ATTAK s-au BANAX?

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: ATTAK s-au BANAX?

Mesaj de mihi78 » 01 Apr 2010, 17:35

mariusbulanel scrie:recomand cu desavarsire attak pt ca in comparatie cu banax sunt lux... ;) numai bine
hmmm, poate ne explici cumva ce si de ce domnu' bulanel!
cumva, poate ai avut ceva slabut calitativ din ele si noi nu stim?
din cate retin eu parca nu te pricepeai la scule, cumva intre timp ai devenit meserias?
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
cristi_m66
membru activ
membru activ
Mesaje: 66
Membru din: 12 Mai 2009, 17:10

Re: ATTAK s-au BANAX?

Mesaj de cristi_m66 » 26 Apr 2010, 22:06

am facut deja 4 iesiri pe bala,captura cea mai mare este de 7 kg,deocamdata si sant multumit de noile achizitii,doar ca sant fff dezamagit in privinta firului,am incarcat tamburii cu un fir de la sufix ultraknot fluo,primele 2 partide nu am avut probleme cu el dar din pacate celelalte 2 numa probleme,adica sare de pe tambur,face cercei se rasucest, numi ramane decat sa-l arunc.va multumes celor ce miati raspuns.FIR INTINS tuturor.

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: ATTAK s-au BANAX?

Mesaj de davidnicolaie » 10 Mai 2010, 14:03

voi incerca eu sa va zic puncul meu de vedere .eu si un prieten apropiat am luat decizia sa ne schimbam mulinetele .el a vrut neaparat noi si eu am vrut calitate la acelasi pret aproximativ adica in jur de 2mil 500 lei.el a ales atac si eu banax made in korea la mana a 2 .va zic eu parerea mea dupa un an de pescuit aproape .am tot facut schimb intre noi pt a vedea diferenta in diferite partide .acum fiecare vede cum crede de cuvinta cazul acesta.eu nu l-am luat pt. a face poze cu ele si de aceea am luat la mana a doua .sincer a zis si el este diferenta mare intre ele banaxurile 5600 facute in korea sunt extraordinare au multe clasa pe langa atak proplema este alta cat o sa mai dureze fiabilitatea lor in timp ele deja sunt folosite 4 ani in total de 2 ori pe luna calculati voi de cate ori au fost folosite .va dura oare mai mult decat atak nou nout .astept si pareri propri daca se poate .merita in timp sa alegi calitate la mana a doua da este echivalentul la masinile nemtesti sau japoneze la mana a doua cu cele noi inseamna ca am facut cea mai buna alegere si sunt multumit .astept si alte pareri multumesc

Avatar utilizator
premio
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 09 Sep 2009, 14:16

Re: ATTAK s-au BANAX?

Mesaj de premio » 10 Mai 2010, 20:55

matale esti roman ? ... nu de alta dar am ametit pe la randul 4 ...

Avatar utilizator
dany2008
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 27 Dec 2008, 13:21

Re: ATTAK s-au BANAX?

Mesaj de dany2008 » 11 Mai 2010, 17:47

premio scrie:matale esti roman ? ... nu de alta dar am ametit pe la randul 4 ...
Felicitari eu m-am pierdut la primul rand...... #:-S

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: ATTAK s-au BANAX?

Mesaj de mihi78 » 11 Mai 2010, 18:44

e hai, nu fiti rai.
desi...parca pe nerasuflate, omul si-a spus pasul si daca cititi de 2-3 ori veti prinde ideea. :))
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: ATTAK s-au BANAX?

Mesaj de stefan_kwr » 11 Mai 2010, 20:07

Nu inteleg ce-i atat de greu sa intelegi ce vrea sa spuna omul in acel paragraf???

Avatar utilizator
mikif
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 24 Noi 2007, 11:11
Contact:

Re: ATTAK s-au BANAX?

Mesaj de mikif » 11 Mai 2010, 20:41

cristi_m66 scrie:am facut deja 4 iesiri pe bala,captura cea mai mare este de 7 kg,deocamdata si sant multumit de noile achizitii,doar ca sant fff dezamagit in privinta firului,am incarcat tamburii cu un fir de la sufix ultraknot fluo,primele 2 partide nu am avut probleme cu el dar din pacate celelalte 2 numa probleme,adica sare de pe tambur,face cercei se rasucest, numi ramane decat sa-l arunc.va multumes celor ce miati raspuns.FIR INTINS tuturor.
rasucirea firului .... cred ca este vina mulinetelor si/sau monturilor folosite, firul este foarte bun, Sufix Ultraknot folosesc si eu.
crap.ro

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: ATTAK s-au BANAX?

Mesaj de Neamtul » 29 Mai 2010, 14:17

Nu stiu ce sa zic despre firul rasucit,peruci etc. dar un lucru e clar(cel putin pentru mine):Intre Banax Helicon si Attack(indiferent de model),aleg Helicon 5600 NF...Da,ati inteles bine,prefer mult criticatul Helicon facut la chinezoi.Ieri le-am studiat vreo ora intr-un magazin si sincer la cat costa le consider extraordinare.Imi plac mai mult decat Powerliner sau Synex sau alte mulinete din aceeasi categorie de pret.
Imi plac atat de mult incat ma gandesc serios sa-mi cumpar un set mai spre toamna..cand sper sa am mai multi bani in buzunar.
Am vazut ieri si mulinete Spro si Attack si nu mi-au placut la fel de mult ca Helicon 5600 NF.
La cat de bine e lucrat Heliconul,la cat de bine merge si la cat de putin costa chiar nu inteleg de ce am avut eu nevoie de Daiwa & Shimano.

Fiabilitatea unei mulinete mai tine si de cum sunt ingrijite si cum si cine le foloseste.Am avut si eu mulinete de crap "no name" si niciuna nu a cedat...decat 3-4 mulinete din categoria 25-35lei. :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”