pescuit pe dunare la Stancuta.

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 20 Noi 2007, 23:29
Contact:

pescuit pe dunare la Stancuta.

Mesaj de cornel » 13 Aug 2010, 00:05

poate da cineva detali daca a prins crap la pompele plutitoare ?

Avatar utilizator
supy_t
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 17 Aug 2010, 21:28

Re: pescuit pe dunare la Stancuta.

Mesaj de supy_t » 17 Aug 2010, 21:34

..am fost sambata, 14 august la ora 2 dimineata la pompe...nu se poate sta de tantari...Am dat noaptea, pe dunare, in aval de canalul ce duce la pompele alea mari...doar pui de somn, maxim 25 cm....pacat ca unii il tin...a doua zi mers la pompe...mizerie ca la balamuc...peste cam deloc, asa ca am plecat in amonte de canalul de la sud de pompe. Prins pui de somn si de crap, probabil de anul asta. Braconaj...la greu...din 10 in zece minute catre o barca cu o "toana"....asa ca am incercat, spre dup[amiaza sa intru pe bratul Orbu...la al doilea canton mi-a fost frica sa intru...pamantul e moale...asa ca dup[ ce am mai pierdut cateva twistere prin plasele localnicilor...am plecat spre casa...
Rezultatul cativa somi mai rasariti, cam 800 grame si doi ciortani la un kilogram..restul eliberat. *oricum l-au prins localnicii cu plasele....

Avatar utilizator
arnic_2003
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 30 Aug 2010, 11:11

Re: pescuit pe dunare la Stancuta.

Mesaj de arnic_2003 » 30 Aug 2010, 12:17

[quote="supy_t"]..am fost sambata, 14 august la ora 2 dimineata la pompe...nu se poate sta de tantari...Am dat noaptea, pe dunare, in aval de canalul ce duce la pompele alea mari...doar pui de somn, maxim 25 cm....pacat ca unii il tin...a doua zi mers la pompe...mizerie ca la balamuc...peste cam deloc, asa ca am plecat in amonte de canalul de la sud de pompe. Prins pui de somn si de crap, probabil de anul asta. Braconaj...la greu...din 10 in zece minute catre o barca cu o "toana"....asa ca am incercat, spre dup[amiaza sa intru pe bratul Orbu...la al doilea canton mi-a fost frica sa intru...pamantul e moale...asa ca dup[ ce am mai pierdut cateva twistere prin plasele localnicilor...am plecat spre casa...
Rezultatul cativa somi mai rasariti, cam 800 grame si doi ciortani la un kilogram..restul eliberat. *oricum l-au prins localnicii cu plasele....[/quote

Buna ziua,
Va rog frumos daca se poate sa imi spune-ti si mie cum se ajunge pe canalul orbu. Stiu sa ajung la statia de pompare de la Stancuta.
Va multumesc.
FIRE INTINSE TUTUROR

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”