Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de gor965 » 12 Oct 2010, 10:02

sorprodan scrie: RAST e o localitate inundata in 2006 , din jud ,DOLJ , in fine , nus de ce mai postez aici, nici nu mai inteleg semnificatia cuvantului moderator , administrator, puii mei ,, asta e,,, VIATA I-)
Chiar , de ce mai postezi aici, la Delta, cand matale pescuiesti pe Dunare ? :-? :D >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 12 Oct 2010, 12:25

Va salut pe toti, sincer mi-ati lipsit ... sunt totusi aproape doua luni !!!
Am revenit ceva mai devreme pe forum, azi am o mica pauza, dar pescuiesc in continuare pana pe data de 20 cand voi reveni la servici. Evident am schimbat locatia ... in ultimile zile am fost impreuna cu Bobo, pe Chilia si canalul Musura. Am avut un concediu deosebit fata de anii trecuti, cand vesel cand trist, nu de putine ori agitat, plin de surprize, evenimente chiar, dupa ce voi citi absolut tot ce s-a postat pe fiecare subtopic in lipsa mea, voi incerca un rezumat al perioadei cu ceva imagini...dar mai intai sa le strang de pe unde sunt imprastiate ...
Multumesc tuturor celor care si-au amintit de mine si m-au asteptat!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
liviu_neacsu
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 09 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti,sect.6
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de liviu_neacsu » 12 Oct 2010, 13:47

gor965 scrie:
sorprodan scrie:si zi-mi si mie cine mai are asa film ? http://www.youtube.com/watch?v=YL2dNCnVkeg
Auzi mai Prodane ,daca nu mi-ai bagat filmul asta pe tot forumul ! Parca ai stat o viata intreaga precum aia pe Discovery sa filmezi cum inoata mistretii ! Asa de curiozitatea te intreb , ti-a fost frica de ei cand erai in barca ? Eu de cate ori ma duceam la Dunare pe bicicleta mergeam 12 km pe dig ,pe un fond de vanatoare si nu era zi sa nu intalnesc mistreti si sa ne speriem unii pe altii !...de fapt nu era zi ci noapte ca mergem pela 4 dimineata si ma kkm pe mine de frica dar pedalam mai rau ca Lens Armstrong ! Nu stiam nicioadata daca grohaiturile alea si crengile rupe le face mistretul fugind de mine sau dupa mine ! ...aaa , fluieram si urlam din toti plamanii si daca acuma scriu inseamna ca i-am speriat da-i draq ! >:)
p.s
Asa ca intre noi pescarii...fiecare cauta in viata sa faca ce-i place ...unii vor sa prinda mult , altii vor sa prinda mare , altii vor doar sa prinda ...iar altii vor sa fie prinsi...de natura , de iubire ,de orice-i frumos si face bine la suflet ! ...nu stiu daca ma intelegi... #:-S
M-a invatat un lipovean cum se prinde cel mai usor un mistret: "cand trece dunarea sau canal... ce e acolo, te apropii usor de el cu barca si-l apuci de coada. Il ridici usor si... gata." :))

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Sebastian » 12 Oct 2010, 14:14

liviu_neacsu scrie:
gor965 scrie:
sorprodan scrie:si zi-mi si mie cine mai are asa film ? http://www.youtube.com/watch?v=YL2dNCnVkeg
Auzi mai Prodane ,daca nu mi-ai bagat filmul asta pe tot forumul ! Parca ai stat o viata intreaga precum aia pe Discovery sa filmezi cum inoata mistretii ! Asa de curiozitatea te intreb , ti-a fost frica de ei cand erai in barca ? Eu de cate ori ma duceam la Dunare pe bicicleta mergeam 12 km pe dig ,pe un fond de vanatoare si nu era zi sa nu intalnesc mistreti si sa ne speriem unii pe altii !...de fapt nu era zi ci noapte ca mergem pela 4 dimineata si ma kkm pe mine de frica dar pedalam mai rau ca Lens Armstrong ! Nu stiam nicioadata daca grohaiturile alea si crengile rupe le face mistretul fugind de mine sau dupa mine ! ...aaa , fluieram si urlam din toti plamanii si daca acuma scriu inseamna ca i-am speriat da-i draq ! >:)
p.s
Asa ca intre noi pescarii...fiecare cauta in viata sa faca ce-i place ...unii vor sa prinda mult , altii vor sa prinda mare , altii vor doar sa prinda ...iar altii vor sa fie prinsi...de natura , de iubire ,de orice-i frumos si face bine la suflet ! ...nu stiu daca ma intelegi... #:-S
M-a invatat un lipovean cum se prinde cel mai usor un mistret: "cand trece dunarea sau canal... ce e acolo, te apropii usor de el cu barca si-l apuci de coada. Il ridici usor si... gata." :))
domnule ;) Neacsu ,va multumesc din suflet .sincer, azi, ziua a debutat destul de posomorat ,anost dar decind am citit acest indrumar de prindere a mistretilor...... =)) =)) =)) :)) :)) m am spart. :D ,implicit si ziua sa transformat in una super hazlie.ps.MAI VREAU ;)

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de pharaoh » 12 Oct 2010, 14:16

Eu am auzit ca sare singur in barca. Sau cred ca era vorba de caprioare. Sa ma corecteze cei mai batrani. :)
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
liviu_neacsu
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 09 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti,sect.6
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de liviu_neacsu » 12 Oct 2010, 14:53

M-a invatat un lipovean cum se prinde cel mai usor un mistret: "cand trece dunarea sau canal... ce e acolo, te apropii usor de el cu barca si-l apuci de coada. Il ridici usor si... gata." :))[/quote]
domnule ;) Neacsu ,va multumesc din suflet .sincer, azi, ziua a debutat destul de posomorat ,anost dar decind am citit acest indrumar de prindere a mistretilor...... =)) =)) =)) :)) :)) m am spart. :D ,implicit si ziua sa transformat in una super hazlie.ps.MAI VREAU ;)[/quote]

:)) Povestea e cat se poate de serioasa =)) :)) si sincer... eu il cred pe lipovean. Pare simplu rau... decat sa-ti rupi vaslele pe spinerea lui fara nici un rezultat. Are si logica, fiindca daca l-ai ridica de coada i-ar intra apa in urechi, ar ametii si l-ai aduce usor la mal.
Ei... asta intra in capitolul "delta dunarii... oamenii ei si povestile lor..."

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 12 Oct 2010, 15:15

liviu_neacsu scrie:... :)) Povestea e cat se poate de serioasa =)) :)) si sincer... eu il cred pe lipovean. Pare simplu rau... decat sa-ti rupi vaslele pe spinerea lui fara nici un rezultat. Are si logica, fiindca daca l-ai ridica de coada i-ar intra apa in urechi, ar ametii si l-ai aduce usor la mal.
Ei... asta intra in capitolul "delta dunarii... oamenii ei si povestile lor..."
Ameteala il ia, mai ales cand inghite fara voia lui apa din canal, fiind cu capul la fund si cu fundul ridicat de coada la suprafata, iar mai apoi, cu presiune, apa ii iese (nu ii intra) prin urechi ... singurul inconvenient e ca friptura devine prea apoasa!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
liviu_neacsu
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 09 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti,sect.6
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de liviu_neacsu » 12 Oct 2010, 15:29

craparulsef scrie:
liviu_neacsu scrie:... :)) Povestea e cat se poate de serioasa =)) :)) si sincer... eu il cred pe lipovean. Pare simplu rau... decat sa-ti rupi vaslele pe spinerea lui fara nici un rezultat. Are si logica, fiindca daca l-ai ridica de coada i-ar intra apa in urechi, ar ametii si l-ai aduce usor la mal.
Ei... asta intra in capitolul "delta dunarii... oamenii ei si povestile lor..."
Ameteala il ia, mai ales cand inghite fara voia lui apa din canal, fiind cu capul la fund si cu fundul ridicat de coada la suprafata, iar mai apoi, cu presiune, apa ii iese (nu ii intra) prin urechi ... singurul inconvenient e ca friptura devine prea apoasa!

Ai vazut domnule Sebi :)) povestea e confirmata!!!

O alta poveste, auzita la ultima iesire de acum 2 saptamani, era despre un crap mare de 24 kg. Stateam cu amicul meu cu gurile cascate la mosu' pescar harsait, sa-i ascultam povestea si drilul si....... Cred ca ce-si mai rad in sinea lor mosnegii astia, cel putin de cei ca mine ;) , .... cum ne prind cum ne umple cu povesti.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de iorgu » 12 Oct 2010, 21:43

Daca nu era Sorprodan ce subiect ar mai fi de discutat. Cand o teava este pus fix pe azimut, se inghesuie toti sa apese pe tragaci. Dar tinta a disparut de mult. toate proiectilele au efect invers .
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de sorprodan » 13 Oct 2010, 07:56

te saluta tata IORGULE , le-ai cam pus-o, la baietzi :)] uite ieri din barca la salau . somn, ce-o fi,,,,,,,,,,,,,,
Fişiere ataşate
12102010679.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de gor965 » 13 Oct 2010, 09:08

sorprodan scrie:te saluta tata IORGULE , le-ai cam pus-o, la baietzi :)] uite ieri din barca la salau . somn, ce-o fi,,,,,,,,,,,,,,
Cu cate bete dai bre...nu te incurci in ele ? :-??
p.s
tie iti trebuie un topic separat...Pescar de Dunare...postez la Delta ...ptr. ca in alt topic , ma plictisesc ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de pharaoh » 13 Oct 2010, 09:48

Sorine, cand ma plimbam cu "barca" mea prin delta, acum 3 saptamani am dat si eu de niste "mistreti" :))


PS.: sper ca stii de gluma si nu te superi.
I Fish. Therefore I am.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de gor965 » 13 Oct 2010, 10:13

pharaoh scrie:Sorine, cand ma plimbam cu "barca" mea prin delta, acum 3 saptamani am dat si eu de niste "mistreti" :))


PS.: sper ca stii de gluma si nu te superi.
Trebuia sa prinzi unul si sa-l ineci ...mai este un pic si vine Craciunul ,iar astia erau mistreti d'aia mai comestibili ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de sorprodan » 13 Oct 2010, 14:07

gor965 scrie:
sorprodan scrie:te saluta tata IORGULE , le-ai cam pus-o, la baietzi :)] uite ieri din barca la salau . somn, ce-o fi,,,,,,,,,,,,,,
Cu cate bete dai bre...nu te incurci in ele ? :-??
p.s
tie iti trebuie un topic separat...Pescar de Dunare...postez la Delta ...ptr. ca in alt topic , ma plictisesc ! :))
3 persoane, cate doua de caciula
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de cosmin mihut » 13 Oct 2010, 18:23

Bine ai revenit nea Mircea.
MERCEDES S

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”