SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Madalin Dirla » 25 Noi 2010, 09:15

.

Stii cat costa doua tone de fier ? Poate 250 euro ... Asta nu inseamna ca trebuie sa-i judeci pe cei de la BMW ca le vand cu 50.000 ... :D[/quote]

Buna asta :)) :)) :))

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de vioril » 25 Noi 2010, 10:15

Dan Mitranescu scrie:
vioril scrie: Totusi crezi ca ne poti spune si noua cam cum sta treaba cu pretul real al unui kilogram de boilies , in cazul in care ai fi producator ,ai achizitiona materie prima in cantitati foarte mari , ca sa inteleaga tot pescarul cam cum sta treaba cu comercializarea .
Eu pot sa spun asta , dar nu este relevant. Sunt mult mai multe de luat in calcul : chirii , utilaje,mana de lucru ,afacere sezoniera , marfa perisabila(pierderi ), reclama ... Piata regleaza totul si nu te gandi ca numai pretul de achizitie al mixurilor si pretul final ,de raft , sunt de luat in calcul.

Stii cat costa doua tone de fier ? Poate 250 euro ... Asta nu inseamna ca trebuie sa-i judeci pe cei de la BMW ca le vand cu 50.000 ... :D

Nea Dane , stii destul de bine la ce ma refer , consider nerelevanta comparatia , sau vrei sa spui ca VW este de dat la o parte ? nu cred , uite cum facem : BMW ( boilies de orice fel ) , VW ( mamaliga de orice fel ) , care crezi ca ar fi rezultatele vanzarilor ,in cazul in care VW ar castiga : Formula BMW , Formula 1 , Paris -Dakar , etc ??????

PS . costul de fabricare al masinilor de competitie sunt cam la fel , cu mici diferente , repet MICI DIFERENTE , conform regulamentelor competitionale .

O zi usoara va doresc :-h :-h :-h :-h

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Noi 2010, 10:48

vioril scrie:

Nea Dane , stii destul de bine la ce ma refer , consider nerelevanta comparatia , sau vrei sa spui ca VW este de dat la o parte ? nu cred , uite cum facem : BMW ( boilies de orice fel ) , VW ( mamaliga de orice fel ) , care crezi ca ar fi rezultatele vanzarilor ,in cazul in care VW ar castiga : Formula BMW , Formula 1 , Paris -Dakar , etc ??????

PS . costul de fabricare al masinilor de competitie sunt cam la fel , cu mici diferente , repet MICI DIFERENTE , conform regulamentelor competitionale .

O zi usoara va doresc :-h :-h :-h :-h
... asa ca putin zahar in benzina celor de la VW nu strica ... ! :D

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de vioril » 25 Noi 2010, 12:20

E , asa parca se aseamanna cu ce ai spus mai devreme ( borhot , ten ) . ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
Sionut
membru activ
membru activ
Mesaje: 71
Membru din: 12 Dec 2008, 12:17

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Sionut » 25 Noi 2010, 12:46

Dan Mitranescu scrie: ... De alea cu arbitrii pusi sa ne scoata lansetele din 30 in 30 min. nu mai amintesc . Este spusa de cei care au ''comandat" campionatul trecut .
Salut Dan,
Scuze de off-topic, dar cine a "comandat" anul trecut scoaterea lansetelor tale din apa din 30 in 30 de minute ?
Cand s-a intamplat acest lucru ?

Merci.
Asociatia Pescar Sportiv

Avatar utilizator
tibi_m
Veteran
Veteran
Mesaje: 593
Membru din: 07 Mai 2009, 16:25
Localitate: Bucuresti

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de tibi_m » 25 Noi 2010, 12:48

@ Dan Mitranescu
Cine comanda astfel de practicii sunt mai mult sau mai putin cunoscuti. Ceea ce imi pare mie foarte grav in aceasta problema esta ca exista oameni care au executat comenzile. Patronii care au furajat pistele de concurs, care au populat inaintea concursului, au navodit sau mai stiu eu ce au facut, sunt platiti de noi. Ei traiesc datorita pescarilor care le folosesc facilitatile. Indiferent de presiuniile sau amenintarile la care au fost supusi, aceste practici sunt o bataie de joc la adresa tuturor pescarilor, fie ei de competitie fie de duminica. Arbitrii care aplica regulamentele discretionar si favorizant sunt si ei platiti in final tot de pescari. De aceea cred Dane ca lucrurile trebuie spuse clar si raspicat. Cine a facut, ce a facut si de ce. Datorita performantelor tale, tu esti o voce ascultata, la fel si restul componentilor lotului acvila, cred ca e momentul sa rupeti tacerea si sa spuneti lucrurile cu nume locuri si probe. Altfel sunteti un fel de complici tacuti si nu va puteti mira ca lucrurile vor continua la fel. Probabil ca a venit timpul sa facem si ceva concret mai mult decat sa ne miram si sa ne vaicarim in cor pe forumuri.

Avatar utilizator
ZARGUZON ADRIAN
membru activ
membru activ
Mesaje: 51
Membru din: 19 Feb 2010, 23:19

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de ZARGUZON ADRIAN » 25 Noi 2010, 14:38

Sionut scrie:
Dan Mitranescu scrie: ... De alea cu arbitrii pusi sa ne scoata lansetele din 30 in 30 min. nu mai amintesc . Este spusa de cei care au ''comandat" campionatul trecut .
Salut Dan,
Scuze de off-topic, dar cine a "comandat" anul trecut scoaterea lansetelor tale din apa din 30 in 30 de minute ?
Cand s-a intamplat acest lucru ?

Merci.

Cine ti-a scos lansetele anul trecut din 30 in 30 minute(ca sunt tare curios),Anul trecut a fost o brigada de arbitrii independenta. :-q :-q :-q :-q

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de gor965 » 25 Noi 2010, 17:04

ZARGUZON ADRIAN scrie:
Sionut scrie:
Dan Mitranescu scrie: ... De alea cu arbitrii pusi sa ne scoata lansetele din 30 in 30 min. nu mai amintesc . Este spusa de cei care au ''comandat" campionatul trecut .
Salut Dan,
Scuze de off-topic, dar cine a "comandat" anul trecut scoaterea lansetelor tale din apa din 30 in 30 de minute ?
Cand s-a intamplat acest lucru ?

Merci.

Cine ti-a scos lansetele anul trecut din 30 in 30 minute(ca sunt tare curios),Anul trecut a fost o brigada de arbitrii independenta. :-q :-q :-q :-q
Cred ca ati interpretat gresit CN-ul la care a facut referire Dan !...e vorba de campioanatul ce-a trecut (2010) nu de campionatul de anul trecut (2009)!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Noi 2010, 17:48

Sionut scrie:
Dan Mitranescu scrie: ... De alea cu arbitrii pusi sa ne scoata lansetele din 30 in 30 min. nu mai amintesc . Este spusa de cei care au ''comandat" campionatul trecut .
Salut Dan,
Scuze de off-topic, dar cine a "comandat" anul trecut scoaterea lansetelor tale din apa din 30 in 30 de minute ?
Cand s-a intamplat acest lucru ?

Merci.
Campionatul trecut a fost anul acesta.
Nu are treaba cu campionatul arbitrat de APS acum un an.
Acvila a participat numai anul acesta ... despre asta vorbeam ...
Subiectul este "de scandal" si este tratat destul de bine pe Liga de Crap .

Cine a propus acest lucru este una ,dar exista foarte multi care nu au comentat aceasta "sportivitate" ...
Vreau sa uitam aceste evenimente si singura mea dorinta este ca cei implicati sa-si dea seama ca au gresit.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Noi 2010, 18:05

tibi_m scrie:@ Dan Mitranescu
Cine comanda astfel de practicii sunt mai mult sau mai putin cunoscuti. Ceea ce imi pare mie foarte grav in aceasta problema esta ca exista oameni care au executat comenzile. Patronii care au furajat pistele de concurs, care au populat inaintea concursului, au navodit sau mai stiu eu ce au facut, sunt platiti de noi. Ei traiesc datorita pescarilor care le folosesc facilitatile. Indiferent de presiuniile sau amenintarile la care au fost supusi, aceste practici sunt o bataie de joc la adresa tuturor pescarilor, fie ei de competitie fie de duminica. Arbitrii care aplica regulamentele discretionar si favorizant sunt si ei platiti in final tot de pescari. De aceea cred Dane ca lucrurile trebuie spuse clar si raspicat. Cine a facut, ce a facut si de ce. Datorita performantelor tale, tu esti o voce ascultata, la fel si restul componentilor lotului acvila, cred ca e momentul sa rupeti tacerea si sa spuneti lucrurile cu nume locuri si probe. Altfel sunteti un fel de complici tacuti si nu va puteti mira ca lucrurile vor continua la fel. Probabil ca a venit timpul sa facem si ceva concret mai mult decat sa ne miram si sa ne vaicarim in cor pe forumuri.
Cine a "comandat" pe Tancabesti nu stiu ,dar atata timp cat conducerea baltii a recunoscut ca standurile au fost nadite ...nu a mai contat nimic. Eram prea mici...
La Lates cine putea sa populeze balta cu ten ...? Nu poate fi considerata ca ceva ilegal popularea respectiva ... dar moral ...
Propunerea sa fim "facuti '' cu arbitrii si acceptata de presedintii de cluburi (scoaterea lansetelor din 30 in 30 min.) a fost facuta de vAL pANGICA . Postarea este publica acum pe Liga . A fost facuta initial pe un topic secret ...

Incearca sa faci tu acum ceva ...

Avatar utilizator
cornelserbu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 22 Feb 2009, 23:21

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de cornelserbu » 25 Noi 2010, 19:14

@ dan mitranescu

dane, v-au f...t legal asa cum si-au propus...ti-am spus eu ca daca te bagi in tarata te mananca porcii, n-ai vrut sa ma asculti si mi-ai spus ca pe tancabesti 1 nu aveti adversar...uite ca ati avut !

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Noi 2010, 22:19

cornelserbu scrie:@ dan mitranescu

dane, v-au f...t legal asa cum si-au propus...ti-am spus eu ca daca te bagi in tarata te mananca porcii, n-ai vrut sa ma asculti si mi-ai spus ca pe tancabesti 1 nu aveti adversar...uite ca ati avut !
Asa este ...ne-au f...t legal asa cum au planuit. Ce nu stiau ei este ca cu f...tul nu te joci si iata ca si-au f...t legal norocul. :D

M-am bagat in tarata nu pentru a ma manca porcii . Am facut asta pentru ca venea "Craciunul " pentru ei ... ;)

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de vioril » 25 Noi 2010, 22:27

Nea Dane , sigur nu aveau si niste embleme care sa-i caracterizeze > SIMBOLURILE NOASTRE SUNT INGHETATA SI PORUMBELUL , adica ?????? daca nu lingi ,zbori . =)) =)) =)) =))

Ce ziceti de asta ? e buna ???

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”