Boilies Dinamite Baits

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Tibi30 » 02 Iun 2010, 14:09

alinuu tata...vad ca esti mare expert ln bile..gandeste-te la banii care sant pe piata la noi,ca ln uk de exemplu sant mai scumpe(stau cam 8 luni pe an ln uk..)ce pot sa aiba ln ele...adevarat ca ei fac cu zecile de tone,si le scot la un pret bun,dar totusi...si sa-ti raspund la afirmatia care ai facut-o..da ln ,,spatele blocului cum zici tu",faci bile de 10 ori mai bune,decat dynamites sau orice alta firma,dar le scoti mai scumpe...ln concursuri de ce toata lumea da cu bile facute acasa?o sa zici ca alea sant altceva...eu cu bile gen ,,pt.concurs dau",si crede-ma ca nu se compara cu nimik ready made...chiar si pe balti unde pestele nu e lnvatat pe bile,tot ai prezentari,ln schimb la celelalte nu,sau foarte putine...
PS.-Da,bilele care le fac eu acasa sant cu mult mai bune decat Dynamites...ce ti se pare asa de ciudat?ce e chiar asa de greu de lnteles ca ln ziua de azi ln pescuit e 10% pescuit si 90% afacere,imagine,marketing,spune-i cum vrei...
si altceva alinuu...daca lmi spui ca ,,daca lntro zi nu ti-a tras la o anumita aroma"...cu asta spui cam tot,ce stii despre boiliesuri...aroma e ingredientul nr 1 la bile,aia face diferenta nu?nici eu nu sant vre-un ,,profesor",dar mi-am dat interesul,si cu ajutorul unor prieteni mai priceputi,am ajuns sa cunosc foarte multe despre boiliesuri,ingrediente,si toate cele..informatia exista,sant atatea site-uri..trebuie doar sa iei ce e bun,si sa le pui cap la cap..ca 100%,nu-ti spune nimeni,pe vre-un site,pe internet..

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Allen Besnovich » 02 Iun 2010, 20:19

Am inteles. Eu zic sa incheiem dezbaterea pentru ca ajungem sa ne certam, iar eu iubesc sa discut cu oamenii despre pescuit, nu sa ma cert.
Tot respectul pentru tine, poate intr-o zi o sa ajung si eu sa-mi prerar boiliesuri atat de bune precum le faci tu. Pana atunci o sa cumpar ready-made bazandu-ma pe ceea ce citesc aici pe forum.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Tibi30 » 02 Iun 2010, 21:28

treaba cu ,,cearta"...eu mi-am spus parerea..ok..nu am zis nu mai cumparati,sau nu mai folositi etc...dar lntotdeauna se gasesc ,,profesori",care sa spuna te lnseli,nu-mi place exprimarea ta,dar cum ai folosit domne bilele..etc..un simplu nu sant de acord,sau eu am avut rezultate si le folosesc ln continuare e de ajuns...am vazut destui ,,priceputi" pe forum-uri,si ln pescuit pe balta sant pilaf...sau dau la bomba,si vb aici de boiliesuri...

Avatar utilizator
dragan o
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 31 Ian 2010, 22:38
Localitate: Arad

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de dragan o » 02 Iun 2010, 23:24

Tibi30 scrie:treaba cu ,,cearta"...eu mi-am spus parerea..ok..nu am zis nu mai cumparati,sau nu mai folositi etc...dar lntotdeauna se gasesc ,,profesori",care sa spuna te lnseli,nu-mi place exprimarea ta,dar cum ai folosit domne bilele..etc..un simplu nu sant de acord,sau eu am avut rezultate si le folosesc ln continuare e de ajuns...am vazut destui ,,priceputi" pe forum-uri,si ln pescuit pe balta sant pilaf...sau dau la bomba,si vb aici de boiliesuri...
Am impresia,ca ma incluzi si pe mine intre acei ''profesori''si ''priceputi'' la care faci referire.Asta fiindca am sustinut ca s&o sunt totusi bune dar depinde cum le folosesti?Sper ca ma insel fiindca eu am vrut sa fiu de ajutor si sa impartasesc tuturor celor care au participat la aceasta discutie rezultatele mele cu produsele acestei firme.Dar daca totusi te referi si la mine eu imi cer scuze ca te-am sifonat.Nu am vrut sa scot in evidenta ca n-ai sti sa folosesti acele boilliesuri ci pur si simplu ca nu ai gasit INCA smecheria sau cum sa-i spun,metoda de a le folosii(am specificat in prima mea postare din acest topic ca s&o sunt mai ciudate).Asa cum ai spus ca le-ai folosit mi se pare interesant,dar poti sa-mi spui de ce ai procedat astfel cu ele?

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Tibi30 » 03 Iun 2010, 10:09

de ce le-am lnvelit ln pasta?pt ca le mareste atractivitatea...am pus csl de squid si nutramino peste bilele sfaramate,din care am facut pasta..nu ma deranjaza daca lmi intra ciortanul ln ele,deoarece aici unde merg e de 2-3kg(ciortanul),si interesul meu e sa prind peste,nu urmaresc doar exemplarele mari...usor usor,ajung la concluzia,ca cea mai buna bila este porumbul.. :D ...ln pescuitul ,,de placere",nu si ln concursuri pe anumite balti(sarulesti,tancabesti)...si nu ma refer aici doar la peste mic,ciortan,la felii de 9-10kg...ln dupamiaza asta plec iar la pescuit...o sa merg cu 2 pe bile si 2 pe porumb preparat...vedem diferenta...daca prind la fel de bine la porumb,nu mai are rost sa fac bile de 80ron/kg...

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de PiciuS » 03 Iun 2010, 23:14

Tibi30 scrie:de ce le-am lnvelit ln pasta?pt ca le mareste atractivitatea...am pus csl de squid si nutramino peste bilele sfaramate,din care am facut pasta..nu ma deranjaza daca lmi intra ciortanul ln ele,deoarece aici unde merg e de 2-3kg(ciortanul),si interesul meu e sa prind peste,nu urmaresc doar exemplarele mari...usor usor,ajung la concluzia,ca cea mai buna bila este porumbul.. :D ...ln pescuitul ,,de placere",nu si ln concursuri pe anumite balti(sarulesti,tancabesti)...si nu ma refer aici doar la peste mic,ciortan,la felii de 9-10kg...ln dupamiaza asta plec iar la pescuit...o sa merg cu 2 pe bile si 2 pe porumb preparat...vedem diferenta...daca prind la fel de bine la porumb,nu mai are rost sa fac bile de 80ron/kg...
aici ai dreptate,nu se merita sa mergi la ciortan cu bile facute la 80 RON cand ai alternativa borumbul la un pret mult mai convenabil :D
Catch & Release

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Madalin Dirla » 03 Iun 2010, 23:20

Am vb. acum cu Tibi si deja a avut o prezentare dar nu l-am intrebat la ce.............are cateva ore de cand a ajuns pe balta,maine vedem verdictul dintre bila vs. porumb :D !!
Fir intins Tibane ---<>< !!!

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de PiciuS » 04 Iun 2010, 13:44

Madalin007 scrie:Am vb. acum cu Tibi si deja a avut o prezentare dar nu l-am intrebat la ce.............are cateva ore de cand a ajuns pe balta,maine vedem verdictul dintre bila vs. porumb :D !!
Fir intins Tibane ---<>< !!!
asteptam rezultatele :D
Catch & Release

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Tibi30 » 04 Iun 2010, 19:51

multumesc Mada..am pescuit cu un prieten..eu cu 3 lansete el cu 3,plantat..
el a mizat mai mult pe bila(home made),eu pe porumb de data asta..pe porumb,au intrat mai mult ciortanii..a luat si el pe bila unul mai rasarit 2,5kg(ciortan)...mie mi-au intrat la 1,5kg-2kg...am ratat iarasi o felie la boaba..nu stiu ce montura sa mai folosesc..o sa fac monturi cu plumb foarte greu,fixe,sa vad diferenta..iar prietenul cu care am fost a ,,parcat" unul dimineata la bila,normal..la vre-o 30-40m de mal..din testele facute azi,am ajuns la concluzia,ca bilele de calitate,facute acasa,lsi cam spun cuvantul...
PS-La plantat printre porumbul preparat am folosit si bilele de la Dynamites,S&O black pepper..am zis sa fie acolo,ca oricum nu le mai foloseam...nu stiu daca a contat sau nu....

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Driscu Radu » 10 Iun 2010, 22:11

Caz concret de exemplu pe Lates se prind frecvent crapi mari la fresh squid black pepper, the source,squid octopus si ai activitate la ciordaniada cu 1016.Acum depinde si la ce te duci, si durata partidei.

Avatar utilizator
venom
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 27 Mar 2010, 14:59

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de venom » 15 Iun 2010, 09:13

am fost la o balta si pe langa bilele home made am folosit si bilele de la Dynamites,S&O black pepper care si+au facut treaba

Avatar utilizator
arapaima_45
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 31 Iul 2008, 17:53

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de arapaima_45 » 26 Iul 2010, 21:11

@incearca te rog si boilesurile SPICEY TUNNA tot de la dynamite baits,parerea mea este ca isi fac treaba mai bine decat SQUIDUL.fire intinse..................

Avatar utilizator
smokey
utilizator
utilizator
Mesaje: 32
Membru din: 03 Iul 2010, 20:38
Localitate: Sighisoara
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de smokey » 28 Aug 2010, 21:05

eu am folosit de la dynamite baits Fresh Fish si nu s-a rupt nici unul si au o "viata lunga"
un alt maniac al pescuitului

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de mihi78 » 18 Oct 2010, 20:41

ce te face sa crezi ca altele de la Dynamite se rup?
la ce te referi cand spui prin "viata lunga"?
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de victoricarpteam » 28 Oct 2010, 21:05

eu dau cu bile de la dinamite baits de foarte mult timp, sunt bune, ai incredere in ele.primavara incearca cele cu ciocolata , in rest merg minunat red fish , imperial baits ai incercat?e o alternativa buna,

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”