LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
cosmin79
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Mai 2010, 14:25
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de cosmin79 » 26 Noi 2010, 22:42

In Romania se gaseste la orice site cu produse de pescuit.


http://www.fisela.ro/produse/157/8035/L ... b-SSS.html

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de gor965 » 26 Noi 2010, 23:28

Parca sa zic eu ca Tata Nitu exporta ceva lapte de porumb in Germania !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
vio_z2007
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 18 Noi 2010, 20:01

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de vio_z2007 » 27 Noi 2010, 23:14

gor965 scrie:Parca sa zic eu ca Tata Nitu exporta ceva lapte de porumb in Germania !
In ce oras ?...sau cum se poate lua legatura cu Tata Nitu?
Fir intins tuturor **== .
Catch and Release!!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de gor965 » 27 Noi 2010, 23:43

vio_z2007 scrie:
gor965 scrie:Parca sa zic eu ca Tata Nitu exporta ceva lapte de porumb in Germania !
In ce oras ?...sau cum se poate lua legatura cu Tata Nitu?
Fir intins tuturor **== .
http://www.tatanitu.ro/Contact.html
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de cristian505ro » 28 Noi 2010, 00:26

cosmin79 scrie:In Romania se gaseste la orice site cu produse de pescuit.
Da, dar numai 2-3 sunt ca lumea. M-am convins singur, nu dau nume. In primul rand iti dai seama dupa gust, apoi prin efectul nadei sau al boiliesului facut cu un lapte de calitate.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de victoricarpteam » 28 Noi 2010, 11:44

30 lei / l nu e un pic cam piperat?parerea mea e ca platesti doar numele , in rest e acelas produs.nu l-am probat , dar mi se pare scump. sunt firme care il vind la jumatate de pret si sunt f bune , calitativ vorbind.
no kill&catch&release

Avatar utilizator
cosmin79
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Mai 2010, 14:25
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de cosmin79 » 28 Noi 2010, 18:05

victoricarpteam scrie:30 lei / l nu e un pic cam piperat?parerea mea e ca platesti doar numele , in rest e acelas produs.nu l-am probat , dar mi se pare scump. sunt firme care il vind la jumatate de pret si sunt f bune , calitativ vorbind.


Trimite si tu niste link-uri cu produsele pe care le-ai testat si de care ai fost pe deplin multumit. Nu te amendeaza nimeni pentru publicitate. Doar pentru asta e facut un forum... sa intrebam, sa testam, sa facem comparatii etc.
Am observat ca multi utilizatori ai acestui forum se feresc sa sa scrie numele produselor sau ale firmelor producatoare respectiv distribuitori. Aici nu evem C.N.A. care sa ne amendeze pentru nerespectarea orelor sau duratei de pub. :))

Avatar utilizator
vio_z2007
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 18 Noi 2010, 20:01

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de vio_z2007 » 28 Noi 2010, 19:52

cosmin79 scrie:
victoricarpteam scrie:30 lei / l nu e un pic cam piperat?parerea mea e ca platesti doar numele , in rest e acelas produs.nu l-am probat , dar mi se pare scump. sunt firme care il vind la jumatate de pret si sunt f bune , calitativ vorbind.


Trimite si tu niste link-uri cu produsele pe care le-ai testat si de care ai fost pe deplin multumit. Nu te amendeaza nimeni pentru publicitate. Doar pentru asta e facut un forum... sa intrebam, sa testam, sa facem comparatii etc.
Am observat ca multi utilizatori ai acestui forum se feresc sa sa scrie numele produselor sau ale firmelor producatoare respectiv distribuitori. Aici nu evem C.N.A. care sa ne amendeze pentru nerespectarea orelor sau duratei de pub. :))
Buna ideea..mai invatam si noi astia mai incepatori ceva :D .
Fir intins... **==
Catch and Release!!!

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de victoricarpteam » 28 Noi 2010, 22:10

nu vreau sa deranjez pe nimeni sau sa fac reclama cuiva anume , pentru ca nu ma nici un interes,era pe prima pagina a acestui topic, un baiat din bistrita care vindea la 12ron/l si e foarte bun ,l-am testat si sunt foarte multumit. si ca el sunt multi alti sau alte firme mai bine zis care au preturi pt. toate buzunarele.eu ziceam doar de pret ca e scump poate calitativ (poate )zic e mai bun.nu stiu ce sa zic , fiecare cum crede el.
no kill&catch&release

Avatar utilizator
mihai001
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 27 Sep 2008, 09:53
Localitate: Karlsruhe,Germania

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de mihai001 » 04 Dec 2010, 11:32

Pentru cei interesati de lapte de porumb in Germania Marius Nihorencu de la Anaconda Euroteam exporta laptele de porumb de la Tata Nitu.Pretul nu il stiu momentan dar in primavara era undeva pe la 6-7 euro litrul.Pentru cei din alte tari care au posibilitatea sa dea de produse de la Concept4You si ei au acelasi lapte de porumb (cumparat de la Marius) sub denumirea de Non Boilie Liquid.

Avatar utilizator
florinw
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 23 Dec 2007, 12:50

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de florinw » 30 Dec 2010, 04:30

salut unde stai in germania?

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de Nelutu » 30 Dec 2010, 12:48

Florin, nu scrie sub avatarul lui? Karlsruhe! :D

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de iulian petre » 31 Dec 2010, 08:35

[quote="mihai001"]Pentru cei interesati de lapte de porumb in Germania Marius Nihorencu de la Anaconda Euroteam exporta laptele de porumb de la Tata Nitu.Pretul nu il stiu momentan dar in primavara era undeva pe la 6-7 euro litrul.Pentru cei din alte tari care au posibilitatea sa dea de produse de la Concept4You si ei au acelasi lapte de porumb (cumparat de la Marius) sub denumirea de Non Boilie Liquid.[/quote]

---------------

6-7 euro un litru de apa cu zahar? =)) .

Am uitat sa spun ca mai are un stabilizator care nu-l lasa sa se zahariseasca ,un colorant si o aroma . Ia sa te uiti la fundul bidonului si o sa observi ca totusi tot se depune zaharul :)) . Ganditi logic ca zaharul este un conservant bun ,si se "incheaga" daca stiti cum se face dulceata .La rece se intareste (este mai gros) la cald se subtiaza exact ca la dulceata .....adica zahar topit :O Eu credeam ca nu mai credeti in "mos craciun" dar vad ca m-am inselat =))

O zi buna si sper ca nu o luati ca pe o gluma [-x . Este cadoul meu de "mos craciun"

ps. Am uitat sa specific ca trebuie topit zaharul termic ...adica iei o bucata ibric ,pui zahar si adaugi putina apa (putina) si topesti zaharul . Daca "laptele de porumb" =)) e prea gros mai adaugi apa . Adaugi aroma dorita si daca vrei neaparat il si colorezi cu sofran. La rulatul bilelor colorantul si aroma nu-ti folosesc la nimic .

AM "daramat" multe "mituri" dar numai in familie. Divizia de crap GREEN LAKE

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de Nelutu » 31 Dec 2010, 13:28

Numai ptr. cine nu cunoaste, Iuliane! :D
Eu mai adaug ceva, secret personal! :P :)) :))

Avatar utilizator
LUCKY
senior
senior
Mesaje: 182
Membru din: 26 Dec 2009, 20:50

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de LUCKY » 31 Dec 2010, 13:51

In sfarsit apare negru pe alb de la un pescar cunoscut si de incredere ca laptele de porumb se fabrica din zahar de bucatarie. :))

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”