pv-tv online

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: pv-tv online

Mesaj de pescar_s » 01 Noi 2010, 23:08

stefan_kwr scrie:~x( Nu stiu ce sa mai ma fac, tot nu pot sa vad pe tot ecranul InfopescarTV, acum nu mai merge nici in explorer.Am instalat si dezinstalat mozilla, opera, safari, explorer, adobe flash player si tot degeaba, cand ii dau fullscreen se albeste tot ecranul si nu se mai vede nimic, doar se aude sunetul. Daca mai are cineva vreo idee, ar fi bine venita...
incearca sa actualizezi Driverele placii video cu ultima versiune, dezinstaleaza explorer-ul cu Revo Unistaller si instaleaza I.explorer 8-ultima versiune sau Mozila (mie imi merge super bine cu ambele) s-ar pute sa mearga. fire-ntinse!!!!!!

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 02 Noi 2010, 13:38

florentiniuga scrie:
stefan_kwr scrie:
stefan_kwr scrie:Playerul se extinde, dar imaginea este alba pe tot ecranul si se aude doar sunetul. Acum nu inteleg de ce in internet explorer merge si in mozilla firefox pe care toti o lauda nu merge.
Cred ca am gresit spunand ca playerul se extinde, deoarece nu apare nimic pe ecran cand ii dau fullscreen, ar fi trebuit sa apara acea bara in partea de jos a ecranului , dar nimic
De pe alte website-uri poti vedea full screen, youtube de exemplu? Pentru ca s-ar putea sa ai o problema cu setarile placii grafice care nu accepta overlay. Incearca sa instalezi ultima versiune directx pe care o suporta sistemul tau de operare. Incearca aici : http://www.directx10.net/archives/Direc ... aller.html#
Pe nici un site nu merge fullsreen, o sa incerc cu acest directx sa vad ce se intampla
gor965 scrie:
stefan_kwr scrie:
Cred ca am gresit spunand ca playerul se extinde, deoarece nu apare nimic pe ecran cand ii dau fullscreen, ar fi trebuit sa apara acea bara in partea de jos a ecranului , dar nimic
Uite ce se vede la mine pe mijlocul ecranului dupa ce-i dau fullscreen ...si se extinde :
Te inteleg George ca asa aparea si ma mine cand mergea, dar acum tot ecranul se face albu fara absolut nici un scris pe el

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 02 Noi 2010, 17:08

:D :D :D Of,of, dupa lungi incercari... am instalat din nou windowsu cu toate programele necesare cand incercam, tot nu mergea, pana la urma am cautat pe google si am gasit un raspuns, ce credeti ca era?? :-? click dreapta pe player atunci cand era pe pauza - settings - si trebuia debifata casuta la ''enable hardware acceleration'' , atat tot.
Multumesc celor care au incercat sa ma ajute!!!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de florentiniuga » 02 Noi 2010, 18:14

stefan_kwr scrie::D :D :D Of,of, dupa lungi incercari... am instalat din nou windowsu cu toate programele necesare cand incercam, tot nu mergea, pana la urma am cautat pe google si am gasit un raspuns, ce credeti ca era?? :-? click dreapta pe player atunci cand era pe pauza - settings - si trebuia debifata casuta la ''enable hardware acceleration'' , atat tot.
Multumesc celor care au incercat sa ma ajute!!!
Ai reinstalat windows-ul degeaba. Ti-am spus ca e vorba de setarile placii grafice, pentru ca acum e anormal sa functioneze fara accelerare hardware. Casuta aia ar trebui sa fie bifata pentru a avea un maxim de calitate si cursivitate a imaginii. Era mai buna ideea mentionata mai devreme al unui update al driverelor placii grafice. Banuiesc ca ai incercat si instalarea DirectX. Oricum ai avea nevoie de driverele DirectX pentru aplicatiile multimedia pentru ca e singurul pachet de aplicatii care stie sa gestioneze overlay-ul. Ca sa intelegeti mai bine, prin overlay se intelege folosirea simultana a doua sau mai multe straturi grafice (sau video) cu transparente, care compun o imagine unitara, principiu dupa care functioneaza Jwplayer-ul nostru. Daca in Catalist de exemplu (soft pentru placi ATI) nu e bifata la capitolul "video" optiunea de al lasa aplicatiile sa gestioneze setarile, se poate ca overlay-ul sa nu fie activat in lipsa DirectX care gestioneaza independent optiunile. De asemenea trebuie verificata actualizarea sau existenta OpenGL, aplicatie responsabila de interpretarea si randarea grafica 2D si 3D.
Cei mai multi utilizatori fac greseala de a nu mai instala sau actualiza driverele specifice placii grafice pe care o au ci se multumesc cu cele implicite ale windows si nu beneficiaza de toate facilitatile placii.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 02 Noi 2010, 19:12

Cand mi-ati spus de setarile placii grafice nu am stiut ce sa-i fac si mi-a fost rusine sa mai pun o intrebare pentru a rezolva acest lucru mai ales ca nu stiam nici ce-i ala overlay. Asa ca m-am apucat sa instalez direct x, iar flash player, dar degeaba. Pana la urma am formatat C-ul si am instalat iar windowsu, ca sa observ mai tarziu ca toata problema se rezolva foarte simplu in 3 secunde.Asta e acum, din greseli invata omu, data viitoare sigur o sa stiu ce sa-i fac cand se mai intampla acelas lucru #:-S

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de florentiniuga » 03 Noi 2010, 06:22

Mai bine sa nu mai existe o data viitoare. :))
In orice caz, lasa rusinea de-o parte si intreaba, ca nimeni nu s-a nascut invatat. Mai repede sau mai tarziu se gaseste cineva sa-si faca timp pentru un raspuns de ajutor. Pentru asta exista forumurile.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 03 Noi 2010, 13:36

Ok, asa o sa fac, multumesc mult si numai bine!!!

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de Amos » 07 Noi 2010, 14:04

De ce nu se mai transmite PV-TV on line pe Infopescar?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de florentiniuga » 14 Noi 2010, 10:46

pv-tv - subiect inchis.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Închis

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”