senzori carp expert

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
justme_razvan
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mar 2008, 12:48

senzori carp expert

Mesaj de justme_razvan » 26 Sep 2008, 10:15

Buna ziua,
Am de gand sa achizitionez un nou set de senzori si pana in momentul de fata m-am oprit la senzorii de la carp expert (cei digitali).
Este cineva care acest tip de senzor?
Sunt curios daca este multumit de ei,sau ce defecte a observat pe timpul utilizarii.Mentionez ca sunt deschis si la alte propuneri.
De asemenea astept sugestii si pentru swingere care sa aibe o buna alunecare pe fir.

Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
justme_razvan
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mar 2008, 12:48

Re: senzori carp expert

Mesaj de justme_razvan » 26 Sep 2008, 10:53

Scuze din viteza am mancat un cuvant la intrebarea :"Este cineva care utilizeaza acest tip de senzori?" :oops:

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: senzori carp expert

Mesaj de iulian petre » 26 Sep 2008, 11:38

EU TE sfatuiesc sa cumperi senzori ENERGO .. sunt si cu statie daca vrei set de 4 ...si daca vrei pe aceeas statie poti seta si 20 de senzori....eu unul am acesti senzori si sunt super multumit de ei.......a plouat 2 zile pe ei,apoi au inghetat....si merg bine in continuare :wink: sunt cauciucati sa nu alunece batul pe ei si sa nu zgarii batul,statia bate cel putin 100 metrii,au led de avarie care te anunta ca e bateria pe duca,te anunta pe statie care lanseta e in "actiune" ,reglaj de volum,tonuri si cei mai important au reglaj de sensibilitate....si bonus au lumina de noapte pe ei...... GARANTIE 1 AN....

sunt si fara statie dar nu stiu pretul si cum se comporta...cei cu statie sunt 4 +statia 500 ron si cei ce-i cumperi pt. a suplimenta "bateria" e 100 lei bucata....eu am 6 senzori +statia si au fost folositi "LA GREU".

PS. ...pt. mine tinand cont de raportul (calitate -pret) sunt ce-i mai buni....

Avatar utilizator
justme_razvan
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mar 2008, 12:48

Re: senzori carp expert

Mesaj de justme_razvan » 26 Sep 2008, 16:25

Merci pentru sfat.
Am cautat pe net si pretul mi se pare corect.....insa inainte de achizitionare as vrea sa-i vad intr-un magazin.
Inca odata merci pt sfat.
Am inteles eu gresit sau exista pe piata o replica mult mai ieftina a swingerelor de la FOX MK2???? :shock:

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: senzori carp expert

Mesaj de sdaniel » 26 Sep 2008, 16:35

justme_razvan scrie: Am inteles eu gresit sau exista pe piata o replica mult mai ieftina a swingerelor de la FOX MK2???? :shock:

Nu ai inteles gresit , chiar exista aceste copii ...
Dan Serban

Avatar utilizator
justme_razvan
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mar 2008, 12:48

Re: senzori carp expert

Mesaj de justme_razvan » 26 Sep 2008, 16:42

sdaniel scrie:
justme_razvan scrie: Am inteles eu gresit sau exista pe piata o replica mult mai ieftina a swingerelor de la FOX MK2???? :shock:

Nu ai inteles gresit , chiar exista aceste copii ...

Sti cumva pe unde-i pot vedea si eu??
Merci.

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: senzori carp expert

Mesaj de iulian petre » 29 Sep 2008, 18:35

justme_razvan scrie:Merci pentru sfat.
Am cautat pe net si pretul mi se pare corect.....insa inainte de achizitionare as vrea sa-i vad intr-un magazin.
Inca odata merci pt sfat.
Am inteles eu gresit sau exista pe piata o replica mult mai ieftina a swingerelor de la FOX MK2???? :shock:
-------------------

eu am foxurile originale si mk2 replica...sunt multumit de amandoua seturi......sunt replici mk2 dar facute bine ca sunt si" naspa"....replicile FOX nu prea sunt rezistente ca le-am vazut la un prieten....primavara si toamna tarzie folosesc mk2 si vara foxul.....exista si swingere gen FOX cu cap de MK2 .....ideale parca de la firma BARUM.....le-am comandat dar nu mi-au venit nici acum....(au trecut 8 luni :D )... :lol:

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”