craioveni

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: craioveni

Mesaj de AcidAzotic » 18 Apr 2010, 16:29

stefanflorin scrie:mergi la ANPA cel mai bine, langa Stadionul Extensiv, cand mergi pe drumul care duce la stadion e o cladire inalta pe stanga si acolo era anul trecut sediul ANPA. Si eu vreau sa ajung cat de curand sa-mi scot permisul, ca pana acum am fost cam ilegal :D
Vineri am sunat eu la acel sediu ANPA(0251425008) unde a raspuns o cucoana,nu mai poti sa iei permis direct de la ei,trebuie sa-l cumperi de la o asociatie care asociatie zice ca trebuie sa platesti 80 lei (APS Oltenia)si 130 lei la AJVPS.

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: craioveni

Mesaj de stefanflorin » 18 Apr 2010, 20:22

florian1954 scrie:stefanflorin,nu-mi vine să cred 8-> Cum vine asta? :-w
Ca si anul trecut am presimtit ca permisele vor putea fi eliberate si fara a fi membru de asociatie. Astia de la mine nu mai vad leu pana in ziua cand o sa vad cu ochii mei cum populeaza o apa (fie ea si balta de ploaie sau canal colector). Cand o sa ma duc eu la Marian si o sa-i zic ca vreau decat permisul cu siguranta o sa imi elibereze unul cu 30 de lei renuntand la cei 50 care i-ar intra in buzunar :-@. Mai bine pescuiesc fara permis pe pielea mea decat sa incurajez practica asta de a cere bani pe nimic ca de aia s-a ajuns unde s-a ajuns. Imi amintesc , elev fiind cum singuri care eliberau permise erau AJVPS, si pe vremea aia parca oamenii erau mai bunosi, am asistat chiar la o populare masiva a unui lac (Marica) care ulterior cand in cele din urma au fost loviti si ei de foame, a fost braconat tot de aceiasi asociatie ajungand in ziua de azi doar o intindere de apa fara viitor. Hai ca deja am aberat destul...fiecare sa faca cum crede de cuviinta eu mi-am zis of-ul
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
florian1954
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 02 Feb 2010, 23:13

Re: craioveni

Mesaj de florian1954 » 19 Apr 2010, 10:58

Sunt de acord cu tine!Nu ştiu cum se comportă AJVPS la Dolj,însă am impresia că este o boală generală la ei @-) Orice ar face,numai să iese leu...mai puţin populari şi ce ...costă =P~

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: craioveni

Mesaj de timer » 29 Mai 2010, 17:41

Am pus-o ..la icra..Fusei azi la Fantanele(Dj)..Vreme frumoasa,apa lina ,buna de dat cu prajina..Doua prajini,pe cracane..Intrat in apa cu costum de causug,pan' la...alea doua..Rezultate:5 crapi de aprox 3Kg si caras mare peste palma..Fara rupturi de fire si segmenti..Sunt uns la suflet...La mamaliga 2,, si trei la rama..Adrenalina..Nu stiu daca simtiti ,ce simtii io in 4 ore... ca atat statui...Va pup ! :-*
PS/Pe partea cu cabana lu Tulitu(io fusei la plopi ,traversai digu,chinu dracu la-ntoarcere,caldura d-abia iti trageai sufletu) se desfasoara un concurs (am inteles, de crap)..pana maine Sunt 40 echipe..De joi,doar patru echipe au reusit sa prinde cate un crap de apros 2,3 Kg...Jale mare la lanseta... :-?

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: craioveni

Mesaj de Butaru Gabriel » 30 Mai 2010, 11:26

timer scrie:Am pus-o ..la icra..Fusei azi la Fantanele(Dj)..Vreme frumoasa,apa lina ,buna de dat cu prajina..Doua prajini,pe cracane..Intrat in apa cu costum de causug,pan' la...alea doua..Rezultate:5 crapi de aprox 3Kg si caras mare peste palma..Fara rupturi de fire si segmenti..Sunt uns la suflet...La mamaliga 2,, si trei la rama..Adrenalina..Nu stiu daca simtiti ,ce simtii io in 4 ore... ca atat statui...Va pup ! :-*
PS/Pe partea cu cabana lu Tulitu(io fusei la plopi ,traversai digu,chinu dracu la-ntoarcere,caldura d-abia iti trageai sufletu) se desfasoara un concurs (am inteles, de crap)..pana maine Sunt 40 echipe..De joi,doar patru echipe au reusit sa prinde cate un crap de apros 2,3 Kg...Jale mare la lanseta... :-?
Sa inteleg ca ai stat in apa pana la alea doua ;;) si ai dat la crap cu aia :?:
P.S.
Felicitari pentru capturi :!:

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: craioveni

Mesaj de Allen Besnovich » 30 Mai 2010, 12:45

Multa Bafta scrie:
timer scrie:Am pus-o ..la icra..Fusei azi la Fantanele(Dj)..Vreme frumoasa,apa lina ,buna de dat cu prajina..Doua prajini,pe cracane..Intrat in apa cu costum de causug,pan' la...alea doua..Rezultate:5 crapi de aprox 3Kg si caras mare peste palma..Fara rupturi de fire si segmenti..Sunt uns la suflet...La mamaliga 2,, si trei la rama..Adrenalina..Nu stiu daca simtiti ,ce simtii io in 4 ore... ca atat statui...Va pup ! :-*
PS/Pe partea cu cabana lu Tulitu(io fusei la plopi ,traversai digu,chinu dracu la-ntoarcere,caldura d-abia iti trageai sufletu) se desfasoara un concurs (am inteles, de crap)..pana maine Sunt 40 echipe..De joi,doar patru echipe au reusit sa prinde cate un crap de apros 2,3 Kg...Jale mare la lanseta... :-?
Sa inteleg ca ai stat in apa pana la alea doua ;;) si ai dat la crap cu aia :?:
P.S.
Felicitari pentru capturi :!:
Pai da, a dat la "bile" =))
ps: sper sa nu te superi pe noi :)
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: craioveni

Mesaj de Allen Besnovich » 11 Iun 2010, 22:45

Ce se mai aude cu pescuitul pe langa Craiova?
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: craioveni

Mesaj de pescar_s » 11 Iun 2010, 23:48

alinuu scrie:Ce se mai aude cu pescuitul pe langa Craiova?
salut!la Stoienesti pe Olt, iti alegi un galdan si pe el pe mama lui, da de toate culorile: carasoi, crap, platica, babusca, somn, ce vreti voi. este peste pe toate gusturile. ps- oltul este deviat si pestele-i turmentatat rau. si iarasi PS- sa nu luati tot ce prindeti, am vazut cateva "faze" care m-au desgustat. fire-ntinse sa aveti

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: craioveni

Mesaj de AcidAzotic » 12 Iun 2010, 00:26

pescar_s scrie:
alinuu scrie:Ce se mai aude cu pescuitul pe langa Craiova?
salut!la Stoienesti pe Olt, iti alegi un galdan si pe el pe mama lui, da de toate culorile: carasoi, crap, platica, babusca, somn, ce vreti voi. este peste pe toate gusturile. ps- oltul este deviat si pestele-i turmentatat rau. si iarasi PS- sa nu luati tot ce prindeti, am vazut cateva "faze" care m-au desgustat. fire-ntinse sa aveti
Saptamana viitoare s-ar putea sa bag si eu un stoenesti,dar nu am fost in zona aia daca mi-ai da cateva detalii mi-ai fi de mare ajutor.Multumesc si fire intinse pt. toti pescarii.

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: craioveni

Mesaj de pescar_s » 12 Iun 2010, 10:00

nu stiu sa iti spun cu precizie,ne-am oprit pe pod si am vazut ce si cum,am desfacut un bat cu pluta si am testat cateva locuri la intamplare si a mers super-bine. oricum stii cum e -de la o partida la alta apar lucruri noi si mai multa experienta bataind aceleas locuri

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: craioveni

Mesaj de AcidAzotic » 12 Iun 2010, 19:38

Azi de dimineata am mers pe dig dela Zaval pana la Cirna ,apa este pana la baza digului poate chiar 1 m pe dig ,asa ca pt. Dunare cred ca o sa mai avem ceva de asteptat ,ce nu pot sa spun si despre baietii cu plase care erau la datorie cu km de plase.

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: craioveni

Mesaj de AcidAzotic » 13 Iun 2010, 19:45

Duminica de la 7 la 12 pe canal la malaele am prins 5 kg caras(3-4 la kg).

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: craioveni

Mesaj de Allen Besnovich » 14 Iun 2010, 01:30

Vreau sa te intreb ceva. malaele = malaeni?
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: craioveni

Mesaj de AcidAzotic » 14 Iun 2010, 19:02

Da este acelasi numai ca nici eu nu stiu care este numele corect.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: craioveni

Mesaj de Allen Besnovich » 14 Iun 2010, 23:48

Corect este Malaieni :D
C.S. OLTENIA FISHING

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”