Lamuriri in legatura cu CSL-ul

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Lamuriri in legatura cu CSL-ul

Mesaj de kelu84 » 04 Iun 2010, 11:36

sunt pescar de mic copil,insa cand m-am marit am inceput sa pescuit exclusiv la crap.ideea este in felul urmator:pana anul trecut pescuiam dupa crap cu nada pe arc,boilies sau porumb pe fir si cam atat.nu nadeam locul cu bile sau bulgari de nada.acum vreau sa trec la alt nivel;mi-am luat cobra,catapulta etc etc.am fost sfatuit sa folosesc si CSL.problema e ca am fost sfatuit sa iau acest CSL insa parerile sunt impartite:unii mi-au spus sa dipuiesc boliesurile in el,altii sa dipuiesc porumbul,altii sa folosesc la prepararea nadei.Cum aici am vazut ca sunt pescari profesionisti,astept daca se poate niste sfaturi in legatura cu modul de utilizare al acestui CSL, respectiv in combinatie cu ce este indicat sa-l folosesc, gramaj si mici trucuri.va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri

Avatar utilizator
krapcarasu
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 04 Mai 2008, 11:20
Localitate: Suceava

Re: Lamuriri in legatura cu CSL-ul

Mesaj de krapcarasu » 07 Iun 2010, 13:54

pune la toate, fiind extract natural nu strica

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: Lamuriri in legatura cu CSL-ul

Mesaj de mircea62 » 07 Iun 2010, 13:58

Poti sa-l folosesti la bile si in nada, 20-30ml/kg
Evita sa-l folosesti pe caldura - se acreste!

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Lamuriri in legatura cu CSL-ul

Mesaj de kelu84 » 07 Iun 2010, 22:53

va multumesc pentru raspunsuri. momentan am pus cam un deget pe fundul unui borcan si am pus cateva graunte de porumb uscat gaurite, la dipuit.am facut bine,sau rau? :-??

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Lamuriri in legatura cu CSL-ul

Mesaj de iorgu » 07 Iun 2010, 23:04

kelu84 scrie:va multumesc pentru raspunsuri. momentan am pus cam un deget pe fundul unui borcan si am pus cateva graunte de porumb uscat gaurite, la dipuit.am facut bine,sau rau? :-??
Usor ,usor, te convingi ca trebuie sa devii un pescar modern, Si asta doar datorita faptului ca baltile de suflet dispar. Suntem chiar obligati sa recurgem la metode de nadire si momeala din ce in ce mai sofisticate (adica, chimicale). ,,QUO VADIS ?"" :-?
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Lamuriri in legatura cu CSL-ul

Mesaj de kelu84 » 08 Iun 2010, 00:44

momentan nicaieri. job-ul nu imi permite in perioada asta sa misc in front si imi alin suferinta cum pot si eu, respectiv imi fac de lucru, dar tot in arealul pescuitului. urmatoarea iesire o planuiesc pe Cercani, sper sa am timp sa stau 3 zile sa ma linistesc 8->

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”