MOVILITA 1,2,3

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 17 Sep 2008, 16:52

Deschid acest topic in speranta ca vor afla cat mai multi pescari despre ce mai mare teapa numita MOVILITA 1,2,3.Probabil ca multi dintre voi ati fost pe aceasta balta datorita reclamei pozitive care se face pe site pescuitul.ro.Oamenii(am ales un termen bland) care administreaza acel site publica doar comentarii pozitive despre aceasta balta , iar in balta asta in cele 4 partide de pescuit ,la care am fost,nu numai ca eu nu am vazut aripioara de crap(poate ca nu stiu eu sa prind) dar nimeni dupa aceasta balta nu a prins nici macar 1 crap si balta era de fiecare data plina ochi.Nu mai zic de paznici de pe aceasta balta ca au un tupe iesit din comun,se comporta de parca balta asta ar fi cel putin cu 3 clase peste MOARA VLASIEI ,dar nici unul dintre ei nu te intreaba cu cate ace dai,cat ai prins,ce ai prins,daca ai eliberat ciortanu etc(probabil ca stiu si ei ca nu exista crap in balta si din aceasat cauza nu controleaza pe nimeni desi limita de peste este de 15 kg).Gunoiul este la el acasa pe aceasta balta ,dar aici nu este numai vina celor care adimnistreaza balta ci a celor care nu fac curatenie inainte sa plece.Sincer imi pare rau ca m-am tepuit(si inca multi alti cred ca au facut-o)cu aceasat balta ,trebuia sa imi dau seama de la inceput ca la 40 ron cat costa balta este inadmisibil sa ai limita de peste 15 kg(carasul nu se calcula).Trebuia sa-mi dau seama de la inceput dar asta e asa invata omul din greseli.Orcum sper sa nu se mai ''intepe'' multi pescari in baltoaca asta.Fire intinse va doresc tuturor si astept comentariile alor pescari care au prins sau nu pe balta asta,pentru ca stiu ca acest site este impartial si am mare incredere in el.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de mih_IL » 17 Sep 2008, 18:23

Prietene, ai dreptate in ceea ce priveste gunoiul, dar ai vazut acele butoaie de 200 l de tabla care sunt la fiecare loc de pescuit si in care se da foc la gunoaie. Peturile si hartiile care sunt pe balta nu sunt aduse de paznici, ele sunt aruncate de "oamenii" care vin la pescuit. Cat despre peste , ce sa zic , mai incearca, ca nu e dracul atat de negru. Intradevar nu se compara cu Moara Vlasiei, dar peste are, iar taxa este mai mult decat rezonabila. Apropo, incearca sa plantezi, e voie ( +40 lei).
Fişiere ataşate
Crap 8kg.gif
(16.59 KiB) Descărcat de 2536 ori
I love carp!

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de mih_IL » 17 Sep 2008, 18:24

Mai am poze daca vrei. Si e prins de mine pe Movilita 2 ( de fapt Colceag 2)
I love carp!

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de nando » 17 Sep 2008, 18:59

.are dreptete mih_il are peste mare .nu foarte mult dar are si eu am pescuit si inca mai pescuiesc pe aceasta balta . si mie mi sa intimplat sa merg pe balta si sa nu prind dar am si prins .intradevar este un pic capricioasa dar pt. banii asti se merita. ten 10kg 13kg 8kg 14kg crap 6kg 5.5 kg 8.5kg .sincer nu vreau sa i fac reclama .si eu sint certat cu administratoru deoarece pt. el orsice pescar care vine cu barcuta sa planteze are impresia ca ii scoate pestele din balta si de aceia este cam arogant si.... sper sa nu supar pe nimeni !!!
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 18 Sep 2008, 14:39

Nu neg faptul ca nu exista si ceva peste mare in balta asta,eu sunt atat de indignat pentru faptul ca daca cititi pe site pescuitul.ro despre aceasta balta zici ca e cea mai tare din tara.Cred ca fiecare balta are capriciile ei si pestele trebuie cautat intradevar, tocmai deaia am deschis topicul pe acest site pentru ca aici poti afla adevaratele pareri si opinii despre ceva anume. Pe mine ma doare faptul ca foarte multi pescari au fost pe balta asta datorita faptului ca au fost si sunt mintiti in prostie de niste oameni care ar trebui sa fie impartiali nu sa publice ce vor ei.Si sper ca prin acest topic sa ne facem o parere adevarata despre aceasta balta, dacai ai fi citit pe site ala despre balta asta ai fi vazut ca 99,99% din comentarii sunt pozitive ceea ce eu cred ca este imposibil sa se intample asa ceva cu o balta,asta ar insemna ca toata lumea care a fost pe balta asta a prins numai ten de 12 kg.E imposibil asa ceva ,nici pe moara vlasiei,tancabesti,sau peris nu se intampla asa ceva si doar astea sunt cele mai populate balti cu crap.Sper ca de acum inainte sa citim aici si sa ne facem intradevar o parere buna sau proasta despre balta asta. Fire intinse va doresc si mai astept comentarii despre balta asta cine stie poate o sa mai calc vreodata acolo.(ceea ce nu cred ca se va mai intampla)
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 18 Sep 2008, 14:48

mih_IL scrie:Prietene, ai dreptate in ceea ce priveste gunoiul, dar ai vazut acele butoaie de 200 l de tabla care sunt la fiecare loc de pescuit si in care se da foc la gunoaie. Peturile si hartiile care sunt pe balta nu sunt aduse de paznici, ele sunt aruncate de "oamenii" care vin la pescuit. Cat despre peste , ce sa zic , mai incearca, ca nu e dracul atat de negru. Intradevar nu se compara cu Moara Vlasiei, dar peste are, iar taxa este mai mult decat rezonabila. Apropo, incearca sa plantezi, e voie ( +40 lei).

Asta am spus si eu ca mizeria o fac cei care pescuiesc.Am incercat si la plantat dar nimic,orcum daca nu am prins eu asta nu insemna ca nu e peste dar eu de 4 ori am fost si nu am vazut la nimeni un ten mare sau un crap.Plus faptul ca paznici au un tupeu si o aroganta iesita din comun,fapt ce te face sa nu mai vi aici nici daca prinzi.Eu unul asa sunt ,vin la pescuit sa ma relaxez si pentru ca am ''microbul in sange'' si de aceea vreau sa mi se vb frumos atata timp cat eu vb frumos si ma comport civilizat.Dar probabil va trece mult timp pana o sa invatam cu toti sa ne comportam civilizat ,sa nu mai lasam gunoaie ,sa mai si eliberam din peste.Fire intinse
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de iulian petre » 18 Sep 2008, 16:29

"LOCURI PESCUIT-BALTI ,IAZURI SI FERME PISCICOLE---MINUTUL DE SINCERITATE "--Daca citeai ce-am scris eu poate te mai gandeai .... :lol: ......Oricum e o parere personala .. :shock:

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 18 Sep 2008, 16:57

iulian petre scrie:"LOCURI PESCUIT-BALTI ,IAZURI SI FERME PISCICOLE---MINUTUL DE SINCERITATE "--Daca citeai ce-am scris eu poate te mai gandeai .... :lol: ......Oricum e o parere personala .. :shock:

Nu inteleg ce vrei sa spui,fi mai explicit te rog.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de iulian petre » 18 Sep 2008, 17:16

Nu inteleg ce vrei sa spui,fi mai explicit te rog.[/quote]
ti-am trimis pm. :D

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 18 Sep 2008, 18:13

Am citit acolo ,la pareri si dispute, si ai dreptate tocmai de aceea trebuie sa afle cat mai multa lume o parere cat de cat obiectiva despre balta asta.Aici vad ca admini sunt impartiali si nu blocheaza nici un mesaj fie el pozitiv sau negativ,despre o partida de pescuit.Dar pe acel site sigur e o manarie ceva ,oameni isi iau comisioane bune ca sa fie plina baltoaca aia.Poate aici vom afla exact ce peste are movilita.(eu stiu din propia experienta)
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 18 Sep 2008, 19:24

mih_IL scrie:Mai am poze daca vrei. Si e prins de mine pe Movilita 2 ( de fapt Colceag 2)

Auzi cred ca vb de 2 balti diferite sau colceag e aceeasi cu movilita?
Eu stiu ca una e colceag(care e in movilita sat) si alta e movilita aia de care vb eu (aia de care zic eu e pana in satul movilita si e 40 ron iar colceag e 70 din cate stiu eu)Am dreptate
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Rainman
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 16 Oct 2008, 12:52

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Rainman » 16 Oct 2008, 15:35

Vreau sa trag o fuga sambata, pe 18 la Movilita, a mai fost cineva de curand acolo?
Data trecuta am fost pe Movilita 2 (cred ca e 2 dar nu sunt f sigur, era prima data cand mergeam pe baltile respective) si am stat cu lansetele cu porumb in balta de pomana.. Nici o trasatura. Ne-am distrat un pic cu cativa carasi...
Sambata asta ma duc tot cu gandul ca o sa prind doar cativa carasei.. dar poate o sa ma surprinda placut vreun "mustacios" :)

Daca aveti vre-un sfat, un pont, o duda, ceva.. e binevenit(a) si va multumesc anticipat.

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de nando » 16 Oct 2008, 18:59

incearca in zona baracii la boabe inmuiate cu o zii inainte si la coronita mai mare
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 16 Oct 2008, 20:29

Rainman scrie:Vreau sa trag o fuga sambata, pe 18 la Movilita, a mai fost cineva de curand acolo?
Data trecuta am fost pe Movilita 2 (cred ca e 2 dar nu sunt f sigur, era prima data cand mergeam pe baltile respective) si am stat cu lansetele cu porumb in balta de pomana.. Nici o trasatura. Ne-am distrat un pic cu cativa carasi...
Sambata asta ma duc tot cu gandul ca o sa prind doar cativa carasei.. dar poate o sa ma surprinda placut vreun "mustacios" :)

Daca aveti vre-un sfat, un pont, o duda, ceva.. e binevenit(a) si va multumesc anticipat.

Am eu un pont ""dute pe alta balta"".Balta asta nu are peste asa cum zic unii.Balta a fost ridicata in slavi de uni care banuiesc ca si-au luat si ceva comisioane.Asa ca daca vrei sa prinzi carasel merita ,peisajul e frumos,in rest nimic.Eu am fost de 4 ori pe balta asta si nu numai ca nu am prins eu nimic dar nici macar un peste mare nu am vazut si sa sti ca balta a fost plina tot anul din motivele pe care ti le-am zis mai sus.Este o mare teapa care au incercat sa o dea ,si pana la urma cred ca au si reusit, cel putin pana a inceput lumea sa se prinda si sa ''urle'' pe forumuri.FIR INTINS ITI DORESC
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de nando » 16 Oct 2008, 20:46

coleman scrie:
Rainman scrie:Vreau sa trag o fuga sambata, pe 18 la Movilita, a mai fost cineva de curand acolo?
Data trecuta am fost pe Movilita 2 (cred ca e 2 dar nu sunt f sigur, era prima data cand mergeam pe baltile respective) si am stat cu lansetele cu porumb in balta de pomana.. Nici o trasatura. Ne-am distrat un pic cu cativa carasi...
Sambata asta ma duc tot cu gandul ca o sa prind doar cativa carasei.. dar poate o sa ma surprinda placut vreun "mustacios" :)

Daca aveti vre-un sfat, un pont, o duda, ceva.. e binevenit(a) si va multumesc anticipat.

Am eu un pont ""dute pe alta balta"".Balta asta nu are peste asa cum zic unii.Balta a fost ridicata in slavi de uni care banuiesc ca si-au luat si ceva comisioane.Asa ca daca vrei sa prinzi carasel merita ,peisajul e frumos,in rest nimic.Eu am fost de 4 ori pe balta asta si nu numai ca nu am prins eu nimic dar nici macar un peste mare nu am vazut si sa sti ca balta a fost plina tot anul din motivele pe care ti le-am zis mai sus.Este o mare teapa care au incercat sa o dea ,si pana la urma cred ca au si reusit, cel putin pana a inceput lumea sa se prinda si sa ''urle'' pe forumuri.FIR INTINS ITI DORESC
daca tu nu ai prins inseamna ca nu are peste?. am scris ca si eu am avut partide pe aceasta balta si nu am prins . dar am si prins alta data . vorbeste cu IULIAN PETRE si vezi ca a fost pe Tibrinu si nu a loat nik acum o saptamina . Asta inseamna ca nu are peste? ???????? si nu am loat nici un ban de la patron sau altcineva sa fac reclama .
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”