Cernica

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Cernica

Mesaj de costelino » 30 Mar 2009, 19:52

Numele baltii
Cernica

Locatia, descrierea drumului
-de pe centura se face dreapta spre manastire urmandu-se drumul spre Caldarari la un moment dat se merge paralel cu A1.Cand se iese din Cernica se face dreapta si dupa 1 km se face iar dreapta chiar in dreptul statiei de autobuz.Drumul da in balta.Ultima portiune de 300 m e pamant.

Data
30.03.2009

Taxa si regimul de pescuit, regulament, eventual alte restrictii
60 lei pentru caras.La crap daca il prinzi aplici C&R.

Numarul de scule, cantitatea de peste (retinuta sau nu)
6 Lansete.La caras nu este restrictie

Momeli folosite, nada
Viermi,rame,pufuleti,boillies,porumb mosmondit

Cantitatea de peste prins (specie, greutate, etc)
2 carasi la un kg fiecare si un salau la 1 kg

Un comentariu scurt despre partida de pescuit

Timp extraordinar,relaxare ca pentru prima iesire,dar multa mizerie pe acea parte.
In cateva zile mai fac o iesire.

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Cernica

Mesaj de costelino » 11 Apr 2009, 18:09

09.04.2009

Inca o partida de pescuit la Cernica
Capturi:
Mult ciortan intre 600-1500 grame,carasul mare a disparut subit.Oricum balta e plina,ne-am cufundat cu totii in gunoaie dar virusul e virus,tot te duci.Pacat ca nu se ocupa putin de aceste gunoaie pentru ca balta are potential.E si aproape de Buc.

Avatar utilizator
radu610
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 07 Dec 2008, 00:35

Re: Cernica

Mesaj de radu610 » 29 Apr 2009, 20:26

Numele baltii
Cernica

Locatia, descrierea drumului
-de pe centura se face dreapta spre manastire urmandu-se drumul spre Caldarari la un moment dat se merge paralel cu A1.Cand se iese din Cernica se face dreapta si dupa 1 km se face iar dreapta chiar in dreptul statiei de autobuz.Drumul da in balta.Ultima portiune de 300 m e pamant.

Data
29.04.2009

Taxa si regimul de pescuit, regulament, eventual alte restrictii
200 lei pentru crap.12h

Numarul de scule, cantitatea de peste (retinuta sau nu)
6 Lansete.

Momeli folosite, nada
porumb

Cantitatea de peste prins (specie, greutate, etc)
nimic.....am scapat un crap mare a indoit acul avea peste 15 kg la 50 m de mall a scapat

Un comentariu scurt despre partida de pescuit

Timp extraordinar,relaxare ca pentru prima iesire..

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Cernica

Mesaj de carapavel florin » 04 Iun 2010, 21:33

am fost astazi pe Cernica am reusit sa prind un caras aproape de kg si inca unul mai mic in rest liniste , vecinii din stanga nu luase nimic , cei din dreapta spuneau ca au luat vreo 3 carasi deci foarte slab, am strans mai devreme si am plecat pe mostistea sa am ceva activitate acolo ps... la plecare am vazut motivul pentru care nu era activitate curgea apa de zici ca era cascada niagara la stavilar .

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Cernica

Mesaj de Tibi30 » 04 Iun 2010, 23:40

asa e..scade apa mereu si creste...e o mare teapa la cernica....am fost si eu sa ma uit...plus ca am asistat,la un control de la paza,bodyguarzii care vin sa ia taxa,si au prins un pescar care platise taxa de 60 ron,pt pescuit la caras cu un ciortan ascuns,su mai multi ciortani la 1-2kg...i-au confiscat sculele,plus bataie ca ln filme fratilor..mie nu mi-a venit sa cred...am vrut sa filmez cu telefonul mobil,dar mi-a fost frica sa nu ma ia si pe mine ln primire malacii aia..adevarul ca regula e regula..la 60 ron ai voie doar caras..dar nici asa...au dat cu ei de pamant...eu unul o sa ma gandesc de 2 ori daca sa ma duc la pescuit acolo sau nu...chiar daca respecti regulile...sfatul meu,daca doriti liniste,ocoliti aceasta balta...
Ultima oară modificat 04 Iun 2010, 23:45 de către Tibi30, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Cernica

Mesaj de Tibi30 » 04 Iun 2010, 23:40

au fost si niste prieteni,cu care am vb azi...si la fel..controale ln juvelnice ln masina..etc..

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Cernica

Mesaj de Madalin Dirla » 05 Iun 2010, 00:16

Tibi30 scrie:au fost si niste prieteni,cu care am vb azi...si la fel..controale ln juvelnice ln masina..etc..
Tibane,regula este regula.................asa ca ai grija la mustatile tunse :)) !!

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Cernica

Mesaj de Tibi30 » 05 Iun 2010, 09:18

stiu Mada..dar eu oricum nu mai calc pe acolo..la ce am vazut...

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Cernica

Mesaj de carapavel florin » 05 Iun 2010, 09:31

pacat ca are peste frumos si este o balta super dar administrarea ei lasa mult de dorit .

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Cernica

Mesaj de Tibi30 » 08 Iun 2010, 15:23

am fost ieri pe acolo sa vad care e treaba...am drum prin zona si de aceea ma opresc putin si pe la balta,sa vad daca se prinde...apa creste si scade...toti erau nemultumiti...iar au prins pe cineva cu ciortan,si urmarea o stiti....pt amatorii de senzatii tari,asta e balta recomandata.. :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”