Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de AcidAzotic » 03 Iul 2010, 00:28

alinuu scrie:Am fost pe canalul de la termo zilele trecute, nu mai trage pestele acolo... iar pe jiu acum nu prea merge, e tulbure apa si curge rau, au dat drumu la baraj, e cam nasol.
As vrea sa merg la Bistret cat de curand, sper sa am si cu cine :D
Daca sunt doritori, poate ne combinam ne strangem mai multi si mergem. Mi-a zis un prieten, a fost si a plecat multumit.
La Bistret unde, ca sunt numai balti si canale pe acolo?

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de Allen Besnovich » 03 Iul 2010, 08:08

Daca stii unde este crescatoria Dunareni..lacul cu dale de ciment. Pe partea opusa mai este un lac, avea un escavator prin mijloc.
Pe acolo, pe una din baltile alea 3-4. Am inteles ca trage acolo. Sa vedem acum cu dunarea, parca vad ca iar vine apa pe baltile alea.
Daca esti din zona, poate ai auzit de baltile din localitatea Catane. Dar n-am mai fost acolo de 3 ani, nu stiu ce-o mai fi de ele. Joi seara am vb cu un prieten care a mai fost pe acolo si mi-a zis ca ar mai fi peste in balta.

ps: am fost la Gercesti aseara, la balta fara taxa, nu trage nimic...
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de stefanflorin » 03 Iul 2010, 11:22

Apa in baltile alea nu o sa mai vina cu siguranta, asa ca luati-va adio de la peste acolo. Braconajul e in floare. Pe vremuri cand acolo erau crescatorii prindeai peste in toate canalele din zona aia iar pe Dunare era de vis, inundatiile din 2006 au distrus si locurile astea si Dunarea, sutele de tone de peste care s-au scos atunci in cateva luni au afectat populatia de peste de atunci si pana in prezent si ma indoiesc sa se vada o schimbare in bine in viitorul apropiat.
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de sorprodan » 03 Iul 2010, 18:29

cu putin noroc o se se refaca pestele daca sta apa mare si nu scade brusc , ca el sa ramana captiv condamnat la moarte sigura prin japse etc.
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de timer » 03 Iul 2010, 19:23

sorprodan scrie:cu putin noroc o se se refaca pestele daca sta apa mare si nu scade brusc , ca el sa ramana captiv condamnat la moarte sigura prin japse etc.
Mai bine captiv,decat comunist! :-w

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de sorprodan » 03 Iul 2010, 20:29

am un prieten care a fost in china si stii ce mi-a zis ? : ca ar vrea sa locuiasca acolo . :O
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de Allen Besnovich » 03 Iul 2010, 20:38

Poate acolo densitatea de crapi, este direct proportionala cu densitatea de oameni :D
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de sorprodan » 03 Iul 2010, 20:59

asa o fi.............. :-q
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de AcidAzotic » 03 Iul 2010, 21:11

alinuu scrie:Daca stii unde este crescatoria Dunareni..lacul cu dale de ciment. Pe partea opusa mai este un lac, avea un escavator prin mijloc.
Pe acolo, pe una din baltile alea 3-4. Am inteles ca trage acolo. Sa vedem acum cu dunarea, parca vad ca iar vine apa pe baltile alea.
Daca esti din zona, poate ai auzit de baltile din localitatea Catane. Dar n-am mai fost acolo de 3 ani, nu stiu ce-o mai fi de ele. Joi seara am vb cu un prieten care a mai fost pe acolo si mi-a zis ca ar mai fi peste in balta.

ps: am fost la Gercesti aseara, la balta fara taxa, nu trage nimic...
Pe baltile alea de care zici tu, este crescuta foarte multa iarba si merge sa dai cu o prajina de cel mult 3 m,poate unde si unde cu una de 4 m iar pestele care trage acolo poti sa-l folosestica momeale pt. stuca.Nu sunt din zona Catane si nu stiu nimic de baltile din zona.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de Allen Besnovich » 12 Iul 2010, 19:43

Am fost la o balta, in apropiere de localitatea Caracal. Nu stiu cum se numeste, pot sa va spun ca pe drumul Craiova-Caracal.. faci undeva stanga si ajungi la balta. Am incercat la porumb,bile solubile de la carping club si rama rosie la prajina. Am prins doar caras si carasel la rama si mamaliga,majoritatea cu prajina, n-am avut nici o prezentare cu lanseta,ma refer la ciortan,crap.Nici n-am stat mult intradevar, doar 24de ore.
Am apucat sa fac 2 poze din pacate nu la pesti.
Fişiere ataşate
djalinuu_1405.jpg
djalinuu_1407.jpg
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
venom
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 27 Mar 2010, 14:59

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de venom » 13 Iul 2010, 11:46

alinuu scrie:Am fost la o balta, in apropiere de localitatea Caracal. Nu stiu cum se numeste, pot sa va spun ca pe drumul Craiova-Caracal.. faci undeva stanga si ajungi la balta. Am incercat la porumb,bile solubile de la carping club si rama rosie la prajina. Am prins doar caras si carasel la rama si mamaliga,majoritatea cu prajina, n-am avut nici o prezentare cu lanseta,ma refer la ciortan,crap.Nici n-am stat mult intradevar, doar 24de ore.
Am apucat sa fac 2 poze din pacate nu la pesti.
Asta este balta de la draghiceni.Pacat de ea ca a fost o balta buna.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de Allen Besnovich » 13 Iul 2010, 11:55

O fi fost, si inca mai este. Dar nu prea are crap, doar caras,rosioara,etc
Cel putin eu n-am reusit sa prind crap, poate intr-o partida mai lunga se schimba situatia.

La jiu a mai fost cineva, este tot tulbure? Am trecut ieri cu masina peste podul de la podari si am vazut ca erau cativa pescari acolo. As vrea sa merg pe la isalnita...
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de AcidAzotic » 21 Iul 2010, 20:06

Azi am trecut pe la Dobresti si m-am oprit putin si pe la balta din zona,50 lei taxa pe zi,noaptea nu se pescuieste.Am vorbit cu niste baieti din Tg. jiu care erau la pescuit,si spuneau ca vin destul de des la balta si erau foarte multumiti.

Avatar utilizator
venom
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 27 Mar 2010, 14:59

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de venom » 06 Aug 2010, 19:15

mai stie cineva de bistret ceva?sau de hunia,calugareniul cu plata etc?

Avatar utilizator
venom
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 27 Mar 2010, 14:59

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de venom » 23 Aug 2010, 14:42

nimeni pe la peste?

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”