Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de Allen Besnovich » 11 Iun 2010, 14:09

Salutare.
Am tot intrebat in stanga si in dreapta aici in Craiova, legat de permisele de pescuit si am aflat ca peste tot se elibereaza aceste permite.
Pentru cei care cunosc zona, se elibereaza si pe V.Alecsandri la Luigi, si in centru la Marian (arrow), si "pe scari" la AGVPS, si am inteles ca si prin craiovita la Zargan.
Din cate stiu eu, fiecare spune ca "noi elibeream permisele care sunt mai bune".
Spuneti-mi si mie, unde anume trebuie sa merg ca sa-mi scot un permis cu care pot pescui linistit pe jiu, pe dunare si alte balti ale statului!
Multumesc!
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de pharaoh » 11 Iun 2010, 14:25

Alinuu, permisul ANPA este ce-ti trebuie tie. Se elibereaza prin asociatiile de pescuit sportiv, dar nu este obligatoriu sa fii si membru al acestora. Costa 30 lei si este valabil tot anul 2010. Vezi ca mai sunt topic-uri pe aceasta tema.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de Allen Besnovich » 11 Iun 2010, 17:36

Am intrebat la magazinul care este partener Arrow, si mi-a zis ca ma costa 80 lei permisul :-w
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de Allen Besnovich » 16 Iun 2010, 14:04

pharaoh scrie:Alinuu, permisul ANPA este ce-ti trebuie tie. Se elibereaza prin asociatiile de pescuit sportiv, dar nu este obligatoriu sa fii si membru al acestora. Costa 30 lei si este valabil tot anul 2010. Vezi ca mai sunt topic-uri pe aceasta tema.
Asa vrem noi, numai ca nu e asa. Trebuie sa te si inscrii in asociatie, si asta costa de 2 ori cat permisul. Hoti peste tot in tara asta. Ar trebuit sa ne strangem in fata la ajvps si sa facem miting :))
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de Allen Besnovich » 17 Iun 2010, 17:29

Inca ceva. Permisul de la anpa contine si viza pg , sau aceasta trebuie trebuie pusa ulterior?
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de AcidAzotic » 17 Iun 2010, 19:54

Trebuie pusa dupa eliberarea permisului.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de Allen Besnovich » 18 Iun 2010, 15:15

Ce prostie. Tre sa faci 10 drumuri, ca sa rezolvi o treaba. Cand l-am intrebat pe domnu de la magazinul ala, daca mai trebuie ceva a zis ca nuuuu, poti sa mergi linistit oriunde in tara.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de stefanflorin » 28 Iun 2010, 18:48

La Zargan e 650 cu tot cu PG. Magazinul e de la Big Fish (Doru) pe straduta aia tot inainte, pe dreapta, in fata are si o terasa.
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de stefan_kwr » 28 Iun 2010, 23:29

stefanflorin scrie:La Zargan e 650 cu tot cu PG. Magazinul e de la Big Fish (Doru) pe straduta aia tot inainte, pe dreapta, in fata are si o terasa.
Vrei sa spui la magazinul ''pescar hoinar'' situat pe v. alecsandri, cand vii dinspre rovine spre piata, pana in unitatea militara, pe partea stanga?
650 ron sau 65 ron?
pharaoh scrie:Alinuu, permisul ANPA este ce-ti trebuie tie. Se elibereaza prin asociatiile de pescuit sportiv, dar nu este obligatoriu sa fii si membru al acestora. Costa 30 lei si este valabil tot anul 2010. Vezi ca mai sunt topic-uri pe aceasta tema.
Sa-ti spun cum sta treaba: Acum vreo 10 zile am fost cu un verisor de-al meu la ajvps sa ne vizam permisele.Anul trecut am platit 33 sau 35 lei datorita adeverintei de la facultate, anul acesta nemaiavand acest drept.Cand am intrebat cat este permisul,ni s-a raspuns ca 90 lei, atunci am ramas uimiti si am intrebat cum este posibil sa se scumpeasca asa de le an la an, fara sa se cunoasca si din partea lor ceva schimbat pe balti sau pe rauri.
I-am spus ca renuntam la a mai fi membri ai asociatiei ajvps si sa ne ofere contracost permise ANPA pe 2010, acest lucru l-a infuriat si mai tare, spunandu-ne ca nu este posibil asa ceva, deoarece permisele de pescuit de la ANPA se ofera doar la cei care sunt inscrisi in asociatie...deci permis ANPA 30 ron iar viza pe carnetul de membru a-l ajvps 60 ron ~x( atunci am plecat si nu am mai facut nici un permis, rusine din partea lor!!!

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de pescar_s » 28 Iun 2010, 23:49

salut! am luat de pe internet articolul legii (unde spune ca asociatiile sunt obligate sa elibereze permise la cerere) fara inscriere, am fost la trezorerie si am platit taxa de 30lei-am luat chitanta am prinso cu agrafa de lege...si acu, X-( sa vad ca vine cineva sa ma controleze ca ai dau cu legea in cap(intai sa o respecte si pe urma sa imi ceara mie permisu) fire-ntinse sa aveti X-( X-( X-( X-(

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de stefanflorin » 29 Iun 2010, 16:34

da, ala e magazinul si da, 65 de ron :D
Pescar_s buna idee, chiar nu vad ce ar putea sa maraie un politian, iar daca ar face-o cred ca i-as rupe lanseta in cap.
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de stefan_kwr » 29 Iun 2010, 20:54

pescar_s scrie:salut! am luat de pe internet articolul legii (unde spune ca asociatiile sunt obligate sa elibereze permise la cerere) fara inscriere, am fost la trezorerie si am platit taxa de 30lei-am luat chitanta am prinso cu agrafa de lege...si acu, X-( sa vad ca vine cineva sa ma controleze ca ai dau cu legea in cap(intai sa o respecte si pe urma sa imi ceara mie permisu) fire-ntinse sa aveti X-( X-( X-( X-(
La trezorerie cand ai platit cei 30 lei, pentru ce le-ai zis ca sunt banii astia, au trecut ceva pe chitanta???
Se mai pot lua si din alta parte permise ANPA inafara de cele de la asociatii? ma refer din Craiova...
ps: trimite si mie pe e-mail articolul acela daca il mai ai salvat in calculator: stefan_kwr@yahoo.com
multumesc

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de pescar_s » 29 Iun 2010, 21:43

cu placere: tasteaza pe google :!! - ordinul 71din martie 2010/monitor oficial- si vezi ultimul articol (articolul 4 al 2),iar la trezorerie ceri o chitanta din care sa reiasa ca suma platita iti da dreptul sa ridici permisul de la orice asociatie (normal ca nimeni nu o sa ti-l dea fara inscriere in asociatie) dar eu asa am gandit... :-t

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de stefan_kwr » 30 Iun 2010, 21:10

pescar_s scrie:cu placere: tasteaza pe google :!! - ordinul 71din martie 2010/monitor oficial- si vezi ultimul articol (articolul 4 al 2),iar la trezorerie ceri o chitanta din care sa reiasa ca suma platita iti da dreptul sa ridici permisul de la orice asociatie (normal ca nimeni nu o sa ti-l dea fara inscriere in asociatie) dar eu asa am gandit... :-t
Multumesc mult, cred ca acelas lucru o sa-l fac si eu

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: Permis pescuit 2010 - CRAIOVA

Mesaj de AcidAzotic » 01 Iul 2010, 00:28

Sambata pe canalul Malaieni PF ne-a cerut si chitanta de la asociatie ,in baza careia s-a eliberat permisul ANPA.

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”