BARAJUL POIANA MARULUI,jud.CS

Moderatori: Sebastian, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
jack007
utilizator
utilizator
Mesaje: 44
Membru din: 21 Noi 2007, 15:01
Localitate: OTELU ROSU
Contact:

BARAJUL POIANA MARULUI,jud.CS

Mesaj de jack007 » 18 Dec 2008, 14:36

La barajul Poiana Marului,jud.Caras Severin se poate ajunge din D.N.68 la iresire din oraul Otelu Rosu spre Hateg se face o intersectie in stanga iar dupa ce se trece calea ferata se tine drumul tot in fata.Cand ajungi pe baraj te intampina un peisaj de neuitat.In apa se gasesc pesti ca clean,oblete,caras si pastrav. Barajul este administrat de catre Ocolul Silvic Otelu Rosu care percepe o taxa de 26 lei/24h.
In Poiana Marului sunt circa 15 pensiuni unde se poate caza si manca.
Vizitati-l si nu veti regreta chiar daca nu prindeti peste.
Fir intins tuturor pescarilor.

Avatar utilizator
2112
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 15 Sep 2008, 12:23

Re: BARAJUL POIANA MARULUI,jud.CS

Mesaj de 2112 » 19 Dec 2008, 20:38

:(( ceva frumos ai dreptate si eu am fost

Avatar utilizator
gaby_service
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 18 Dec 2008, 20:58

Re: BARAJUL POIANA MARULUI,jud.CS

Mesaj de gaby_service » 11 Ian 2010, 22:51

Este ceva frumos eu mam plimbat cu barca de cateva ori pe acel lac este foarte frumos doar ca calitatea drunului pana acolo lasa de dorit

Avatar utilizator
R3ptyl3
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 14 Apr 2010, 19:10

Re: BARAJUL POIANA MARULUI,jud.CS

Mesaj de R3ptyl3 » 01 Iun 2010, 15:20

Salutare!!!
Si eu am fost acolo de mai multe ori,dat fiind faptul ca parintii mei locuiesc in apropiere,si am prins peste de fiecare data,in privinta drumului nu sunt de aceeasi parere,deoarece am vazut drumuri greu accesibile destule iar asta nu face parte din aceeasi categorie,fiint beton pana aproape de coada lacului.
Peste este foarte mult akolo,in special clean,care de fiecare data cand am fost am prins foarte mult,cel mai bine se pescuieste dak ai barca sa intrii pe lac in golfulete, in concluzie e un loc superb unde te poti recrea alaturi de familie si prieteni,aruncand si un bat in apa:)

Ca si corectura la ce a zis "jack007" la iesirea din Otelu Ruso inspre Hateg se face o intersectie la dreapta,mai precis la intrarea in Zavoi :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”