Greaca-Cercani

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de cristian505ro » 11 Iun 2010, 18:52

kelu84 scrie:confirm cele spuse de dl Cristian. Pentru moment a inceput cu mine un stagiu de pragatire prin telefon si pe messenger, si chiar este eficient. :D :D .Din pacate dansul este foarte ocupat in aceasta perioada si nu putem face o partida impreuna inainte de concurs, dar sper sa trec de bariera imaginara cum ca nu pot face fata singur unei partide, si cred ca pana in concurs voi face o partida singur, poate chiar pe Solacolu.Acum sa ma fac bine ca sunt racit cobza.Afara Sunt 40 grade si tot atata am si eu temperatura :-<
Insanatosire grabnica si apoi incearca sa pui in practica tot ceea ce ti-am spus. Eu am nevoie de cativa baieti muncitori si talentati, care sa rupa lantul, ca sa ne batem cu leii care deja sunt in arena. Depinde doar de tine, daca vom fii impreuna pe o perioada indelungata. Multa sanatate !
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Ion Mironov » 11 Iun 2010, 20:08

kelu eu nu faceam neaparat referire la tine...insa daca tot ai spus cum e treaba m-am gandit ca mai citesc si altii si inteleg ce inseamna un cuvant dat partenerului de pescuit....o suceala poate strica pe langa partida sau concursul aferent si o prietenie.....
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de kelu84 » 11 Iun 2010, 20:32

Postez si eu intre doua monitorizari ale temperaturii (:| .dle Cristian sper din suflet sa nu va dezamagesc si sa facem echipa buna si promit ca voi face ce mi-ati spus imediat cum ma fac bine(daca nu as fi asa ametit de la febra si acum as pleca).
@jonny_23(Nasule :D )-am inteles ideea si am simtit-o pe pielea mea cum e sa fiu lasat balta de cineva si e cam nasol. Eu nu sunt genul de om care sa dau inapoi si nu pentru ca mi-au dat altii cu tifla ci pentru ca asta este felul meu de-a fi - parolist si daca am spus o treaba, ramane batut in cuie indiferent despre ce este vorba. Asa cum am spus-o si la inceput cand am intrat pe forum, eu vreau sa imi gasesc pe cineva care sa fie serios si sa nu dea inapoi chit ca vorbim de competitie sau partida de relaxare/antrenament. Ori spui din start ca nu se poate sa mergi, ori daca ai spus da, da ramane.Bine.....sunt situatii care pot fi intelese, dar asta nu inseamna ca mereu scuza este fondata.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de iorgu » 11 Iun 2010, 23:39

kelu84 scrie:confirm cele spuse de dl Cristian. Pentru moment a inceput cu mine un stagiu de pragatire prin telefon si pe messenger, si chiar este eficient. :D :D .Din pacate dansul este foarte ocupat in aceasta perioada si nu putem face o partida impreuna inainte de concurs, dar sper sa trec de bariera imaginara cum ca nu pot face fata singur unei partide, si cred ca pana in concurs voi face o partida singur, poate chiar pe Solacolu.Acum sa ma fac bine ca sunt racit cobza.Afara Sunt 40 grade si tot atata am si eu temperatura :-<

Razvane ,,VARA'' doar baietii destepti si capabili ,,racesc'' ;) Iarna toti ...ceilalti o patesc.
Frate la partidele de pescuit solitare sau in competitie orice pescar (cu minime veleitati si dorinte de promovare ) poate face fata, cu unica conditie, sa pleci din start cu ideea de invingator. Nimic nu este stabilit din fasa si totul este imprevizibil. Ultimul ca sansa, poate ocupa podiumul si primul socotit din start, poate devenii nimeni (referitor la clasament), departe de mine ideea de a jignii pe cineva. ,,Intratii in competitii cu mentalitatea de invingatori totali'' =D>
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Iun 2010, 00:10

iorgu scrie:
kelu84 scrie:confirm cele spuse de dl Cristian. Pentru moment a inceput cu mine un stagiu de pragatire prin telefon si pe messenger, si chiar este eficient. :D :D .Din pacate dansul este foarte ocupat in aceasta perioada si nu putem face o partida impreuna inainte de concurs, dar sper sa trec de bariera imaginara cum ca nu pot face fata singur unei partide, si cred ca pana in concurs voi face o partida singur, poate chiar pe Solacolu.Acum sa ma fac bine ca sunt racit cobza.Afara Sunt 40 grade si tot atata am si eu temperatura :-<

Razvane ,,VARA'' doar baietii destepti si capabili ,,racesc'' ;) Iarna toti ...ceilalti o patesc.
Frate la partidele de pescuit solitare sau in competitie orice pescar (cu minime veleitati si dorinte de promovare ) poate face fata, cu unica conditie, sa pleci din start cu ideea de invingator. Nimic nu este stabilit din fasa si totul este imprevizibil. Ultimul ca sansa, poate ocupa podiumul si primul socotit din start, poate devenii nimeni (referitor la clasament), departe de mine ideea de a jignii pe cineva. ,,Intratii in competitii cu mentalitatea de invingatori totali'' =D>
Si nationala Romaniei a intrat cu mentalitatea de invingatoare in meciurile de calificare pt. CM 2010 si stam acasa si ne uitam la TV la altii,mai conteaza si valoarea pana la urma,una peste alta :D ;) .
Fire intinse Iorgule!!

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de iorgu » 12 Iun 2010, 00:23

Madadaline, stiu ca esti una din putinele persoane care ma accepti daca te contrazic. Si te contrazic din toata fiinta mea. De ce? La calificare am fost dependenti de mofturile, incapacitatea, interesele, mojicia...sunt multe, altor persoane. La o competitie de pescuit (parere personala), in afara de ,,ruleta standurilor'' , dar nici aia cand cunosti perfect locatia respectiva, Nu te mai influenteaza absolut nici un factor extern. Aceasta, imi este postarea pe care o recunosc, sustin si semnez Iorgu.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Iun 2010, 09:16

iorgu scrie:Madadaline, stiu ca esti una din putinele persoane care ma accepti daca te contrazic. Si te contrazic din toata fiinta mea. De ce? La calificare am fost dependenti de mofturile, incapacitatea, interesele, mojicia...sunt multe, altor persoane. La o competitie de pescuit (parere personala), in afara de ,,ruleta standurilor'' , dar nici aia cand cunosti perfect locatia respectiva, Nu te mai influenteaza absolut nici un factor extern. Aceasta, imi este postarea pe care o recunosc, sustin si semnez Iorgu.
Iorgule,interesul este comun cand lucrezi in echipa,si in echipa Brazilie sunt jucatori mofturosi singura diferenta intre ei si noi este doar VALOAREA jucatorilor ;) .
Toate cele bune!!

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de kelu84 » 12 Iun 2010, 10:14

Domnilor sunt de acord cu afirmatiile dumneavoastra. Cred ca o sa fim trasi de urechi ca facem off topic si de aceea cred ca ar trebui deschis un topic separat care sa trateze acest subiect, respectiv pescuitul solitar sau sa fie mutate posturile in topicul”cum sa ajungi pescar de competitie”. Desi sunt un mic incepator, consider ca la o competitie conteaza foarte mult locul pe care nimeresti. In al doilea rand conteaza determinarea echipei de a face fata rigorilor unei competitii si aici ma refer la sincronizare intre membri, sa nu existe certuri intre ei, pentru ca daca se ajunge la disensiuni, clar competitia este lasata pe locul doi si echipa se concentreaza pe cearta. Am vb mult cu dl Cristian pe tema asta si dansul a ilustrat foarte bine atmosfera care trebuie sa ”domneasca” in stand, respectiv disciplina si fara tendinte de lider. Bine....eu nu imi pot permite sa ma consider egal cu dl Cristian pentru ca dansul are o experienta in spate si mi-am asumat din start rolul de invatacel, dar asta nu inseamna ca nu voi avea un rol activ in competitie.In al treilea rand cred ca are un rol important si nada pe care o folosesti si cum o folosesti. Apoi conteaza si echipamentul, si nu in ultimul rand moralul echipei. Mi se pare absurd sa participi la o competitie si in momentul in care vezi ca nu faci fata vecinilor sa iti iei jucariile si sa pleci, respectiv sa abandonezi. Stai pe metereze pana la final. Comparatia cu fotbalul mi se pare de bun augur dar nu este 100% valabila. Nu sunt microbist insa cred ca nu am ajuns in Africa pentru ca lotul nostru este preocupat de bani, pitipoance si alte activitati care nu au nicio legatura cu fotbalul. Nu se mai joaca fotbal pentru prestigiu si pentru onoare, se joaca pentru bani. Dar nu cred ca la o competitie de pescuit, podiumul este al celor care sunt obisnuiti sa ajunga pe treptele sale. Oricand lucrurile se pot schimba si pot aparea surprize. Daca am pleca toti la competitie cu eticheta PERDANT care ar mai fi farmecul?
Si nu imi este rusine sa recunosc de ce nu am mers singur la pescuit pana acum- nu imi este teama de peste, fac fata unui drill cu un crap de 10kg, dar nu am mers singur pentru ca nu am invatat inca sa manuiesc singur minciogul, in sensul ca aduc pestele la mal, cum fac sa tin si minciogul si lanseta. Oricum, cum ma fac bine(in continuare am febra 38 desi speram sa imi fie bine sa pot pleca), merg la o partida singur.

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de cristian505ro » 12 Iun 2010, 13:27

kelu84 scrie:dar nu am mers singur pentru ca nu am invatat inca sa manuiesc singur minciogul, in sensul ca aduc pestele la mal, cum fac sa tin si minciogul si lanseta. Oricum, cum ma fac bine(in continuare am febra 38 desi speram sa imi fie bine sa pot pleca), merg la o partida singur.
Asta a fost lectia numarul zero, sau episodul pilot cum vrei sa zici, pe care ti-am zis sa o inveti foarte, foarte bine !
Sa nu iti fie teama sa stai singur minim 48 de ore si sa scoti singur pestele oricat de mare ar fii. Si nu de putine ori , daca dai unde si cum trebuie vei vedea ca ai nevoie si de al 2-lea minciog. Recunosc ca singur e greu pe ponton si la tenul mare.

P.S : Nu ar fii rau ca pana la concurs sa faci un antrenament si cu Laurentiu, bineinteles daca puteti. Si tot ce prindeti sa scoateti singuri.
Ultima oară modificat 12 Iun 2010, 13:40 de către cristian505ro, modificat 1 dată în total.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de cristian505ro » 12 Iun 2010, 13:35

Madalin007 scrie: mai conteaza si valoarea pana la urma,una peste alta :D ;) .!
Asa este Mada si eu am avut discutia asta cu Iorgu. Personal apreciez in primul rand valoarea si m-am convins si m-am bucurat de valorile pe care le avem in carpfishing.
Eu nu plec din start niciodata cu ideea sa castig neaparat. Si n-am sa ma schimb in mentalitate. Merg la concurs pentru ca imi place competitia, atmosfera si trag cat de tare pot ca sa ajung cat mai in fata. Atat.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Ion Mironov » 12 Iun 2010, 15:14

pute-ti continua la topicul "cum sa ajung pescar de competitie"va rog...stricam acest topic si nu e frumos..

ps:florentin cand ai timp muta te rog ce nu este de folos aici dincolo....multumesc
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
ciobe
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 18 Iun 2010, 18:50

Re: Greaca Cercani

Mesaj de ciobe » 18 Iun 2010, 22:55

Am sunat astazi pentru rezervare pe balta si dl Mihaita cred , m-a intrebat doar daca fac diferenta intre ciortan si caras, nimic de recomandare . Mi-a transmis ca m-a notat si ca pot merge linistit..asa ca maine la ora 04.30 plec spre balta, am sa va tin la curent cu ce s-a intamplat.

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Greaca Cercani

Mesaj de kelu84 » 19 Iun 2010, 17:30

acum m-am intors dupa cercani.am stat de joi seara pana astazi la ora 15.rezultatul..multumitor as spune, desi am mers strict dupa capturi, care insa nu si-au facut aparitia.am stat ”la cofetari”, am facut pat de nada cu ground bait si alte mosmoande, am facut pat de bile 220V de la bogdan dragan,insa nimic peste 4 kg. nu am cantarit decat pestii mai”rasariti”, insa am avut parte de ciortan intre 1-2 kg intr-o veselie.nici nu am putut sa dormim noaptea decat foarte putin cand a avut o perioada de liniste ..in rest, la toate combinatiile posibile aparea inevitabil ciortanul.am pus inclusiv 2 bile pe fir.nici nu se apropia macar, insa cand incepeau sa se dizolve si isi micsorau diametrul,imediat le inghiteau ciortanii. aproximez ca am prins in aceasta partida aprox 60-70 kg. nu stiu care a fost fenomenul, nu a fost cald afara, era acceptabil, insa pestele sarea ca la delfinariu si la juma” de metru de mal.insa nici macar sa sara ceva mare nu am vazut. pestii mai rasariti pe care i-am pus pe saltea mentionez ca le curgeau laptii, si am vazut in malul celalalt in stuf cum se batea de mal, desi paznicii spun ca a iesit din bataie de mult timp.am zis in prima faza ca poate nada atrage numai peste mic, am aruncat lansetele in afara patului, la distanta de pat, nimic.invariabil ciortan. :-S :-S :-S

Avatar utilizator
gabalau
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 01 Mai 2010, 23:43

Re: Greaca Cercani

Mesaj de gabalau » 19 Iun 2010, 20:04

kelu84 scrie:acum m-am intors dupa cercani.am stat de joi seara pana astazi la ora 15.rezultatul..multumitor as spune, desi am mers strict dupa capturi, care insa nu si-au facut aparitia.am stat ”la cofetari”, am facut pat de nada cu ground bait si alte mosmoande, am facut pat de bile 220V de la bogdan dragan,insa nimic peste 4 kg. nu am cantarit decat pestii mai”rasariti”, insa am avut parte de ciortan intre 1-2 kg intr-o veselie.nici nu am putut sa dormim noaptea decat foarte putin cand a avut o perioada de liniste ..in rest, la toate combinatiile posibile aparea inevitabil ciortanul.am pus inclusiv 2 bile pe fir.nici nu se apropia macar, insa cand incepeau sa se dizolve si isi micsorau diametrul,imediat le inghiteau ciortanii. aproximez ca am prins in aceasta partida aprox 60-70 kg. nu stiu care a fost fenomenul, nu a fost cald afara, era acceptabil, insa pestele sarea ca la delfinariu si la juma” de metru de mal.insa nici macar sa sara ceva mare nu am vazut. pestii mai rasariti pe care i-am pus pe saltea mentionez ca le curgeau laptii, si am vazut in malul celalalt in stuf cum se batea de mal, desi paznicii spun ca a iesit din bataie de mult timp.am zis in prima faza ca poate nada atrage numai peste mic, am aruncat lansetele in afara patului, la distanta de pat, nimic.invariabil ciortan. :-S :-S :-S
ciobe scrie:Am sunat astazi pentru rezervare pe balta si dl Mihaita cred , m-a intrebat doar daca fac diferenta intre ciortan si caras, nimic de recomandare . Mi-a transmis ca m-a notat si ca pot merge linistit..asa ca maine la ora 04.30 plec spre balta, am sa va tin la curent cu ce s-a intamplat.
daca vrei peste mare uita de solubile si pescuieste numai cu fierte!!!
Lazar Gabriel
Mai bine taci si dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa confirmi.

Avatar utilizator
ciobe
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 18 Iun 2010, 18:50

Re: Greaca Cercani

Mesaj de ciobe » 19 Iun 2010, 23:18

Acum am inteles sensul intrebarii ...am fost astazi si am prins 1 crap de 2kg in rest numai ciortanica sub 1kg sau pe acolo.Balta pare populata cu foarte foarte mult ciortan care trage la porumb ca nebunul, la boilies nu trage nimic.Apa cred ca este destul de mica ca si adancime si era foarte calda, am pescuit la penultimul ponton, dupa ce lansezi firul sta pe apa de zici ca are 1m apa.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”