Moara Vlasiei

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Închis
Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vioril » 28 Noi 2010, 21:55

Se va pescui numai pe baza de abonament ? daca DA , este de rau , atat pentru pescari cat si pentru administrator . Parerea mea , dupa mici calcule si punandu-ma in pielea pescarilor care pescuiesc maxim 5 partide pe an pe MV2 ,care cred ca sunt in numar destul de mare . eu am fost sambata ( 27.11.2010 ) pentru prima data sa pescuiesc pe MV2 si din ceea ce am vazut acolo nota 10 cu plus pt administratie . de regula ma duc pe alte balti mai departe de bucuresti ,iar taxa e pe jumatate fata de MV2 la capitolu prinde si elibereaza , dar nu ai acces pe balta decat cu recomandare .

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de ionutniculae » 29 Noi 2010, 11:13

Sa mor eu, vorbim de 700-1000 euro, de parca am sta intr-o tara civilizata....chiar sunt curios daca, financiar vorbind, ca doar asta e important la noi, o sa fie mai bine, sanatate
Never give up

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de stefan_kwr » 29 Noi 2010, 12:07

Cine credeti ca va veni in fiecare saptamana timp de 8-9 luni pentru a scoate banii pe abonament??? Daca ar lipsi la cateva partide in tot acest timp, inseamna ca ar iesi mai scump decat ar plati la fiecare partida in parte.
ps: La noi in dolj este o balta care ziua este 50 ron iar noaptea 100ron.Un abonament costa 600 ron de 24 de vize (ex:24 de partide de 12h ziua sau 12 partide noaptea sau 8 partide de 24h, sau intercalate) cu retinerea a 5kg de peste pentru fiecare viza.

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 29 Noi 2010, 14:49

Domnule pe M.V.2,nu se pescuieste exlusiv cu abonament!!!!! Abonamentele pentru anul 2011,au fost adaugate in plus fata de regulamentul de pescuit al baltii!!!!! Aceste abonamente au fost facute la cererea unor pescari,care dupa parerea mea sunt mai "comozi"!!!!! Acesti pescari vor sa fie siguri ca au locul rezervat pe balta,vor sa pescuiasca intr-o anumita zona,etc,etc!!!!! In rest regimul de pescuitul pe M.V.2 va ramine neschimbat!!!!!
P.S. Sunt curios de ce nu spune-ti si numele "baltii" de care vorbiti ?
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 29 Noi 2010, 14:54

vioril scrie:Se va pescui numai pe baza de abonament ? daca DA , este de rau , atat pentru pescari cat si pentru administrator . Parerea mea , dupa mici calcule si punandu-ma in pielea pescarilor care pescuiesc maxim 5 partide pe an pe MV2 ,care cred ca sunt in numar destul de mare . eu am fost sambata ( 27.11.2010 ) pentru prima data sa pescuiesc pe MV2 si din ceea ce am vazut acolo nota 10 cu plus pt administratie . de regula ma duc pe alte balti mai departe de bucuresti ,iar taxa e pe jumatate fata de MV2 la capitolu prinde si elibereaza , dar nu ai acces pe balta decat cu recomandare .

Domnule pe M.V.2,nu se va pescuii exlusiv pe baza de abonament abonament!!!!! Abonamentele pentru anul 2011,au fost adaugate in plus fata de regulamentul de pescuit al baltii!!!!! Aceste abonamente au fost facute la cererea unor pescari,care dupa parerea mea sunt mai "comozi"!!!!! Acesti pescari vor sa fie siguri ca au locul rezervat pe balta,vor sa pescuiasca intr-o anumita zona a baltii,etc,etc!!!!! In rest regimul de pescuitul pe M.V.2,va ramine acelas care a fost si pina acum,adica va ramine neschimbat!!!!!
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de stefan_kwr » 29 Noi 2010, 19:30

Este vorba de balta Fantanele.

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 30 Noi 2010, 02:17

stefan_kwr scrie:Este vorba de balta Fantanele.

Se afla pe drumul de la Craiova spre Calafat, la vreo 26 km de Craiova.
Este foarte aproape de Craiova!!!!! De ce oare unii pescari din Craiova sunt clienti ai M.V.2?
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 30 Noi 2010, 02:48

StefanMuraru scrie:Domnule Victor Petcu, ce e frumos si corect si lui Dumnezeu ii place. De ce nu incercati sa impacati amandoua taberele.
Eu in locul dumneavoastra as face in felul urmator (retineti - daca as fi eu ownerul pe MV2).
As tipari niste legitimatii de 4, 5, .....32 partide de pescuit. Fiecare legitimatie va avea un discount in functie de numarul de partide, va avea specificat daca este cu ponton sau nu sau cate partide sunt cu ponton si cate sunt fara.
In aceste conditii, pescarul isi alege legitimatia care crede ca i se potriveste cel mai bine (in functie de cat va preconiza el ca va putea iesi la pescuit le MV2) si o va plati in avans.

Exemplu: eu cred (si vreau) ca in anul 2011 sa fac 10 partide de pescuit (12 ore=partida). in aceste conditii voi plati la inceput 10*60 = 600 ron - discount.

Asa as vedea eu abonamentele pe MV2.
Si ca un bonus, in anul 2012 voi oferi discount si mai mare celor care au pescuit cu abonament in anul 2011 si au fost fair play.

Numai bine domnule Petcu....si cati mai multi pescari multumiti in anul 2011.

Multumesc pentru sugestii si pentru urare dl Stefan!!!!!

Nu poti sa-i impaci pe toti..................
Abonamentele pentru anul 2011,au fost adaugate in plus fata de regimul de pescuit al baltii!!!!! Aceste abonamente vor fi in numar de 20 si au fost facute la cererea unor pescari,care dupa parerea mea sunt mai "comozi"!!!!! Acesti pescari vor sa fie siguri ca au locul rezervat pe balta,vor sa pescuiasca intr-o anumita zona a baltii,etc,etc!!!!! In rest regimul de pescuitul pe M.V.2,va ramine acelas care a fost si pina acum,adica va ramine neschimbat,cu mici modificari care sper eu sunt in favoarea pescarilor!!!!! Ma refer aici in primul rind la pescarii care practica C&R si care vor fi "trecuti"intr-o agenda incepind cu a patra sedinta de pescuit pe M.V.2 ,pescari care vor devenii cu aceasta ocazie "clienti fideli M.V.2" si vor beneficia de o reducere de aproximativ 15% !!!!! In anul 2012 voi oferi discount celor care au pescuit cu abonament in anul 2011 si au fost fair play!!!!!
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vioril » 30 Noi 2010, 07:48

Buna dimineata ,

Domnule Victor ,in postarea mea fac referire la Greaca -Cercani , 30 ron taxa/12h c&r dar poti retine in acest pret 5 kg caras , dar repet - pescuitul pe aceasta balta se face pe baza unei recomandari , in momentul in care ajungi in incinta piscicola esti lasat sa-ti despachetezi bagajele dupa care masina trebuie dusa la parcare ,la plecare esti verificat la bagaje , poti retine si crap pana-n 5kg si-l platesti cu 15 ron /kg .


Sincere salutari si tot respectul pentru ceea ce faceti acolo !
Sarbatori fericite si sanatate !

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de stefan_kwr » 30 Noi 2010, 12:26

vitorio mv2 scrie:
stefan_kwr scrie:Este vorba de balta Fantanele.

Se afla pe drumul de la Craiova spre Calafat, la vreo 26 km de Craiova.
Este foarte aproape de Craiova!!!!! De ce oare unii pescari din Craiova sunt clienti ai M.V.2?
Pentru ca nu exista termen de comparatie intre una si alta :D Poate doar la marime...
Oricum, o idee buna din partea lui stefan muraru.

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de stefanflorin » 01 Dec 2010, 00:35

Nici macar la marime, Fantanele cred ca ar inghiti cateva MV fara probleme. De s-ar gasi si pt balta asta un administrator gen dl. Petcu cred ca multi din Dolj si nunumai ar fi mult mai fericiti.
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Madalin Dirla » 01 Dec 2010, 00:56

.......... poti retine si crap pana-n 5kg si-l platesti cu 15 ron /kg .

Vrei sa zici pana in 3 kg ;) nu pana in 5 kg ;)

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vioril » 01 Dec 2010, 09:56

Si pana-n 3 kg , Mada , si tot e suficient . o sa ma uit pe regulament data viitoare cand ma duc pe balta .

Avatar utilizator
didelu
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 25 Oct 2010, 14:39

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de didelu » 01 Dec 2010, 12:26

Madalin007 scrie:.......... poti retine si crap pana-n 5kg si-l platesti cu 15 ron /kg .

Vrei sa zici pana in 3 kg ;) nu pana in 5 kg ;)
parca era pana`n 4 kg , dar deja devenim off topic p`aicea ...
iarna scurta la toti

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de stefan_kwr » 01 Dec 2010, 15:55

stefanflorin scrie:Nici macar la marime, Fantanele cred ca ar inghiti cateva MV fara probleme. De s-ar gasi si pt balta asta un administrator gen dl. Petcu cred ca multi din Dolj si nunumai ar fi mult mai fericiti.
Tot la asta ma refeream si eu stefan cand am spus ca se compara doar la marime: Moara Vlasiei << Fantanele !!!

Închis

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”