Moara Vlasiei

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Închis
Avatar utilizator
Navis Carpo
Partener
Partener
Mesaje: 209
Membru din: 08 Oct 2010, 15:44

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Navis Carpo » 02 Dec 2010, 15:50

Ca tot a plecat de la mine ideea asta cu reducerea pentru un numar limitat de partide va supun atentiei urmatoarele, desi unora li se va parea SF, daca studiati atent problema o sa vedeti ca nu e si o sa asigure si o mai mare comoditate pescarilor, iar administratorului liniste si banii in buzunar in timp real.
CARD DE FIDELITATE:
- se emite cate unul pentru fiecare pescar cu nume si prenume
- se incarca cu numarul de partide dorite fie la fata locului fie prin plata online sau chiar prin telefon (sms)
- pot fi carduri Silver, Gold sau Platinum in functie de valoare sau cum vrea adminul
- paznicul va avea de gat un cititor portabil cu care va valida partida de pescuit si o va scadea din cont si desigur va putea sa reincarce cu un nou numar de partide
- se poate chiar si contorizarea partidei de pescuit in acest fel si s-ar putea ca partida de 12 sau 24h sa poata incepe din momentul in care pescarul ajunge pe balta.
- poate chiar si bariera sa fie electronica si accesul si contorizarea sa se faca de la intrarea pe balta
- paznicul la intrare in baraca modernizata va avea un calculator cu o harta a baltii unde va vedea in timp real ce locuri sunt ocupate si pana la ce ora si va comunica pescarului ce optiuni are
- etc.
Cum ar fi sa ajungi pe balta sa dai cu cardul la bariera, sa alegi locul pe care vei pescui, sa primesti un bon cu locul de pescuit, cu ora si data la care incepe partida si ora si data la care se termina partida
- paznicii din spatele pescarului aflat in dril pot fi inlocuiti cu camere video, iar pescarul ar putea chiar primi acasa pe mail un scurt filmulet cu un dril din ziua respectiva.

!!!! Inca o data poate vi se pare SF, dar tot ce am prezentat le gasiti in supermarketuri, benzinarii, restaurante, banci, etc. si daca studiati un pic problema o sa vedeti ca un astfel de sistem costa mai putin decat cele 7 pontoane pe care Victor le va face pe MV2.
Ce as mai face pe MV2:
- site MV2
- toalete ecologice
- sistem de supraveghere video in locul paznicilor
- premierea capturii saptamanale
-organizarea de concursuri spontane in anumite zile pt 12h (captura)
- premierea primului si ultimului crap din an
- BALTA EXCLUSIV C&R
- fara taxa suplimentara pentru cei ce planteaza, dar doar in sistem C&R (e mai sigur pentru peste) sau poate chiar o reducere
- un loc special amenajat unde pescarii sa poata lasa nada si momela pe care n-au folosit-o pentru a putea fi utilizata a doua zi de alti pescari
- rezervarea locului de pescuit online de pe site (moment in care partida este deja contorizata si platita de pe card chiar daca pescarul nu se va prezenta pe balta)

Ar mai fi si altele, dar ajunge pt azi.


Fire intinse! **==
Fire intinse... si vant la pupa!

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de dragan claudiu » 03 Dec 2010, 18:33

danyy esti cel mai tare =D>
ai mare dreptate,insa la noi ca la nim.... mai bine tine de pret si are 2-3 pescari decit sa lase din pret si sa fie pe balta 10-20 de pescari de exemplu,dar asta e, **== traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

Avatar utilizator
Navis Carpo
Partener
Partener
Mesaje: 209
Membru din: 08 Oct 2010, 15:44

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Navis Carpo » 03 Dec 2010, 19:10

Daca acest topic va duce la un rezultat bun atat pentru pescari cat si pentru Victor restul nu mai conteaza.
Eu cred ca daca va reusi sa faca niste abonamente cu niste preturi rezonabile si cu un sistem de rezervari, va avea balta plina tot timpul anului, iar pescarii fideli acestei balti cu siguranta isi vor lua abonamente, si sunt destui.
Acum daca mai tragem cu ochiul la ce se intampla pe alte balti din jurul Bucurestiului (populari, amenajari, reduceri de taxe, abonamente, partide gratuite, etc) pentru 2011 ( un an tot de criza) e posibil ca mingea sa fie in terenul pescarilor.
Anul acesta MV2 mi-a adus satisfactii depline in ceea ce priveste pescuitul si am pescuit din martie pana in noiembrie de doua, trei ori pe luna pe aceasta balta.
Trebuie avuti in vedere atat pescarii care au posibilitatea sa ia un abonament si sa dea toti banii odata, dar si cei care pescuiesc la fel de mult, dar prefera sa plateasca in momentul in care merg pe balta, pt simplul motiv ca iau banii lunar si vin la pescuit dupa avans si dupa lichidare. :">
Nu e usor sa multumesti pe toata lumea, dar merita efortul.


Fire intinse!
Fire intinse... si vant la pupa!

Avatar utilizator
elby_82
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 04 Dec 2007, 13:12
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de elby_82 » 03 Dec 2010, 19:58

Domnule Petcu.
Bravo cu ideea de a face reducere celor care depasesc 4 partide dar am si eu o intrebare. Cum pot dovedi ca am 4 partide daca de 2 ani de cand vin pe balta dumneavoastra nu am primit niciodata nimic la plata taxei? Nu ma refer la chitanta. Ceva care sa faca dovada ca am achitat taxa pe ziua respectiva.

Avatar utilizator
elby_82
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 04 Dec 2007, 13:12
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de elby_82 » 03 Dec 2010, 20:02

StefanMuraru scrie:
b75danny scrie:Deci,
Micsoreaza taxa pentru cei care pescuiesc C&R si mareste pentru cine vrea sa puna pestele in tigaie.
Plantare gratis sau chiar reducere pentru cei ce pescuiesc C&R si fa-o cat vrei pentru cei cu tigaia.
Incurajeaza mai mult sa se prinda exclusiv C&R, iar abonamentele trebuie sa fie foarte avantajoase pentru cei care vad in CRAP un partener de distractie si nu o saramura.
Discutiile de aici trebuie sa fie constructive astfel incat si pescarul si adminul baltii sa fie multumiti.
Daca vei face abonamente pt 20 de partide vei avea cereri peste masura, asta si daca reducerea va fi ca la orice abonament de pe lumea asta si nu 15% dupa a patra partida.
Si ca sa fiu mai concret:
20 partide 24h..........................1500lei
20 partide 12h...........................600lei
10 partide24h si 10partide 12h.........1100lei
Reducerea este de 40%, va un sondaj si o sa vezi cate vei vinde, vei avea banii in buzunar inainte de inceperea sezonului de pescuit, pescarul face si el o economie, iar pestele va ramane tot in balta viu si nevatamat.
Cati dintre pescari vin de peste 20 de ori pe MV2?
Cati vin intre 10-20?..........aici e ponderea cea mai mare si lor trebuie sa te adresezi cu abonamentele
Cati vin de cateva ori?

Fire intinse si spor la treaba!
o parte din aceste lucruri le-am spus si eu. In conceptia mea era foarte bine ca banii sa intre in avans.

In alta ordine de idei dc stai si faci o analiza pe balta (te duci pe balata MV2 si iei caietul in care noteaza paznicii cum se pescuieste: C&R sau 5Kg peste) vei vedea ca procentul este 70% - 5Kg si 30% - C&R (MV2 are un procent mare de C&R....sunt multe unde acest procent este 0).
Eu cred ca patronul baltii a vazut acest lucru si stie ca mare parte din profit vine de la cei care pescuiesc "tigaie" si de aceea nu se umbla la aceasta taxa.
Stefan ai dreptate. Partea mai proasta este atunci cand te incurci cu vecinul din dreapta sau stanga si constati cu uimire ca are lansetele cu forfac de Obor cu 3 ace.

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 04 Dec 2010, 02:08

elby_82 scrie:Domnule Petcu.
Bravo cu ideea de a face reducere celor care depasesc 4 partide dar am si eu o intrebare. Cum pot dovedi ca am 4 partide daca de 2 ani de cand vin pe balta dumneavoastra nu am primit niciodata nimic la plata taxei? Nu ma refer la chitanta. Ceva care sa faca dovada ca am achitat taxa pe ziua respectiva.

"Bravo cu ideea de a face reducere celor care depasesc 4 partide "

Este vorba despre cei care depasesc 3 partide de pescuit,nu 4 partide!!!!!

Veti fi trecut intr-o agenda si dupa a patra sedinta de pescuit,veti primii o legitimatie stampilata,pe care va fi scris "PESCAR FIDEL M.V.2" si care va fi complectata cu datele dvs (nume,prenume,c.i,etc)
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 05 Dec 2010, 12:18

b75danny scrie:Deci,
Micsoreaza taxa pentru cei care pescuiesc C&R si mareste pentru cine vrea sa puna pestele in tigaie.
Plantare gratis sau chiar reducere pentru cei ce pescuiesc C&R si fa-o cat vrei pentru cei cu tigaia.
Incurajeaza mai mult sa se prinda exclusiv C&R, iar abonamentele trebuie sa fie foarte avantajoase pentru cei care vad in CRAP un partener de distractie si nu o saramura.
Discutiile de aici trebuie sa fie constructive astfel incat si pescarul si adminul baltii sa fie multumiti.
Daca vei face abonamente pt 20 de partide vei avea cereri peste masura, asta si daca reducerea va fi ca la orice abonament de pe lumea asta si nu 15% dupa a patra partida.
Si ca sa fiu mai concret:
20 partide 24h..........................1500lei
20 partide 12h...........................600lei
10 partide24h si 10partide 12h.........1100lei
Reducerea este de 40%, va un sondaj si o sa vezi cate vei vinde, vei avea banii in buzunar inainte de inceperea sezonului de pescuit, pescarul face si el o economie, iar pestele va ramane tot in balta viu si nevatamat.
Cati dintre pescari vin de peste 20 de ori pe MV2?
Cati vin intre 10-20?..........aici e ponderea cea mai mare si lor trebuie sa te adresezi cu abonamentele
Cati vin de cateva ori?

Fire intinse si spor la treaba!

Eu ai tratez cu acelas respect si pe cei care pescuiesc in sistemul C&R ,cit si pe cei care pescuiesc si retin peste ! In privinta abonamentelor,am mai spus ca vor fi maxim 20 de abonamente,dintre care 8 abonamente cu ponton inclus !
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Laurentiu » 05 Dec 2010, 13:10

dragan claudiu scrie: Domnule vitorio nu patronii de balti prin taxele mari care le practica ai fac pe pescari sa bage in porbagaj? atit am avut de spus daca imi puteti raspunde la intrebare bine,daca nu la fel.... **==
Bine punctat! Mai bine de atat intr-o fraza nici ca se putea! **==
vitorio mv2 scrie: Eu ai tratez cu acelas respect si pe cei care pescuiesc in sistemul C&R ,cit si pe cei care pescuiesc si retin peste ! In privinta abonamentelor,am mai spus ca vor fi maxim 20 de abonamente,dintre care 8 abonamente cu ponton inclus !
Fii serios.. Pe cei care pescuiesc la retinere ii tratezi ca pe niste hoti cu toate ca 70-80% din pescarii de pe mv2 la retinere vin. Din acest motiv ti-a si scazut nr de pescari, ramanand aproape exclusiv cei de c&r.

Avatar utilizator
Tony
senior
senior
Mesaje: 203
Membru din: 09 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Tony » 06 Dec 2010, 20:44

Am o sugestie daca tot vreti sa lasati sa se planteze pe MV2 si sunt donatori (desi nu vad rostul plantari) propun ca cei care vor sa planteze sa o poata face pina in gardul de beton unde balta este mai lata iar in rest nu permiteti plantarea.Sunt de acord cu sintagma "Placerea si prostia se plateste!!"
Mai am o intrebare ati batut niste pari pe mal care "cica" indica locurile de pescuit, nu sunt prea aproape unul de celalalt ? Marturisesc ca, am fost la sfirsit de Octombrie intr-o simbata , mare greseala am crezut ca nu sunt multi nebuni, m-am inselat aglomeratie ca pe Magheru venisem sa ma relaxez pe la orele 13.00 am renuntat am strins si am plecat mai stresat de cit am venit.Distanta dintre asa zisi pari permit in cel mai bun caz pescuitul la stationar.
Poate mai meditati la nr. de locuri mai ales simbata si duminica(banuiesc ca, nu sunt mai mult de 30-35 locuri de pescuit decent, nu inghesuti ca in tramvai) pentru cei care nu pot pescui in cursul saptamini nu este normal sa vina cineva la 8 pe balta sa incepa sa arunce peste tine si sa iti zica asta e, va inteleg nevoia de a face bani dar nu asa eu unu nu mai calc in weekend daca nu pot sa ajung in cursul sapamini prefer ptr. weekend Lacul Mori e mai mare si mult mai liniste.
Sa auzim numai de bine.
Wants food.......but it's too late to eat!!!

Avatar utilizator
ionita
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 06 Dec 2010, 21:10

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de ionita » 06 Dec 2010, 21:40

Stimate Domnule Petcu ce nu inteleg eu este de ce "luati la misto" pe cei care pe langa ca sunt sau au fost clienti ai baltii Dvs si deci v-au bagat bani in buzunare isi spun parerea pe un forum de pescuit , forum care nu apartine baltii Dvs ci comunitatii de pescari???

Va marturisesc ca sunt un client al MV2 care pescuiesc exclusiv C&R, un client care vine cam de 5 ori pe an la pescuit pe MV2, stau 24-48 ore si recunosc ca ma deranjeaza faptul ca pretul unui ponton pentru cineva care nu-si face abonament ( din motive obiective) este aproape cat taxa ...in conditiile in care acea portiune a baltii o face interesanta pentru un pescar C&R....
Pentru un pescar C&R care vine de vineri dimineata si campeaza pe mijlocul baltii nadeste ca la carte , face toate eforturile sa prinda un peste mare si sambata dimineata vine puhoiul de pescari opriti la bariera , cu scrasnet de roti si se pun unul langa altul incep nadirea lansarea etc.....de iti vine sa fugi...dar nu mai poti ca ai platit si in plus s-ar putea sa ai lansetele agatate de niste baieti cu mintea infierbantata de ceva alcoale si nervi de la bariera..nu prea mai este o placere pescuitul pe MV2!!!!!!!!!

Nu mai spun de faptul ca seful de tura -cel cu mustata mai in varsta - este cel mai mare cosmar ...orice intrebare i-ai pune se uita urat la tine , iti raspunde in sila de parca il deranjezi nu ca de fapt tu ii bagi banii in buzunar la sfarsit de luna....spre deosebire de celalalt paznic -Gica parca- care cand trece pe langa tine iti arunca o vorba buna , un sfat( de exemplu pe noi ne-a invatat cum sa scapam de tantari intr-o noapte de vara) si parca , desi nu este cel mai prietenos la vedere , te bucuri cand vii pe balta si vezi ca e de servici....

In alta ordine de idei trebuie sa intelegeti ca trebuie sa va hotarati ce promovati pe balta Dvs: C&R sau cu retinere???

Faceti populari in fiecare an dar cu pesti pana in 6 kilograme ....e clar ca promovati luatul pestelui..si nicidecum nu va preocupa sa atrageti cat mai multi pescari C&R...pentru care ar trebui sa populati cu exemplare mari ( e drept mai putine), luati exemplul Tancabesti....

Asta nu prea inteleg eu....

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 06 Dec 2010, 21:53

Tony scrie:Am o sugestie daca tot vreti sa lasati sa se planteze pe MV2 si sunt donatori (desi nu vad rostul plantari) propun ca cei care vor sa planteze sa o poata face pina in gardul de beton unde balta este mai lata iar in rest nu permiteti plantarea.Sunt de acord cu sintagma "Placerea si prostia se plateste!!"
Mai am o intrebare ati batut niste pari pe mal care "cica" indica locurile de pescuit, nu sunt prea aproape unul de celalalt ? Marturisesc ca, am fost la sfirsit de Octombrie intr-o simbata , mare greseala am crezut ca nu sunt multi nebuni, m-am inselat aglomeratie ca pe Magheru venisem sa ma relaxez pe la orele 13.00 am renuntat am strins si am plecat mai stresat de cit am venit.Distanta dintre asa zisi pari permit in cel mai bun caz pescuitul la stationar.
Poate mai meditati la nr. de locuri mai ales simbata si duminica(banuiesc ca, nu sunt mai mult de 30-35 locuri de pescuit decent, nu inghesuti ca in tramvai) pentru cei care nu pot pescui in cursul saptamini nu este normal sa vina cineva la 8 pe balta sa incepa sa arunce peste tine si sa iti zica asta e, va inteleg nevoia de a face bani dar nu asa eu unu nu mai calc in weekend daca nu pot sa ajung in cursul sapamini prefer ptr. weekend Lacul Mori e mai mare si mult mai liniste.
Sa auzim numai de bine.




-DACA AS FACE O ZONA NUMAI PENTRU PLANTAT,AR IESII ALTE POLEMICII!!!!

-DISTANTA INTRE LOCURILR DE PESCUIT IN ANUL 2011 SE VA MARII DE LA 10 M CUM ESTE IN MOMENTUL DE FATALA 15 M !!!!! LOCURILE DE PESCUIT VOR FI NUMEROTATE !!!!!

- INCEPIND DIN LUNA NOIEMBRIE, M.V 2, ESTE ILUMINATA IN TOTALITATE PE MALUL OPUS CIT SI PARTEA PADURII INCLUSIV PONTONUL CEL VECHI DIN DREPTUL RULOTEI (VEZI POZE CU ILUMINATUL NOCTURN LA PAG.27)!!!!!
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 06 Dec 2010, 22:37

ionita scrie:Stimate Domnule Petcu ce nu inteleg eu este de ce "luati la misto" pe cei care pe langa ca sunt sau au fost clienti ai baltii Dvs si deci v-au bagat bani in buzunare isi spun parerea pe un forum de pescuit , forum care nu apartine baltii Dvs ci comunitatii de pescari???

Va marturisesc ca sunt un client al MV2 care pescuiesc exclusiv C&R, un client care vine cam de 5 ori pe an la pescuit pe MV2, stau 24-48 ore si recunosc ca ma deranjeaza faptul ca pretul unui ponton pentru cineva care nu-si face abonament ( din motive obiective) este aproape cat taxa ...in conditiile in care acea portiune a baltii o face interesanta pentru un pescar C&R....
Pentru un pescar C&R care vine de vineri dimineata si campeaza pe mijlocul baltii nadeste ca la carte , face toate eforturile sa prinda un peste mare si sambata dimineata vine puhoiul de pescari opriti la bariera , cu scrasnet de roti si se pun unul langa altul incep nadirea lansarea etc.....de iti vine sa fugi...dar nu mai poti ca ai platit si in plus s-ar putea sa ai lansetele agatate de niste baieti cu mintea infierbantata de ceva alcoale si nervi de la bariera..nu prea mai este o placere pescuitul pe MV2!!!!!!!!!

Nu mai spun de faptul ca seful de tura -cel cu mustata mai in varsta - este cel mai mare cosmar ...orice intrebare i-ai pune se uita urat la tine , iti raspunde in sila de parca il deranjezi nu ca de fapt tu ii bagi banii in buzunar la sfarsit de luna....spre deosebire de celalalt paznic -Gica parca- care cand trece pe langa tine iti arunca o vorba buna , un sfat( de exemplu pe noi ne-a invatat cum sa scapam de tantari intr-o noapte de vara) si parca , desi nu este cel mai prietenos la vedere , te bucuri cand vii pe balta si vezi ca e de servici....

In alta ordine de idei trebuie sa intelegeti ca trebuie sa va hotarati ce promovati pe balta Dvs: C&R sau cu retinere???

Faceti populari in fiecare an dar cu pesti pana in 6 kilograme ....e clar ca promovati luatul pestelui..si nicidecum nu va preocupa sa atrageti cat mai multi pescari C&R...pentru care ar trebui sa populati cu exemplare mari ( e drept mai putine), luati exemplul Tancabesti....

Asta nu prea inteleg eu....


"Stimate Domnule Petcu ce nu inteleg eu este de ce "luati la misto" pe cei care pe langa ca sunt sau au fost clienti ai baltii Dvs si deci v-au bagat bani in buzunare isi spun parerea pe un forum de pescuit , forum care nu apartine baltii Dvs ci comunitatii de pescari???"

-Pentru motivul ca ei sunt cei care ma ia la misto,iar eu le raspund la fel!!!


"Pentru un pescar C&R care vine de vineri dimineata si campeaza pe mijlocul baltii nadeste ca la carte , face toate eforturile sa prinda un peste mare si sambata dimineata vine puhoiul de pescari opriti la bariera , cu scrasnet de roti si se pun unul langa altul incep nadirea lansarea etc.....de iti vine sa fugi...dar nu mai poti ca ai platit si in plus s-ar putea sa ai lansetele agatate de niste baieti cu mintea infierbantata de ceva alcoale si nervi de la bariera..nu prea mai este o placere pescuitul pe MV2!!!!!!!!!"


-Datorita unor evenimente petrecute pe M.V.2,in zona de la padure,acesul pescuitului de noapte a fost restrictionat. Incepind cu anul 2011,datorita iluminatului nocturn acesul pescuitului de noapte va fi admis pe tot malul baltii,inclusiv zona de la padure!!!! Pescarii care pescuiesc de noapte,vor avea la dispozitie mai multe locuri de pescuit la alegere,distanta dintre locurile de pescuit se va marii,locurile de pescuit se vor numerota si mai mult ca sigur ca cele semnalate de catre dvs vor dispare!!!!


"In alta ordine de idei trebuie sa intelegeti ca trebuie sa va hotarati ce promovati pe balta Dvs: C&R sau cu retinere???

Faceti populari in fiecare an dar cu pesti pana in 6 kilograme ....e clar ca promovati luatul pestelui..si nicidecum nu va preocupa sa atrageti cat mai multi pescari C&R.............................................................."


Eu am o singura balta de crap si trebuie "sa impac si capra si varza"deci promovez C&R,dar nu pot renunta nici la cei care retin pestele pina la 5 kg,mai ales ca ei prin faptul ca triaza pestele,fac ca media capturilor sa creasca de la an la an pe M.V.2!!!!! Modelul acesta imi apartine si a fost preluat de anul trecut si de cei de la Tancabesti!!!!!V-ati pus intrebarea,citi crapi peste 5 kg ramin in plus an de an datorita acestui model? Ca sa nu mai zic de crapii cumparati in cursul anului intre 10 si 20 kg?
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 06 Dec 2010, 22:52

ionita scrie:In continuare...cred ca este destul de clar faptul ca Dvs nu sunteti pescar...se pare ca nu puteti sa intelegeti ce-i mana de acasa pe pescari....cateva ore sau zile in natura unde sa nu fie deranjati, unde sa nu sune telefonul, unde sa isi realizeze visele de peste iarna sau de peste saptamana....incet incet MV2 tinde sa nu mai ofere asta pescarilor....asta as vrea sa intelegeti....incercati sa fiti si pescar pe langa om de afaceri....luati exemplu altor patroni de balti...care sunt si pescari......

Postul meu nu este impotriva Dvs sau a baltii..n-as vrea sa fiu inteles gresit...este o parere, o sugestie, o incercare de a imbunatati ceva pentru pescarii de C&R cu venituri mai mari sau mai mici, cu timp mai mult sau mai putin, pescari pentru care la un moment dat Moara Vlasiei 2 devenise un adevarat rai.....

Dle nu ma cunoasteti!!!! Sunt un pescar destul de bun,la pescuitul cu "teava de carbon",pentru ca de cind am balta,de 10 ani nu am mai pescuit la lanseta!!!!!!! Ideea ca sa fac din balta M.V.2,cea mai buna balta de crap mi-a venit,tocmai ca sunt pescar si nu am vrut sa am o balta fara peste si sa ma gindesc ca as pescuii pe o alta baltamai buna ca a mea!!!!!!! O sa se convinga toti in 2011,ca pe linga masurile pe care le-am luat in ceea ce priveste paznicii,modernizarii baltii si scaderea taxei pentru cei care pescuiesc C&R,Moara Vlasiei este "un adevarat rai......." !!!!!!!
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
ionita
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 06 Dec 2010, 21:10

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de ionita » 06 Dec 2010, 23:24

Cred ca indiferent de polemicile, mistourile si discutiile de pe acest forum rezultatul schimbarilor se va vedea cu siguranta la sfarsitul anului viitor cand pescarii vor avea din nou pareri iar Dl Petcu isi va putea face "socotelile"....

In acelasi timp cred ca va trebui sa treaca mult timp pana MV2 va deveni "raiul" despre care citim in reviste ca ar prin Ungaria sau ...Anglia! Dar cred ca este in trendul intregii Romanii....care are (zeci) ani de recuperat ca sa ajunga la nivelul altor tai!

In concluzie MV2 nu ne face de ras tara.......... **==

Drept pentru care cred ca atat Dl Petcu cat si pescarii de pe acest forum n-ar mai trebui sa se"mistocareasca" atat, sa se bage atat in seama .....suntem destul de buni sa ne bagam in seama....dar cam atat....
Cam atat am avut de spus despre aceasta locatie, probabil voi face un pescuit anul acesta pe noile pontoane sa incerc vreun record......daca bineinteles voi gasi loc....

Avatar utilizator
Tony
senior
senior
Mesaje: 203
Membru din: 09 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Tony » 07 Dec 2010, 07:23

--DACA AS FACE O ZONA NUMAI PENTRU PLANTAT,AR IESII ALTE POLEMICII!!!!

-DISTANTA INTRE LOCURILR DE PESCUIT IN ANUL 2011 SE VA MARII DE LA 10 M CUM ESTE IN MOMENTUL DE FATALA 15 M !!!!! LOCURILE DE PESCUIT VOR FI NUMEROTATE !!!!!

- INCEPIND DIN LUNA NOIEMBRIE, M.V 2, ESTE ILUMINATA IN TOTALITATE PE MALUL OPUS CIT SI PARTEA PADURII INCLUSIV PONTONUL CEL VECHI DIN DREPTUL RULOTEI (VEZI POZE CU ILUMINATUL NOCTURN LA PAG.27)!!!!!
Este un punct de la care s-ar putea pleca si cel cu numerotarea locurilor de pescuit dar si aici intervine un dar paznici sa nu lase pescari mai multi decit locurile de pescuit asta in special simbata si duminica.
"Cine nu se trezeste de dimineata nu pescuieste pe MV2" ca doar nu vin la teatru si intra cu 2 min. inainte sa inceapa piesa.
Cit despre plantat macar simbata si duminica nu mai permiteti daca nu cer prea mult :D
In rest va apreciez pentru ce a-ti facut pe MV2 si banuiesc ca, nu va opriti aici **==
Wants food.......but it's too late to eat!!!

Închis

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”