Pescari prinsi la furat peste (Crap)

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Avatar utilizator
bogkba
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 07 Oct 2009, 20:39

PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de bogkba » 07 Iul 2010, 17:27

1.Moga Andrei(a fugit cu 3 crapi in portbagaj pana sa ajung eu la el,au ramas colegii care au recunoscut fapta),avea un opel corsa verde.
2.Dumitru Dragos(peste dosit la butelia de gaz,avea portbagajul deschis) ,are o dacie albastra nr:DB-02-DOY.
3.Bibanu Florin+Mugurel Italianul(aseara au dosit 3 crapi in portbagaj si 1 sub roata,au un mercedes clasa C nr:DB-06-YTM.
4.Piulita Florin -Dacia 1300 alba cu nr de DB,a vrut sa fuga cu 2 crapi de 5 kg.
5.Gheorghe Cotoi prins cu 2 juvelnice ,intr-unul avea peste 15 ciortani(500-3 kg),unul langa mal ,celalalt mai in adancul apei.
6.Walter Ion-DB-06-WOL,seat rosu,a vrut sa doseasca 2 crapi de 6,5kg si unul de 8,5 kg.
7.Stanciu Catalin+Stanciu Ciprian ,opel vectra verde cu nr DB-56-DRA ,au vrut sa fure peste 30 kg de crap ,printre care si vreo 15 kg de puiet sub Kg

8.Motoroiu Bogdan DB-05-NJC si DB-04-BFN.
9.Paul Rosoiu,Brasoveanu OVIDIU,Teodor Andries DB-07-NDL.
10.Dragan Marius Albert B-67-KGA (logan alb papuc).
11.Preda Radu DB-22-KLU (Ford Focus Alb).
12.Constantinescu Florentin B -098974 (Dubitza alba VW).
13.Vasile Ion DB-06-ULY Dacie Rosie.
CS.NATURAL CARP
www.lacul2.ro

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de Laurentiu » 07 Iul 2010, 20:31

Cred ca tu vrei sa-ti faci reclama la balta ta unde nu se prinde nimic si nu mai ai pescari platitori. Nu mai vorbesc de faptul ca se fac smecherii la concursurile baltii tale. [-x
De unde sa fure ala 30 kg de crap si 15 kg de puiet in ditamai lacul de 80 ha, cand tu nu ai bagat puiet si la cel mai al naibii concurs, primul loc a castigat cu 30 kg in 72 ore? :)) Cat i-a trebuit sa prinda cantitatea asta? un sezon intreg? :))
Eu zic sa lasi smecheriile astea ca pescarii au invatat ca nu ai peste acolo si tot incerci reclame de doi lei....

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de timer » 07 Iul 2010, 20:49

14)Steriade Gogu-Hummer rosu-VS-OO-VIP :)

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de IULIAN C » 07 Iul 2010, 20:51

timer scrie:14)Steriade Gogu-Hummer rosu-VS-OO-VIP :)
Si cu numere verzi,nu? =)) =))
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
bogkba
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 07 Oct 2009, 20:39

Re: PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de bogkba » 07 Iul 2010, 20:57

In primul rand eu vreau sa te intreb daca ai pescuit pe lacul meu?
In al 2 lea rand vreau sa te intreb daca stii de vreo smecherie de la vreun concurs spune-o public(la carcota ne pricepem toti)!
In al 3-lea rand vreau sa-ti spun ca ultimul concurs s-a castigat cu 75-80 kg locul 1!
In al 4 -lea rand nu am deschis topicul asta pt tine ci pt administratorii de balti,deci...de reclama nu prea am nevoie!
In al 5-lea rand poti sa ma ataci la nr de tel 0722691481 sau 0763263306!

In al 6-lea rand eu te respect!!

PS.Site-ul lacului te poate lamurii cel mai bine daca se prinde peste sau nu!!!!
CS.NATURAL CARP
www.lacul2.ro

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de Laurentiu » 07 Iul 2010, 21:23

1. Nu atac pe nimeni.
2. Am fost pe lacul tau, nu numai eu, dar si alti pescari si ne-am lamurit cata minciuna, adevar si reclama este despre bunget.
3. Daca tie ti se pare o mandrie ca locul intai a prins 75kg in 72 de ore si anul trecut tot locul intai numai 30 kg, intr-o acumulare unde te lauzi ca ai peste 150 tone de peste, atunci s-au intors valorile cu susul in jos. :D
4. Imi spun parerea ca d'aia e forum.
5. Sa ai o zi buna si tu. :)

Avatar utilizator
bogkba
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 07 Oct 2009, 20:39

Re: PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de bogkba » 07 Iul 2010, 22:46

Laurentiu scrie:1. Nu atac pe nimeni.
2. Am fost pe lacul tau, nu numai eu, dar si alti pescari si ne-am lamurit cata minciuna, adevar si reclama este despre bunget.
3. Daca tie ti se pare o mandrie ca locul intai a prins 75kg in 72 de ore si anul trecut tot locul intai numai 30 kg, intr-o acumulare unde te lauzi ca ai peste 150 tone de peste, atunci s-au intors valorile cu susul in jos. :D
4. Imi spun parerea ca d'aia e forum.
5. Sa ai o zi buna si tu. :)

Si eu m-am lamurit cu cine vorbesc de aceea este ultima oara cand iti raspund
Da, ma mandresc cu acest lac chiar daca tu il contesti.este ok nu am nici o problema cu acest lucru,dar 30 de kg anul trecut la concurs s-au prins la locul 2 mi se pare,dar eu din cate imi aduc aminte Gabi Neamtu(Dumnezeu sa-l odihneasca) si cu Piticu au prins in jur de 50 kg In 48 ore.Asta e!
Nu te cred ca ai venit anul asta la pescuit la Bunget ,nici de acum in 1000 de ani :-@ !Sa fii sanatos!
CS.NATURAL CARP
www.lacul2.ro

Avatar utilizator
bogkba
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 07 Oct 2009, 20:39

Re: PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de bogkba » 07 Iul 2010, 22:59

Nu mai vorbesc de faptul ca se fac smecherii la concursurile baltii tale. [-x

Vorbeste te rog frumos,te invit chiar,dar sa nu cazi in penibil! :-h :-h :-h
CS.NATURAL CARP
www.lacul2.ro

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de florentiniuga » 08 Iul 2010, 07:34

Au apus vremurile cand se astepta toata ziua dupa 2-3 pesti ?!!! Acum se vrea tona de-odata, altfel nu e balta buna. :"> :">
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Pescari prinsi la furat peste (Crap)

Mesaj de Marinita » 08 Iul 2010, 08:56

Am deschis acest topic in care va prezint asa zisi pescari de crap care ne viziteaza baltile cu altfel de intentii de cat cele declarate la intrarea pe balta.
Cu aceasta sper sa mai starpim dintre acesti daunatori.Toate acestea au fost realizabile datorita sistemului de supraveghere video amplasat pe balta --Bunget bratesti Lacul 2--


1.Moga Andrei(a fugit cu 3 crapi in portbagaj pana sa ajung eu la el,au ramas colegii care au recunoscut fapta),avea un opel corsa verde.
2.Dumitru Dragos(peste dosit la butelia de gaz,avea portbagajul deschis) ,are o dacie albastra nr:DB-02-DOY.
3.Bibanu Florin+Mugurel Italianul(aseara au dosit 3 crapi in portbagaj si 1 sub roata,au un mercedes clasa C nr:DB-06-YTM.
4.Piulita Florin -Dacia 1300 alba cu nr de DB,a vrut sa fuga cu 2 crapi de 5 kg.
5.Gheorghe Cotoi prins cu 2 juvelnice ,intr-unul avea peste 15 ciortani(500-3 kg),unul langa mal ,celalalt mai in adancul apei.
6.Walter Ion-DB-06-WOL,seat rosu,a vrut sa doseasca 2 crapi de 6,5kg si unul de 8,5 kg.
7.Stanciu Catalin+Stanciu Ciprian ,opel vectra verde cu nr DB-56-DRA ,au vrut sa fure peste 30 kg de crap ,printre care si vreo 15 kg de puiet sub Kg

8.Motoroiu Bogdan DB-05-NJC si DB-04-BFN.
9.Paul Rosoiu,Brasoveanu OVIDIU,Teodor Andries DB-07-NDL.
10.Dragan Marius Albert B-67-KGA (logan alb papuc).
11.Preda Radu DB-22-KLU (Ford Focus Alb).
12.Constantinescu Florentin B -098974 (Dubitza alba VW).
13.Vasile Ion DB-06-ULY Dacie Rosie.
hotii.jpg
(7.55 KiB) Descărcat de 1340 ori
Fişiere ataşate
alt hot.jpg
(5.95 KiB) Descărcat de 1340 ori
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Pescari prinsi la furat peste (Crap)

Mesaj de Marinita » 08 Iul 2010, 09:07

Marinita scrie:Am deschis acest topic in care va prezint asa zisi pescari de crap care ne viziteaza baltile cu altfel de intentii de cat cele declarate la intrarea pe balta.
Cu aceasta sper sa mai starpim dintre acesti daunatori.Toate acestea au fost realizabile datorita sistemului de supraveghere video amplasat pe balta --Bunget bratesti Lacul 2--


1.Moga Andrei(a fugit cu 3 crapi in portbagaj pana sa ajung eu la el,au ramas colegii care au recunoscut fapta),avea un opel corsa verde.
2.Dumitru Dragos(peste dosit la butelia de gaz,avea portbagajul deschis) ,are o dacie albastra nr:DB-02-DOY.
3.Bibanu Florin+Mugurel Italianul(aseara au dosit 3 crapi in portbagaj si 1 sub roata,au un mercedes clasa C nr:DB-06-YTM.
4.Piulita Florin -Dacia 1300 alba cu nr de DB,a vrut sa fuga cu 2 crapi de 5 kg.
5.Gheorghe Cotoi prins cu 2 juvelnice ,intr-unul avea peste 15 ciortani(500-3 kg),unul langa mal ,celalalt mai in adancul apei.
6.Walter Ion-DB-06-WOL,seat rosu,a vrut sa doseasca 2 crapi de 6,5kg si unul de 8,5 kg.
7.Stanciu Catalin+Stanciu Ciprian ,opel vectra verde cu nr DB-56-DRA ,au vrut sa fure peste 30 kg de crap ,printre care si vreo 15 kg de puiet sub Kg

8.Motoroiu Bogdan DB-05-NJC si DB-04-BFN.
9.Paul Rosoiu,Brasoveanu OVIDIU,Teodor Andries DB-07-NDL.
10.Dragan Marius Albert B-67-KGA (logan alb papuc).
11.Preda Radu DB-22-KLU (Ford Focus Alb).
12.Constantinescu Florentin B -098974 (Dubitza alba VW).
13.Vasile Ion DB-06-ULY Dacie Rosie.
Fişierul ataşat hotii.jpg nu mai este disponibil
Fişiere ataşate
bracon.jpg
(5.76 KiB) Descărcat de 1336 ori
bracon 2.jpg
(4.55 KiB) Descărcat de 1336 ori
bracon 1.jpg
(4.33 KiB) Descărcat de 1336 ori
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de Marinita » 08 Iul 2010, 12:21

Laurentiu scrie:Cred ca tu vrei sa-ti faci reclama la balta ta unde nu se prinde nimic si nu mai ai pescari platitori. Nu mai vorbesc de faptul ca se fac smecherii la concursurile baltii tale. [-x
De unde sa fure ala 30 kg de crap si 15 kg de puiet in ditamai lacul de 80 ha, cand tu nu ai bagat puiet si la cel mai al naibii concurs, primul loc a castigat cu 30 kg in 72 ore? :)) Cat i-a trebuit sa prinda cantitatea asta? un sezon intreg? :))
Eu zic sa lasi smecheriile astea ca pescarii au invatat ca nu ai peste acolo si tot incerci reclame de doi lei....
@ Laurentiu
De la bun inceput vreau sa precizez ca postarea ta are o directie si anume nemultumirea pe care ai intampinat-o cand ai pescuit pe acest lac.Care este si ce problema ai avut?
Pe acest lac se prind cantitati mari de peste dar nu de oricine si la orice nada din diverse motive lesne de inteles.Daca vrei le comentam .
La concursurile pe care s-au organizat nu sau facut smecherii,daca tu sti ceva fa public ce sa intamplat.
Balta nu are nevoie de reclama ca nu e de vanzare.Balta are potential si cine pescuieste aici stie acest lucru.Pescarii care vin la pescuit aici prind peste (vezi pozele cu capturi)si il elibereaza.
Pe balta se vor organiza in continuare concursuri cu taxe accesibile .
Chiar nu te inteleg , sau prins niste hoti care fac acelas lucru pe orice balta adica pescuiesc si fura ca sa vanda peste la coltul strazii iar administratia baltii de fiecare data cand prinde cate un braconier sau hot ce e el ,face publica acctiunea lor.
Inca o data asta nu este reclama mascata.
RECLAMA LA BALTA O VEI VEDEA LA EMISIUNILE CARE SA VOR FACE LA CONCURSURI.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: PESCARI CARE FURA PESTE

Mesaj de Laurentiu » 08 Iul 2010, 15:33

Domnule Dan, ce face Caba este o reclama, nu mascata ci pe fata, la un lac care nu are pescari platitori pt simplu fapt ca nu are peste indeajuns pt cele 80 ha si pt pretul cerut la 12 ore.
Ce faceti dvs este o atentionare si nu pot decat sa salut acest mesaj.
Cat despre ce se prinde si cum se prinde, cam stie toata lumea pescareasca si nu e cazul sa intram in polemici pe acest topic. Si mi se pare normal sa sustineti cauza unui lac unde sunteti ce sunteti...si eu as fi procedat la fel. :)
Stima.

Avatar utilizator
Costel Jambu
senior
senior
Mesaje: 314
Membru din: 15 Sep 2009, 15:36
Localitate: Bacau
Contact:

Re: Pescari prinsi la furat peste (Crap)

Mesaj de Costel Jambu » 08 Iul 2010, 15:51

Deci ,din cate vad,tot oameni cu bani si masini scumpe.Ce naiba sa le mai ceri celor care nu au bani,si poate fac unele sacrificii pentru a-si cumpara scule sau pentru a plati taxa pe balti?!RUSINE,RUSINE,RUSINE!!!
Pun pariu ca mai sunt destui si printre multi care posteaza in nevinovati si care chiar zic ca pescuiesc exlusiv CATCH&RELEASE.Fomistii naibii.
Asta e, ca traim intr-o tara de kkt ,condusa de oameni de kkt.Pana si Dumnezeu a ajuns sa se sature de toate marlaniile pe care le facem si ne pedepseste (vezi vremea-7 grade Celsius in luna iulie e mare lucru si in acelasi timp un mare semn de ingrijorare).Trebuie sa mai stam la "un pahar de vorba" cu noi insine si sa incercam sa fim mai buni ,ca altfel...
Numai bine.
1 Aprilie...Ziua Nationala A Romaniei!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Pescari prinsi la furat peste (Crap)

Mesaj de Laurentiu » 08 Iul 2010, 16:29

Fisher, sa fi tu sanatos cati pescari de competitie fura peste, chiar si un administrator de pe o balta venise sa fure de la alta balta :)).
Mai mare rasul...

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”