shimano superbaitrunner xte-a 10000

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
eddy_east
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 06 Apr 2010, 10:22

shimano superbaitrunner xte-a 10000

Mesaj de eddy_east » 18 Aug 2010, 18:51

As dori sa aflu cateva impresii despre shimano superbaitrunner xte-a si un pret pt aceasta mulineta.

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: shimano superbaitrunner xte-a 10000

Mesaj de stefanflorin » 18 Aug 2010, 22:57

Am detinut modelul xte, adica cel precedent acestuia, si nu pot sa spun decat ca nu ai ce defect sa gasesti la aceste mulinete, pur si simplu merg singure si tinand cont ca au manivela dubla sunt foarte puternice, metal peste tot si destul de usoare. Astea garantat le ai minim 10 ani. Preturile difera, le-am vazut pe ebay si la 90 de lire noi insa google ca era un baiat care vindea 3 bucati.
PS: un mic neajuns (sa zicem) ar fi frana care nu este la fel de sensibila ca una pe fata insa din punctul meu de vedere nici nu se observa in dril.
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: shimano superbaitrunner xte-a 10000

Mesaj de marian_popescu » 19 Aug 2010, 10:56

nu am azut mulineta sa ruleze mai bine ca astea, rolls royce
modelul 8000 sunt 540 de lei in ploiesti
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
eddy_east
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 06 Apr 2010, 10:22

Re: shimano superbaitrunner xte-a 10000

Mesaj de eddy_east » 19 Aug 2010, 13:08

cu atatea optiuni pe piata nici nu mai stii ce sa iei dar mai ales cu modelele de la shimano.posed modelele mai vechi de la shimano si nu pus inca mana pe astea noi doar le-am vazut la targul de vanatoare si pescuit de la bucuresti anul acesta dar baietii de la stand la ora deschiderii inca nu aveau pregatit standul si nu au putut sa ma serveasca.locuiesc in strainatate si aici preturile la produsele shimano mi se par chiar exceptionale fata de romania si mai ales ca garantia e reala.cica este cea mai buna mulineta baitrunner din lume la ora actuala ...pt mine este ..

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”