FLOAREA POPESTIULUI

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Madalin Dirla » 24 Mai 2010, 22:49

Am fost, de la 9.30 la 10.30, v-am vazut, nu am indraznit sa va deranjez deoarece erati mai multi prieteni. Din pacate nu am vazut un dril..., doar la colegul de pe capatul baltii care cred ca pescuia la shefild. Daca aveti ceva poze, le asteptam cu interes.

Data viitoare va deranjez, acum am o multime de intrebari. Am tras cu urechea la discutii si am auzit ca o sa fie si un concurs cat de curand. Madalin poti sa ne spui periaoda ar fi tare interesant sa vedem si noi incepatorii cum se desfasoara un concurs, tipuri de momeli, anvergura, pregatirea in stand etc.


Fir intins baieti !!![/quote]

Imi pare rau ca nu ai indraznit sa ne deranjezi :D ,cei mai multi dintre noi ne-am imprietenit/cunoscut pe balta ,data viitoare te rog sa indraznesti ca iti spun sincer nu vei deranja pe nimeni niciodata,de partida ce sa zic am prins vreo 6 ciortanti intre 3-6 kg iar jony a luat vreo 12 buc ...........il rog pe Florin sa puna si el 1-2 poze ;) .
Informati pt. concursul care se va desfasura pe aceasta balta le gasesti aici: http://www.infopescar.tv/forum/crap-si- ... t5329.html

Avatar utilizator
bradlly
senior
senior
Mesaje: 291
Membru din: 02 Apr 2009, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de bradlly » 28 Mai 2010, 20:44

Azi am trecut pe la ora 17.00 pe la balta, fiind foarte aproape de mine, si lumea era cam dezamagita, ..... a intrat crapu la bataie si se pare ca acum este perioada maxima de activitate reproductiva din cauza caldurilor din ultimile 2 zile. Erau 2-3 standuri ocupate cu rezultate slabute. Daca se raceste in week-end saptamana viitoare miercuri sau joi fac si eu o partida pe Floarea Popestiului.
APS Bucuresti
www.pescar-sportiv.ro
Alexandru Brad
0720.990.295

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Costi P » 28 Mai 2010, 21:47

bradlly scrie:Azi am trecut pe la ora 17.00 pe la balta, fiind foarte aproape de mine, si lumea era cam dezamagita, ..... a intrat crapu la bataie si se pare ca acum este perioada maxima de activitate reproductiva din cauza caldurilor din ultimile 2 zile. Erau 2-3 standuri ocupate cu rezultate slabute. Daca se raceste in week-end saptamana viitoare miercuri sau joi fac si eu o partida pe Floarea Popestiului.
Mda...asa este a intrat in " bataie "....dar in "bataie" pe hrana...acum doua zile, impreuna cu prietenul Nowatyni, am reusit sa scoatem in jur de 50 buc pe mal, pe o caldura insuportabila...noroc cu foisoarele facute de administratie =D>
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Madalin Dirla » 28 Mai 2010, 22:33

Costi P scrie:
bradlly scrie:Azi am trecut pe la ora 17.00 pe la balta, fiind foarte aproape de mine, si lumea era cam dezamagita, ..... a intrat crapu la bataie si se pare ca acum este perioada maxima de activitate reproductiva din cauza caldurilor din ultimile 2 zile. Erau 2-3 standuri ocupate cu rezultate slabute. Daca se raceste in week-end saptamana viitoare miercuri sau joi fac si eu o partida pe Floarea Popestiului.
Mda...asa este a intrat in " bataie "....dar in "bataie" pe hrana...acum doua zile, impreuna cu prietenul Nowatyni, am reusit sa scoatem in jur de 50 buc pe mal, pe o caldura insuportabila...noroc cu foisoarele facute de administratie =D>
Poate te anunti si tu cu cateva zile inainte de "macel" :D ,unde-s multi puterea creste :)) !!!

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Costi P » 28 Mai 2010, 22:42

=D>[/quote]

Poate te anunti si tu cu cateva zile inainte de "macel" :D ,unde-s multi puterea creste :)) !!![/quote]

Vina mea, recunosc..a fost doar un test de nada, nu credeam ca o sa iasa asa frumos...data viitoare promit sa o comitem :D
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Tibi30 » 29 Mai 2010, 13:39

cam micuta balta aia pt teste de nada Costi..plus ca este suprapopulata...nu stiu ce relevanta au testele facute acolo pe alte lacuri mai mari..gen tancabesti sarulesti....sau hai sa zicem albele,ca si tancabestiul are foarte mult crap..mai am eu o balta,care e balta mea preferata,unde e numai bine de facut teste...vb cu Capitanul,si hai sa facem niste teste.. ;) ..eu deja lmi caut butoi mai mare,de plastic sa-l iau dupa mine,daca ma lntelegi ce vreau sa spun... :-$

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de iorgu » 29 Mai 2010, 18:51

Boabe, boabe, boabe ;)
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Costi P » 30 Mai 2010, 13:20

Tibi30 scrie:cam micuta balta aia pt teste de nada Costi..plus ca este suprapopulata...nu stiu ce relevanta au testele facute acolo pe alte lacuri mai mari..gen tancabesti sarulesti....sau hai sa zicem albele,ca si tancabestiul are foarte mult crap..mai am eu o balta,care e balta mea preferata,unde e numai bine de facut teste...vb cu Capitanul,si hai sa facem niste teste.. ;) ..eu deja lmi caut butoi mai mare,de plastic sa-l iau dupa mine,daca ma lntelegi ce vreau sa spun... :-$
Tibi, in primul rand multumesc pt rectificarea facuta " C " ;) ...iar in legatura cu testul meu, sincer eu am vrut doar sa vad daca il sperii pe D-nul peste cu nada mea foarte simpla ...i-am spus test pt ca jumatate de zi, partenerul meu de pescuit a dat cu Benzar, iar eu cu amestecurile mele...iar diferenta a fost de 100 % ( nr bucati duble ) in favoarea mea...poate a contat si locul si momeala...dar esential a fost ca am tinut pestele pe loc.

Iar cu invitatia...oricand cu mare placere ;) ...sunt sigur ca si Capitanul va fi incantat de o iesire pe balta ta favorita...unde ar trebuii sa faci recital, ca doar e favorita ta si in consecinta stii totul despre ea ;)
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Jogo » 30 Mai 2010, 18:36

Azi am incercat pentru a 2 oara balta, crapul este inca la bataie, s a prins peste doar la momeala vie si bineinteles....capturile nu au fost deosebite, dar, am continuat sa folosesc boilesuri cu toate ca vecinii se distrau cu ciortanii nu mai mari de 1, 5, 2 kg folosind viermusi.Oricum, balta are potential

Avatar utilizator
iser
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 17 Mai 2009, 23:10

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de iser » 31 Mai 2010, 18:39

Am fost si e o balta super buna

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de dianu marin catalin » 02 Iun 2010, 12:56

as dori sa stiu si eu cum se ajunge la aceasta balta din bucuresti si tarifele ei.va multumesc,FIRE INTINSE TUTUROR!!!!

Avatar utilizator
Nowatiny
Veteran
Veteran
Mesaje: 566
Membru din: 27 Oct 2008, 19:45
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Nowatiny » 02 Iun 2010, 14:27

Berceni - BIG(P-ta Sudului) - IRA - Popesti Leordeni - In popesti la statuie faci stanga si ti drumul 1 km max pana dai de un indicator cu balta de pescuit la stanga .
C&R - 60 ron pentru oricine si 50 pentru membrii de cluburi
Retinere 5 Kg - 120 ron

Have fun!

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de kelu84 » 06 Iun 2010, 09:20

am mers de doua ori pe aceasta balta.prima data am fost multumit, aprox 50 kg am reusit sa aduc pe mal. a doua partida liniste totala.niciun tzac. asta a fost situatia pe toata balta.vreau sa merg din nou,pentru ca s-a terminat reproducerea. un vecin de-al partenerului meu a mers acolo intr-o sambata, nu a prins nimic, iar duminica l-a sunat cineva ca mananca bine de tot pestele,si la ora 2 a fost acolo cu sculele in apa - l-a ucis in 4 ore cat a stat :D
ce sa zic-balta foarte foarte curata, amenajata frumos, si lume civilizata.
Fişiere ataşate
Fotografie0063.jpg
Fotografie0059.jpg

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de kelu84 » 06 Iun 2010, 22:41

astazi am fost in plimbare pe aceasta balta.nu foarte multi pescari, dar suficienti cat sa stea toata lumea confortabil. ici-colo cate un drill in jumatatea de ora cat am stat.oare vantul bate non stop acolo?de cate ori am fost in vizita sau la pescuit acolo,a batut mereu vantul.

Avatar utilizator
adidobre
membru activ
membru activ
Mesaje: 113
Membru din: 07 Feb 2008, 21:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de adidobre » 18 Iun 2010, 14:14

Stie cineva daca s-a dat drumul la pescuit si noaptea ? Saptamana trecuta am fost la pescuit si am inteles de la administrator ca urmeaza sa ii dea drumu la pescuit noaptea din data de 12.06.2010.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”