Shimano Beastmaster BX Barbel

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tzantza
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 11 Mar 2010, 15:07

Shimano Beastmaster BX Barbel

Mesaj de Tzantza » 26 Mar 2010, 12:09

Avand in vedere ca este primul meu post pe acest forum, as dori sa ii salut pe toti cei care isi aduc contributia prin informatia postata.
Astea fiind spuse, voi trece la ceea ce ma intereseaza.
Am decis sa achizitionez niste scule pentru pescuitul la mreana pe Mures. Pescuiesc de 20 de ani, cu rezultate mai mult sau mai putin multumitoare, folosind echipamente mai grele. De ceva vreme, am inceput sa acord mai multa atentie pescuitului la feeder, un pescuit care iti poate aduce satisfactii atunci cand sculele mai "heavy" nu dau randament.
Dupa un research pe toata durata iernii, m-am oprit la Shimano Beastmaster BX Barbel. (http://fish.shimano-eu.com/publish/cont ... arbel.html). Teoretic, acest bat ar corespunde nevoii de a pescui in curent, cu cosulete grele. Intrebarea este cu ce mulineta sa echipez un astfel de bat. Momentan, ma gandesc la Shimano Ultegra 5500.
Vreau sa mentionez ca nu ma dau banii afara din casa si as vrea sa evit procesul incercare -eroare. As opta pentru echipamentul acesta deoarece Shimano e un brand care echivaleaza cu fiabilitatea si calitatea. Daca aveti sugestii cu privire la alte produse, chiar si alte branduri, as aprecia foarte mult un feedback.
Am citit informatia din acest forum, insa am gasit relativ putina informatie impartasita de cei care vizeaza, in special, mreana.
Multumesc

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Shimano Beastmaster BX Barbel

Mesaj de stefanflorin » 26 Mar 2010, 22:17

Englezii am vazut ca impaca aceste lansete cu mulinete marimea 4000-5000 insa acum fiecare cu gustul si preferintele lui, unii le prefera cu baitrunner altii simple cu frana pe fata insa in principiu cam orice mulineta puternica din aceasta gama de dimensiuni.
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
katalilu989
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 06 Ian 2009, 01:30

Re: Shimano Beastmaster BX Barbel

Mesaj de katalilu989 » 15 Iul 2010, 22:19

arunca o privire la noile baitrunner de la shimano,cele mici ,ma refer in special la shimano baitrunner 4000 dl fa,va face fatza cu brio si la mrene mai mari si vei fi placut surprins

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Shimano Beastmaster BX Barbel

Mesaj de stefanflorin » 20 Iul 2010, 11:46

prea scumpe pt ce stiu sa faca :-q
Work is for people who can't fish!

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”