Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de pharaoh » 30 Iul 2010, 12:23

tot tulbure
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de sorinbv » 30 Iul 2010, 12:26

X-(

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de sorinbv » 30 Iul 2010, 12:26

vroiam sa plec la noapte. sa aman pe duminica noaptea?

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de pharaoh » 30 Iul 2010, 13:14

Nu cred sa se limpezeasca in 2 zile :). Din contra. Asa ca...go planet si fire intinse. Iti faci prea multe probleme.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 30 Iul 2010, 15:16

DMG scrie:Salutare


Poate cineva sa ne dea mai multe detalii referitor la ordinul ARBD de mai jos? Ma refer la zonele de campare autorizate...asa cum reiese din comunicat....care ori fi ele????...

Asta inseamna ca si tu si Dorin si Alin si Banderas veniti langa mine la DV!!! =))
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
DMG
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 02 Iun 2009, 20:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de DMG » 30 Iul 2010, 17:13

craparulsef scrie:
DMG scrie:Salutare


Poate cineva sa ne dea mai multe detalii referitor la ordinul ARBD de mai jos? Ma refer la zonele de campare autorizate...asa cum reiese din comunicat....care ori fi ele????...

Asta inseamna ca si tu si Dorin si Alin si Banderas veniti langa mine la DV!!! =))
La DV nu [-x cred............poate in alta parte :D .....dar, nu se stie niciodata...
Imagine

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 31 Iul 2010, 20:58

sorinbv scrie:vroiam sa plec la noapte. sa aman pe duminica noaptea?
...............................................
Astazi dupa masa ,Dunarea ,foarte tulbure la Tulcea (tulbureala vine dupa Prut)
Informatie de la Marian Onofrei (pescuia la inceput de brat Chilia),a prins citeva moace foarte mici.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 31 Iul 2010, 21:02

Dunarea 31 iulie (in unele locuri se poate intra in zona de la dig la malul apei )

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 01 Aug 2010, 09:52

Cota dunare 1 august

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 02 Aug 2010, 17:37

Dunarea 2 aug

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de gogu steriade » 02 Aug 2010, 18:10

nea Ioane baga si mie cota dan Septembrie ;;) ca face disponibilizari la noi la depozit simi iau concediu dafinitiv pa perioada incerta si irevocabila :-?? . ma da ala batranu in somaj ca cica io am cumul da functi agent comercial + administrator + barbatu da servici + paznic + mai e cateva da nu le mai stiu io pa derost da ie trecute pa statu da plata ! <:-P in Septembrie dau gaura in Prut ,in Siret si Pa Dunare ! :^O pa cea mai tare captura dan zona va scrie : Gogu a trecut paci ! ;) ..sunati cu incredere :89.89.999 ! =((
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 02 Aug 2010, 18:37

gogu steriade scrie:nea Ioane baga si mie cota dan Septembrie ;;) ca face disponibilizari la noi la depozit simi iau concediu dafinitiv pa perioada incerta si irevocabila :-?? . ma da ala batranu in somaj ca cica io am cumul da functi agent comercial + administrator + barbatu da servici + paznic + mai e cateva da nu le mai stiu io pa derost da ie trecute pa statu da plata ! <:-P in Septembrie dau gaura in Prut ,in Siret si Pa Dunare ! :^O pa cea mai tare captura dan zona va scrie : Gogu a trecut paci ! ;) ..sunati cu incredere :89.89.999 ! =((
........................................................................................
Tie nu iti trebuie cota Gogule,,ca la cite meseri ? vad ca ai ,tu tragi din orice pozitie ,,ca Eliot Ness (crapi afara din Dunare) Pina in septembrie ,,fa putin pe agentul comercial ,si fa o lista cu magazinele care le vei aproviziona in toamna cu peste,,eventual iale si arvuna, ca eu asa le faceam.Si ca sa puna botul m-ai bine ,,spunele ca la tine TVA-ul e deja 4% la alimente.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de dunareanu » 02 Aug 2010, 20:05

eheee....ne rezolva criza asta cu totul,le dau multa,f.multa .....stiti voi ce,nu e de gluma cu ordinul asta,daca nu respecti zonele de campare ,care sant f putine,risti sa-ti strici vacanta,vin aia va amendeaza si va goneste de acolo,asa au patit unii care erau campati undeva pe Sulina,amenda ca amenda da sa te puna sa ridici tabara e dezastru,nu va asteptati sa fie o decizie temporara,treaba e gandita si pusa la cale demult insa aveau nevoie de un motiv,acum cu inundatiile l-au gasit,cica sant oamenii in pericol,de fapt vor sa salveze pensiunile din delta si sa ne cazeze cu japca la gazde sau in mini cartiere de corturi unii langa altii ca sardelele,si alta la fel de tare,daca te gaseste cu lansetele in apa dupa ora 22 amenda 5 bulioane,au patit-o tot tipii de pe Sulina,nu stiu ce am putea face !!!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de pharaoh » 02 Aug 2010, 20:20

Daca se impute treaba chiar in halul asta ceva ar trebui sa facem. Avem asociatii, organizatii....alaturi de care trebuie sa luptam pentru drepturile noastre, nu?
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de dunareanu » 02 Aug 2010, 20:39

noi ca asociatie o sa depunem o petitie,am luat legatura si cu alte asociatii sa ne sustina actiunea,insa treaba e nasoala,se pun in balanta noi pescarii sau zecile de pensiuni cu datorii la banca,pe cine crezi ca va asculta ?parca i-am pus eu sa se bage in datorii pana-n gat !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”