salutari calde

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

salutari calde

Mesaj de sece4u20 » 09 Mai 2010, 20:35

salut pescari si de ce nu si pescarite :-h :-h . sunt coco din intorsura buzaului ( stau si prin brasov) am 25 de ani,sunt pescar in regula de aproximativ 10 ani. imi place pescuitul pe rauri in general la pastrav si clean. practic pescuitul cu voblere si ''blinkere'' si pescuitul la musca. acum 2 saptamani am fost la o balta din brasov cu niste amici care le au cu pescuitul la crap si parca a inceput sa ma roada si pe mine acest tip de pescuit. deocamdata ma documentez si de ce nu, experimentez usor usor si poate ajung si eu la categoria grea.
sper sa ne intelegem si sa ne sfatuim intre cele ale' mariei sale crap.

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: salutari calde

Mesaj de stefan_kwr » 09 Mai 2010, 21:27

Salutare si bine ai venit pe acest forum :-h :-h :-h

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: salutari calde

Mesaj de sece4u20 » 24 Oct 2010, 19:49

si cum a venit toamna si crapul parca se incapataneaza sa mai scoata mustatile afara pentru o poza ,doua m-am gandit sa ma apuc de cautat si eu ceva scule de pescuit la crap. pana acum am pescuit cu doua bete no name si alte doua imprumutate de pe la prieteni insa acum in aceasta iarna doresc sa imi cumpar un set complet de pescuit la crap acesta incluzand: 4 bete, 4 mulinete, rod-pod, 4 avertizori, mincioc, juvelnic, scaun si umbrela.( binenteles nu uit si de cele care practic prind pestele- carlige, plumbi, inaintas etc consumabile cum le zic eu).
din pacate nici bugetul nu este foarte mare pentru a cumpara scule profesionale, bugetul meu este undeva la 6-7 milioane. am vazut multe oferte gen ''kit'' undeva pe la 7-8 milioane. sunt bune pentru inceput ??? acum pentru inceput as dori sa iau numai 4 bete si 4 mulinete si restul sa le iau pe parcurs. un prieten de al meu are lansete de crap sert sedna de 3,60 de 3 lbs ( nu stiu exact cu ce se mananca asta si daca se poate o explicatie ar fi binevenita) si este destul de multumit de ele.
va rog frumos un pic de ajutor si o sa va fiu recunoscator. multumesc.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: salutari calde

Mesaj de gor965 » 25 Oct 2010, 14:03

sece4u20 scrie:si cum a venit toamna si crapul parca se incapataneaza sa mai scoata mustatile afara pentru o poza ,doua m-am gandit sa ma apuc de cautat si eu ceva scule de pescuit la crap. pana acum am pescuit cu doua bete no name si alte doua imprumutate de pe la prieteni insa acum in aceasta iarna doresc sa imi cumpar un set complet de pescuit la crap acesta incluzand: 4 bete, 4 mulinete, rod-pod, 4 avertizori, mincioc, juvelnic, scaun si umbrela.( binenteles nu uit si de cele care practic prind pestele- carlige, plumbi, inaintas etc consumabile cum le zic eu).
din pacate nici bugetul nu este foarte mare pentru a cumpara scule profesionale, bugetul meu este undeva la 6-7 milioane. am vazut multe oferte gen ''kit'' undeva pe la 7-8 milioane. sunt bune pentru inceput ??? acum pentru inceput as dori sa iau numai 4 bete si 4 mulinete si restul sa le iau pe parcurs. un prieten de al meu are lansete de crap sert sedna de 3,60 de 3 lbs ( nu stiu exact cu ce se mananca asta si daca se poate o explicatie ar fi binevenita) si este destul de multumit de ele.
va rog frumos un pic de ajutor si o sa va fiu recunoscator. multumesc.
Cel mai bine e sa urmaresti rubricile despre scule de pescuit si folosind functia de Cautare sa gasesti discutiile care te intereseaza ! Daca esti un pescar care tine mult timp sculele ,kit-urile de pe piata nu sunt o alternativa ! Mai bine iti iei cateva scule mai bune de la rubrica SH decat sa iei un kit si sa constati apoi ,cand ti-i se maresc pretentiile, ca trebuie sa-ti iei alte scule...alti bani, alta distractie ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”