Orice sfat e binevenit !!

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ionica_vreau_sfaturi
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 01 Oct 2010, 12:00

Orice sfat e binevenit !!

Mesaj de ionica_vreau_sfaturi » 01 Oct 2010, 12:22

Salut !

Mă numesc ionuţ, poreclă iony
am 18 ani şi sunt din Giurgiu..

Pe toate site-urile văd numai sfaturi gen: dă la crankbait, foloseşte xxlz (exemple inventate).
Unii sunt mai "bătuţi în cap"(ex: eu)..încercaţi să explicaţi şi pt. amatori
Locuiesc aproape de Dunăre şi pescuitul este un hobby de mic, dar a devenit mai serios de vreo 5 luni.
Am 3 lansete, una 25 ron cu tot cu mulinetă, celelalte mai scumpe dar primite cadou.Undiţa, tipicul băţ de 6 metri.
Pasiune : pescuitul la rapitor
Aş dori dacă sunteţi amabili să mă sfătuiţi cum şi când se pescuieşte la rapitor, zilele astea plănuiesc să fac o vizită.
Ce monturi să adopt, dar explicaţile nu îmi ziceţi foloseşte spiner sau io ştiu ce.Sunt amator şi voi eraţi la fel odată.
Înteleg foarte rpd şi sunt foarte deschis sfaturilor.

Record personal ^_^ : somn - 1 1/2 kg
multe ştiuci dar f. mici
CRAP - NU AM PRINS NICI UNUL dar nici nu cred că sunt în locurile astea unde pescuiesc io

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Orice sfat e binevenit !!

Mesaj de Qnyx » 16 Oct 2010, 16:42

Salut !

Numele meu este Cosmin si apreciez ca ai o astfel de pasiune, respectiv pescuitul. Ca sa intelegi ce vreau sa spun, trebuie sa iti spun cate ceva despre mine. Eu in general cand sunt interesat de un anumit subiect, indiferent care ar fi acela, caut sa studiez (asta este cuvantul potrivit), sa experimentez sau/si sa dialoghez cu cei din jurul meu. Forumul infopescar.tv este plin de informatii legate de pescuit (asta este specificul de altfel) si este suficient sa citesti parerile, opiniile, experientele altor utilizatori si cu siguranta vei afla macar o parte (majora) din ceea ce te intereseaza. Au fost dezbatute aceste subiecte de 'nspe ori si vor mai fi dezbatute in viitor.
Un alt aspect pentru care te felicit este faptul ca esti o persoana modesta si in ciuda faptului ca posibilitatile de a pescui intr-un cadru de "top" nu iti sunt familiale, ai descris "arsenalul" de pescuit de care dispui in momentul de fata. Credema ca eu am avut mai putine decat atat candva si perseverenta si ambitia m-au facut sa acced la elemente superioare. Invata de la cei din jurul tau si vei avea posibilitatea sa-i depasesti candva si multumirea interioara nu se compara cu nimic altceva din lumea asta.

Cheers !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Pipo1114
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 14 Oct 2010, 19:01
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Orice sfat e binevenit !!

Mesaj de Pipo1114 » 17 Oct 2010, 00:05

Iony daca nici in partea aia la Giurgiu nu e crap pai inseamna ca nu mai exista crap in Romania:) si pt stiuca nu iti trebuie cine stie ce scula ma refer la bat si mulineta ! eu prefer un pestisor artificiat sau o lingurita :) FIr intins si sa nu mai spui la nici un pescar ca nu ai prins un crap cat de mic si ca stai si la Giurgiu ca rade de tine te-am pupat ciao!!

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: Orice sfat e binevenit !!

Mesaj de Amos » 17 Oct 2010, 10:59

ionica_vreau_sfaturi scrie:Salut !

Mă numesc ionuţ, poreclă iony
am 18 ani şi sunt din Giurgiu..

Pe toate site-urile văd numai sfaturi gen: dă la crankbait, foloseşte xxlz (exemple inventate).
Unii sunt mai "bătuţi în cap"(ex: eu)..încercaţi să explicaţi şi pt. amatori
Locuiesc aproape de Dunăre şi pescuitul este un hobby de mic, dar a devenit mai serios de vreo 5 luni.
Am 3 lansete, una 25 ron cu tot cu mulinetă, celelalte mai scumpe dar primite cadou.Undiţa, tipicul băţ de 6 metri.
Pasiune : pescuitul la rapitor
Aş dori dacă sunteţi amabili să mă sfătuiţi cum şi când se pescuieşte la rapitor, zilele astea plănuiesc să fac o vizită.
Ce monturi să adopt, dar explicaţile nu îmi ziceţi foloseşte spiner sau io ştiu ce.Sunt amator şi voi eraţi la fel odată.
Înteleg foarte rpd şi sunt foarte deschis sfaturilor.

Record personal ^_^ : somn - 1 1/2 kg
multe ştiuci dar f. mici
CRAP - NU AM PRINS NICI UNUL dar nici nu cred că sunt în locurile astea unde pescuiesc io
Pe forum sunt pescari din zona ta. Unul este "Dunăreanu".

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”