Crestinesti...

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 05 Aug 2010, 14:18

sorin1362 scrie:
timer scrie:Bai,cum p.l.m. si-a bagat Base-n ureche partea vatamatoare a betisorului ,a far' de vata ? Se esista o esplicatie...?Ca io,spre ex,am acas' Amelia 100% coton -200 si mi-o bag cu ambele parti,da' cu vata..Bai,asta e fereng...urechelnita lu' peste... Si si-a mai tras si rivanol..Moaicaaaaa...!!! :-??
O fi tinut bine betisorul, dar cred ca a incurcat urechile... =))
Sa nu fi-ncurcat sticlele de..Chivas... :)

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 07 Aug 2010, 18:36

Dupa un dril epuizant(aprox.2 ore si 45 min.) am reusit sa-l asez pe folia de primire-nu a incaput pe saltea.Cei doi sateni din poza m-au ajutat la imobilizarea exemplarului,pentru realizare foto.A fost prins acum o saptamana in balta de la Bistret(cea cu escavatoru) la bob de grau fiert,fara nadire prealabila.Nu am reusit sa-l cantaresc,nu am avut cu ce.Dupa foto,a fost eliberat..Alte detalii ,pe privat
http://www.stopco2.ro/wp-content/upload ... gigant.jpg

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Crestinesti...

Mesaj de stefanflorin » 13 Aug 2010, 11:53

am fost si eu acolo "maine" si am prins doi un pic mai mari ca ala, sunt crapi mutanti, ai mei i-am prins la chitzopasare montata pe hair-rig. BAFTA!!!
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 13 Aug 2010, 14:01

stefanflorin scrie:am fost si eu acolo "maine" si am prins doi un pic mai mari ca ala, sunt crapi mutanti, ai mei i-am prins la chitzopasare montata pe hair-rig. BAFTA!!!
Dupa ce citii,parc' m-as mai duce-odat sa-ncerc la momeala ta...Da nu stiu cat chitz si cat pasare sa pun pe rig..Ca d-asta zic...proportia :!!

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 13 Aug 2010, 14:36

Totusi,imi pastrez un sentiment moderat si rezervat(cum zice dom' prim) cu caldurile astea.Am ,insa,sentimentu' ca se poate si altceva..Nu pot sa-mi acord cartonasul rosu ,inainte de cel galben...Doresc sa ma pedepsesc progresiv,in trepte.Asa ca,statui io si ma gandii la eventualele beneficii ale efectului basesc..Spre exemplu,ba.si.nile estivale trase(unele de foame) de catre locatarii din bloc, pot fi folosite in scop lucrativo-benefico-tehnic ,pentru comunitatea asociatiei.Privind din punct de vedere tehnic, e simplu si nici investitii majore nu-s.Sa ma explic.Nu-i nevoie decat de o teava de plastic trasa prin structura nerezistenta a peretilor adiacenti si racorduri in fiecare apt. cu stutzurile aferente..Cand iti vine,te directionezi spre tubul auxiliar,acolo producandu-se efectul basesc..Adica ,metanul obtinut,in concentratii diferite, pune in miscare turbina centrala ,care la randul ei actioneaza rotoarele prevazute cu pale din sufrageriile locatarilor,producand astfel ventilatie si reducand disconfortul termic(cele 80 unitati).Simplu ,dar eficient..Singura chestie e sa te be.si mai des in bafta lor,ca efectu=i garantat :-w

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 14 Aug 2010, 11:24

Maine,nu ma las pana nu ocolesc de trei ori pe coate si genunchi manastirea Nicula,sa-mi spal din pacate .Pup si icoana si ma rog sa am fir intins.De-or fi 40 de grade,ma bag sub clopotnita si ma racoresc cu un pet de Bucegi(Doamne,iarta-ma)d-ala cu "Urca la Sfinx"..Pocaiti-va!Poa’il intalnesc si pe don presedinte,s-o pocai si el…Da nu cred,maine e la Ziua Marinei,face valuri.Bai si ce-as fi vrut sa-mi dea un autograf pe petu’ de Bucegi… #:-S

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Crestinesti...

Mesaj de tavimai » 15 Aug 2010, 18:25

timer scrie:Maine,nu ma las pana nu ocolesc de trei ori pe coate si genunchi manastirea Nicula,sa-mi spal din pacate .Pup si icoana si ma rog sa am fir intins.De-or fi 40 de grade,ma bag sub clopotnita si ma racoresc cu un pet de Bucegi(Doamne,iarta-ma)d-ala cu "Urca la Sfinx"..Pocaiti-va!Poa’il intalnesc si pe don presedinte,s-o pocai si el…Da nu cred,maine e la Ziua Marinei,face valuri.Bai si ce-as fi vrut sa-mi dea un autograf pe petu’ de Bucegi… #:-S
=)) =)) =))
Bine Timer,poti sa mergi,
La "sfintitul" cu Bucegi,
De n-ai crasma si taraf,
N-o sa pupi autograf !
Ca nu-si face el cu tine,
Astazi "baia de multime" !

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Crestinesti...

Mesaj de tavimai » 15 Aug 2010, 18:30

sorin1362 scrie:
timer scrie:Bai,cum p.l.m. si-a bagat Base-n ureche partea vatamatoare a betisorului ,a far' de vata ? Se esista o esplicatie...?Ca io,spre ex,am acas' Amelia 100% coton -200 si mi-o bag cu ambele parti,da' cu vata..Bai,asta e fereng...urechelnita lu' peste... Si si-a mai tras si rivanol..Moaicaaaaa...!!! :-??
O fi tinut bine betisorul, dar cred ca a incurcat urechile... =))
I-o fi cazut vata de pe betisor inauntru in ureche si de aceea nu aude ca poporul ii satul...de ei ! =)) =)) =))

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 16 Aug 2010, 11:17

Daca la 27 grade C...transpiri la g.a.oz....O,5ml,
la 36grade C....transpiri la g.ao.z---X ml(regula de trei simpla)
36 x 0,5
----------=o,66666ml
27
=> boierie #:-S

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 18 Aug 2010, 12:23

Veniti ,dragilor,veniti
Dar,va rog,nu va coditi..
E muzeul din Balcani,
Iar intrarea-i far' de bani...
La turism ,am pentru voi,
Ciocanitoarea de soi...de taram fiind din Plescoi...
Face gauri in copaci
Si-n buget la ciupalaci...
Ia priviti,cum ciufu-si cerne,
Bufnita de la Interne..
Asta tot canta de zor
Buhuhu,de capu' lor..
Uite-aici,alt ramolit,
La transport e el numit..
Pitigoi de prima clasa,
Incepe un drum si-l lasa...
La grila-n economie,
Alt bot-gros, pe nasalie..
Sta in cuib de marmura,
Sparcaie pe ramura...
Mai avem la prezentare,
Doua paseri,da' mai rare...
Prima e un cuc boc-ciu
Ce va canta ,de diliu..
Cu-cu-cu ,guvernu' meu,
Ma cam doare-n PDL-eu(peleu)
Domle,daca m-ati crezut,
Ce-oti vedea,na-tz mai vazut...
Cruciti-va ,dragi mireni,
E ...chiombu' de Cotroceni...
Maica-mea,fie-va mila,
Asta e strutzo-camila!

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 24 Aug 2010, 12:48

O neclaritate…Genial n-are grad de comparatie.. Da’ , totusi..Daca apare un chiomb genial si se iveste alt chiomb ,mai genial..Cui ii dam “jucaria”?Io-s mai circumspect..I-o dau unui chiomb , infinit de genial..http://www.youtube.com/watch?v=QNMGD9gX2zs Nu-s locurile ocupate,parol..Clasamentu’ ramane deschis… :-?? :)

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 25 Aug 2010, 17:55

In seara asta ,cumpar bilet la Loto..
Cand dusei gunoiu, calcai intr-un rahat de caine… Cre ca fu a lu Arvinte, ala cu vocalizele nocturne… Il spalai (papucu, nu pe Arvinte) acas’ cu jet sub presiune, ca la spalatoria auto si-i dadui cu spray frumos mirositor… Iesi ceva intre Dior si Hugo Boss… Sa vaz maine, ce nota florala are.. #:-S

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 26 Aug 2010, 09:07

SFIDARE!
Maine ma urc pe blocu' S200,cel mai inalt din Banie,in semn de protest(iau si lansetele cu mine).Sunt unicu' pe tara,care bate oual.e pentru omleta 33,333 secunde spre stanga si 34,444 sec.spre dreapta(dupa cronometru).Acu tre sa platesc taxa pentru drepturi de autor.Nu-i posibil asa ceva...mai ales ca nu-s de rea credinta..Si se fac si discriminari...Domnu presedinte ,ca scoate numa porumbei cand vorbeste este absolvit de taxe..Pai,pentru unii muma,iar pentru altii ciuma?ps/Totusi,dac le platesc,s-o putea online? :-??

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 01 Sep 2010, 13:04

01.09.2010////Azi,masurai puterea vantului...Scosei tubu' eolian pe zidu' de la Cotro si-i lipii in interior(cu scotch) un f.loc..Observatii:flo.cu' fu deplasat spre stanga tubului,da' nu mult...Bate cam naspa,e polar...Totusi,viteza e moderata(practic,o cosmetizare)..Nu-s mari schimbari eoliene asupra mediului inconjurator...Voi simplifica procedurile,e clara treaba...Il voi directiona spre Plescoi...Vreau mai mare transparentza,ca doar nu ne furam caciula,,Si mai multe absorbtzii..."Bai,liniste,ce reacu'!"-ca nu-l aud pe vantu.. :-??

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Crestinesti...

Mesaj de timer » 03 Sep 2010, 11:28

Vesnica lor pomenire... :-q Sase negrii mititei au papat bugetu',
Au ramas doar cinci din ei,s-a subtiat..setu'..
Cinci negrii mititei si-au facut n firme,
Ailalti nu au stat nici ei,c-aveau ..manca.rime...
Patru negrii mititei tot au ros la os,
Unu' se-neca cu el ,pe usa din do.s..
Trei negrii mititei suflara in ciorba,
Pe unu-l fripse al rea.cu,nu mai scoase-o vorba..
Doi negrii mititei dadura n tunuri,
La unu nu percuta ,cand sa-si tr.aga bunuri..
Unu negru mai Boc-ciu isi cai.neaza gandu'
Ordinu' e la "saman",isi asteapta randu'
Totu' fierbe,iese fum si se-asteapta anu'
Cand s-o duce pe pustie si pe veci.."samanu"..
Si acu ,la incheiere,pentru ai lor "soldati",
Dati-le de pomenire ou.a cu car,nati..
Ca ,de-acu ,cei negrisori,duca-se,au fost,
Au servit doar trufandale, nu mai sunt in.. post..

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”