Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de iulian petre » 27 Mai 2010, 15:44

programul desfasurarii,harta baltii cu grilele si rezultate le gasiti aici **==

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de iulian petre » 27 Mai 2010, 15:47

Organizator Clubul Green Lake


Ordinea de tragere la sorti -

1.Carpwest Timisoara
2.Green Lake
3.Natural Carp


Activitatile arbitrilor in pre-ziua concursului (miercuri 2 Iunie )

-ora 17.00 participa la verificarea standurilor impreuna cu organizatorii , managerii cluburilor si arbitru sef .
-arbitrul sef numit de APCR verifica directiile de pescuit si decizia lui este definitiva.
-are loc sedinta tehnica de instructaj a arbitrilor in vederea instructarii corecte a arbitrilor , instructajul este facut de arbitrul sef numit de APCR.
-organizatorul preda lista participantilor de la fiecare club arbitrului sef .
-in prezenta organizatorului, arbitrului sef si a managerilor tuturor cluburilor participante se efectueaza extragerea de sector pentru fiecare echipa a clubului .

--Activitati in ziua inceperii concursului (joi 3 iunie)

-la ora 07.00 se intalnesc arbitrii pe locatie urmand a stabili fiecare sectorul pe care vor arbitra.
- se face o reverificare(fiecare grup de arbitrii pe sectorul lui) a standurilor pentru a constata daca standurile nu au fost mutate,banda rupta , numere de stand cazute ,etc
-arbitrii impreuna cu organizatorii isi stabilesc punctele de campare , metode de comunicare intre ei ,etc
- se desemneaza o persoana din comisia de arbitrii care va prezenta organizatorului clasamentele intermediare,finale, sanctiuni ,etc in vederea prezentarii pe retele media.
-la ora 08.00 se face identificarea concurentilor in baza actelor oficiale , carte de identitate, legitimatie de club urmata de o prelucrare a regulamentului cu echipele participante .


Tragerea standurilor

-se efectueaza in prezenta organizatorului , a arbitrului sef si a managerilor de cluburi .
-se prezinta de organizator o harta a locatiei in format minim A4 , se prezinta grilele prestabilite , locurile autorizate pentru parcarea masinilor, etc
- la ora 09.00 pe fiecare locatie incepe procedura de tragere a standurilor unde se desfasoara etapa , in cazul in care ar fi intarzieri (dar nu mai mari de 15 minute) organizatorul trebuie sa informeze in timp util ceilalti organizatori de etape .
-extragerea se efectueaza din urna transparenta
-biletele vor avea obligatoriu stampila organizatorului si semnatura arbitrului sef
-biletelele cu numerele se pliaza si se introduc in cutii de plastic (role de film negre ,cutiute gen kinder, etc) in prezenta arbitrilor si a capitanilor pentru fiecare etapa a extragerii .
-prima extragere se face in ordine alfabetica a numelui clubului(fara a tine cont de forma de inregistrare juridica gen Asociatie,Organizatie,etc) si da ordinea de tragere a cluburilor
-tragerile pentru standuri -se pun biletele cu grilele prestabilite in urna si fiecare manager de club trage o grila si primeste de la organizator vestele corespunzatoare grilei extrase precum si vestele verzi pentru manageri si rosii pentru rezerve.

-la ora 9,30-10.00 dupa terminarea extragerilor si semnarea documentelor organizatorul permite echipelor deplasarea spre standuri.
-deplasarea la standuri se poate face cu mijloace auto proprii dar imediat dupa descarcarea echipamentului (in zona B corespunzatoare standului extras) acestea vor fi parcate in locurile desemnate de organizator


4. Semnale acustice

Semnalele acustice marcheaza diferitele faze ale competitiei sau sant semnale de avertizare in cazuri speciale

Semnale scurte
-primul semnal sonor are loc cu 120 de minute inaintea inceperii competitiei respectiv la ora 11.00 si permite accesul echipelor in stand (zona A)-pana la aceasta ora nimeni si nimic nu au voie in stand !
-al doilea semnal sonor la ora 13.00 permite inceperea nadirii si pescuitului
-al treilea semnal sonor se face cu 15 minute inaintea incheierii competitiei
-al patrulea semnal sonor indica sfarsitul competitiei ora 13.00
-al cincilea semnal sonor se face dupa 15 minute de la inchiderea competitiei si indica expirarea timpului pentru punctarea pestelui avut in drill inaintea incheierii competitiei(doar daca este cazul)

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de iulian petre » 27 Mai 2010, 15:52

Maine harta,standurile si Grilele pt. concurs.

ps. Pescuitul pe aceste standuri este interzis incepand de maine .

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de Amstel » 27 Mai 2010, 17:16

Arbitrul sef cine este?

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de iulian petre » 27 Mai 2010, 17:24

oficial nu stiu dar neoficial este George Iorga :)) (gor965-adm vostru)

ps. tocmai am cumparat o ruleta de masurat standurile dar cand am aflat cine este arbitru sef APCR am comandat o rigla in milimetrii =)) .

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de Amstel » 27 Mai 2010, 19:22

Jorj, te poti prevala de noua derogare de la regulament: daca dupa inceperea concursului canta vreo pasare pe balta ...echipa organizatoare este eliminata automat, fara a mai avea dreptul de a contesta ulterior decizia arbitrului sef :)).

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de florentiniuga » 27 Mai 2010, 21:56

StefanMuraru scrie:offtopic - rog un admin sa mute posturile care nu au legatura cu subiectul.

Multumesc
Care? Ca nu gasesc decat 2 glumite nevinovate legate de subiect. Daca se intrece masura am eu grija, nu mai fi asa crispat. :D
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de Amstel » 28 Mai 2010, 07:33

Fragment - Suntem o natie de crispati
"Posted By Ezoteric Theatre on 3 Martie 2009

Hai sa INCERCAM macar sa fim SPONTANI! Non-conformisti! Sa NU ne mai suparam atat pe tot felul de cacaturi, sa ne acceptam FIX asa cum suntem si daca nu…c’est la vie. Zambeste si move on.

Jucati-va si cu vorbele, cu gandurile, lasati liber imaginatiei! Vad peste tot oameni care au o imaginatie EXTREM de bogata dar care este canalizata pe FATALITATI, pe PROBLEME, pe CREAREA lor! C’mon, schimba dracu` atitutindea asta, nu-i atat de greu…"

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de george-alexandru » 29 Mai 2010, 00:07

Grile etapa a II a-Chiroiu 4.

C1-B2-A3

C2-B3-A1

C3-B1-A2
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de Amstel » 29 Mai 2010, 14:09

StefanMuraru scrie:pozitionarea standurilor

@ amsterdam - nu ma intereseaza apropourile. NU ai inteles nimic din fimuletul pus de mine :(. Vad ca intotdeauna 2-3 hai max 4 persoane de aici cauta " contre" (atat timp cat exista scandal - aveti o paine de mancat). Poate Iulian este mai iute la manie, dar eu nu o sa raspund provocarilor.

Multumesc pentru rabdarea avuta pentru citirea postului meu.

Ps: nu astept nimic, nu astept comentarii; nu o sa mai scriu aici decat infomatii despre Mansa 2 CN - Chiroiu 4
Nu am inteles nimic din filmuletul tau pentru ca nu il vazusem pana sa pun "apropoul", eu ma refeream la "crisparea" asta:
StefanMuraru scrie:offtopic - rog un admin sa mute posturile care nu au legatura cu subiectul.Multumesc
...mai ales ca nu fusese nici un atac si discutia era pasnica si generatoare de armonie. Oricum posturile cred ca se mutau daca se continua pe aceeasi linie linistita dar, prin interventia ta, caracteristica pentru 2,3,4,5 hai max 6 membrii GL, nu ai facut decat sa provoci...nicidecum sa fi provocat.
Sezi bland, nimeni nu te provoaca si nimeni nu are nevoie de scandal aici...dar nu stiu de ce am impresia ca "hotul striga <hotii>".
ps: dupa ce acuzi pe nedrept 2,3 max 4 oameni le mai pui si pumnul in gura cu "nu astept comentarii"??! Ai un tupeu iesit din comun!..tu ceri ca posturi "nevinovate" sa fie mutate, iar tu ataci pe nedrept tz oameni, in aceeasi postare in care pui si harta baltii pentru CN etapa a 2-a.:-? ... :-q

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de florentiniuga » 29 Mai 2010, 20:57

@Amsterdamer & StefanMuraru
Celui care mai continua off topic sau tendentios aici i se vor sterge postarile si i se va limita accesul la aceasta sectiune.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de Amstel » 29 Mai 2010, 21:40

florentiniuga scrie:@Amsterdamer & StefanMuraru
Celui care mai continua off topic sau tendentios aici i se vor sterge postarile si i se va limita accesul la aceasta sectiune.

Eu mi-am anuntat retragerea temporara de pe site ieri, in cerc restrans, acum o anunt in cerc "largit". Va doresc la toti toate cele bune si sa auzim numai de bine! sa aveti firele-ntinse oriunde si oricand o sa pescuiti!

Avatar utilizator
cib
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 11 Iun 2009, 14:46
Localitate: PLOIESTI

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de cib » 03 Iun 2010, 08:43

Repartizarea echipelor pe sectoare!
Fişiere ataşate
sectoare.jpg
Constantin Ionut

Avatar utilizator
cib
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 11 Iun 2009, 14:46
Localitate: PLOIESTI

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de cib » 03 Iun 2010, 09:27

Tragerea la sorti a locurilor pe sectoare!
Fişiere ataşate
Standuri-1.jpg
Constantin Ionut

Avatar utilizator
cib
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 11 Iun 2009, 14:46
Localitate: PLOIESTI

Re: Mansa 2 de calificari -Chiroiu4/Green Lake

Mesaj de cib » 03 Iun 2010, 22:16

Clasamentul de la cantarul din aceasta seara!
Fişiere ataşate
clasament-03-06 -19.jpg
Constantin Ionut

Scrie răspuns

Înapoi la “Turnee de pescuit”