Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de Allen Besnovich » 06 Aug 2010, 14:07

Am observat de cateva zile, cand navighez pe forum (chiar si pe site-ul propriu zis) merge foarte foarte greu. Adica oriunde intru, pe orice categorie de forum, dureaza cam 40-50secunde pana se incarca.Chiar si acum cand am deschis thread-ul aceasta, abia s-a incarcat.
Am testat pe alte forumuri, si nu exista problema asta.

Se intampla ceva cu forumul?
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/mdZ15OC0f2k&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/mdZ15OC0f2k&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
ps: scuzati pop-up de la messenger, era inevitabil :)))
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de sorin1362 » 06 Aug 2010, 17:33

O fi din cauza activitatii solare ! Cei cu "pielea fina" sunt mai sensibili la UV ;)
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de Allen Besnovich » 06 Aug 2010, 18:36

Poate merge doar la mine asa. Sper sa se rezolve.. e destul de neplacut.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de Bragau Laurentiu » 06 Aug 2010, 19:12

Si la mine face la fel cand merge cand nu merge si doar pe acest forum dar cred ca o sa se rezolve ;)

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de Laurentiu » 06 Aug 2010, 19:55

Si la mine se incarca greu de vreo doua zile, vedeti ca aveti o problema....

Avatar utilizator
booghy28
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 04 Mai 2009, 12:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de booghy28 » 06 Aug 2010, 20:23

probleme sunt la mai multe persoane , la mine face figuri de 2-3 zile , initial am crezut ca este de la calculatorul meu.......

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de iorgu » 06 Aug 2010, 23:30

alinuu scrie:Am observat de cateva zile, cand navighez pe forum (chiar si pe site-ul propriu zis) merge foarte foarte greu. Adica oriunde intru, pe orice categorie de forum, dureaza cam 40-50secunde pana se incarca.Chiar si acum cand am deschis thread-ul aceasta, abia s-a incarcat.
Am testat pe alte forumuri, si nu exista problema asta.

Se intampla ceva cu forumul?
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/mdZ15OC0f2k&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/mdZ15OC0f2k&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
ps: scuzati pop-up de la messenger, era inevitabil :)))


Alinuu, se pare ca s-a remediat =D> Am contactat circa 20 de prieteni care sunt logati pe acest minunat site si cam toti au avut aceleasi probleme.
Bucura-te ca ai pielea fina si un suflet sensibil =D> Nu pune la suflet <<MOJICIMEA>> in raspuns a celor realmente ,,insensibili'' si ,,imuni'' la activitatea solara ;)
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de Allen Besnovich » 07 Aug 2010, 03:52

Am observat, si-a revenit. Am sters video de pe youtube, nu vreau sa fie luat ca o reclama negativa la acest forum!
Sa speram ca se mentine viteza :D
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de Qnyx » 07 Aug 2010, 05:16

Problema cu viteza de incarcare a site-ului a fost "Favorizata" de compania care ne furnizeaza serviciile de internet. Au ingropat un cablu si.......culmea !......s-a diminuat viteza la net. A trebuit sa ii sun personal tocmai de la mama naibii de unde sunt, ca sa isi aduca aminte ca totodata cu ingroparea acelui cablu au modificat si anumite echipamente si tot culmea ! ......au modificat anumite lucruri legate de ip-urile noastre (tipic romanesc). Aici daca se intampla asa ceva, a doua zi eram la avocat si ceream despagubiri morale de 'jdemii de lire; in Romania din pacate se intampla lucrurile dupa proverbul: "cainii latra, ursul trece".

Cheers !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de gor965 » 09 Aug 2010, 17:05

Mai are cineva probleme de accesare de pe iLink ? Eu de 4 zile (de acasa) nu pot intra pe sit ...si-am dat calculatorul cu fundu-n sus ! ~x(
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de Allen Besnovich » 09 Aug 2010, 18:25

Eu sunt pe RDS, si acum functioneaza bine,la fel cum era la inceput. Deci pot spune ca pt rds s-a rezolvat.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de pharaoh » 10 Aug 2010, 11:29

gor965 scrie:Mai are cineva probleme de accesare de pe iLink ? Eu de 4 zile (de acasa) nu pot intra pe sit ...si-am dat calculatorul cu fundu-n sus ! ~x(
Eu :D

Inca astept raspuns de la ei.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de pharaoh » 10 Aug 2010, 11:33

Qnyx scrie:Problema cu viteza de incarcare a site-ului a fost "Favorizata" de compania care ne furnizeaza serviciile de internet. Au ingropat un cablu si.......culmea !......s-a diminuat viteza la net. A trebuit sa ii sun personal tocmai de la mama naibii de unde sunt, ca sa isi aduca aminte ca totodata cu ingroparea acelui cablu au modificat si anumite echipamente si tot culmea ! ......au modificat anumite lucruri legate de ip-urile noastre (tipic romanesc). Aici daca se intampla asa ceva, a doua zi eram la avocat si ceream despagubiri morale de 'jdemii de lire; in Romania din pacate se intampla lucrurile dupa proverbul: "cainii latra, ursul trece".

Cheers !
RDS cumva? Le-am facut un scandal monstru cand au schimbat IP-urile la birou si nu stiam de ce nu mai merge internetul. Sesizari, etc. Aveam abonament cu ip fix la care se rezolva domeniu cu server de e-mail, ftp, etc. Inutil sa mai zic ca e-mail-ul este vital pentru functionarea firmei si nefunctionarea lui poate avea consecinte negative in plan financiar (blocari comenzi, pierderi clienti...). Dupa cateva zile de telefoane, insistente, injuraturi si-au dats eama ca de fapt au schimbat IP-ul. Pai fu...va-n.....
I Fish. Therefore I am.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de gor965 » 12 Aug 2010, 07:42

pharaoh scrie:
gor965 scrie:Mai are cineva probleme de accesare de pe iLink ? Eu de 4 zile (de acasa) nu pot intra pe sit ...si-am dat calculatorul cu fundu-n sus ! ~x(
Eu :D

Inca astept raspuns de la ei.
Mergeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ! >:D< ...a durat DOAR 7 zile !!! ~x( ...offf,in ce tara de kkt mi-am gasit sa ma nasc ! X-(
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Viteza navigare FORUM INFOPESCAR

Mesaj de pharaoh » 12 Aug 2010, 09:58

Merge...dupa ce i-am stresat 3 zile cu telefoane :))
I Fish. Therefore I am.

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”