URGENTA!

gramada organizata

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

URGENTA!

Mesaj de Marius Vintila » 26 Dec 2010, 18:29

Maine ma duc la o pescuiala scurta cu undita. Cu ce nada imi sugerati sa ma prezint pe balta?
La modul general, iarna, ce nada e cea mai prinzatoare? Mentionez ca pe balta pe care ma duc se prinde caras maricel, 3 la kg.
Multumesc anticipat!
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: URGENTA!

Mesaj de iulian petre » 26 Dec 2010, 18:43

cu nici o nada. Doar "belele" pe ac !

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: URGENTA!

Mesaj de cristian505ro » 26 Dec 2010, 18:54

Daywalker scrie:Maine ma duc la o pescuiala scurta cu undita. Cu ce nada imi sugerati sa ma prezint pe balta?
La modul general, iarna, ce nada e cea mai prinzatoare? Mentionez ca pe balta pe care ma duc se prinde caras maricel, 3 la kg.
Multumesc anticipat!
Desi mai rugat pe topicul "alune tigrate" iti raspund aici, ca asa e normal. Ca si Iulian iti zic sa dai doar cu libelule.
Am avut experiente foarte frumoase cu patratica foarte mica pe Dridu si la Fieni. Si cand era dezghetat(din barca) si la copca. S-au prins ciortani si crapi frumosi. Dar nu de pe mal. Trebuie sa cauti bancul. E bun un sonar pentru treaba asta.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: URGENTA!

Mesaj de Marius Vintila » 26 Dec 2010, 19:05

Ok, multumesc mult! Inca sunt la servici si am fost invitat de un coleg la o nebunie pe balta de cateva ore. Din cate stiu exista de la Benzar un mix cu aroma de libelule de asta va intrebam. E mai bine ca am intrebat ca vad nu e nevoie in perioada asta sa-l ademenesc.
Fir intins si voua, in caz ca sunteti condusi de instinct :D
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: URGENTA!

Mesaj de Madalin Dirla » 26 Dec 2010, 19:12

Daywalker scrie:Ok, multumesc mult! Inca sunt la servici si am fost invitat de un coleg la o nebunie pe balta de cateva ore. Din cate stiu exista de la Benzar un mix cu aroma de libelule de asta va intrebam. E mai bine ca am intrebat ca vad nu e nevoie in perioada asta sa-l ademenesc.
Fir intins si voua, in caz ca sunteti condusi de instinct :D
Si eu vroiam sa merg maine dar nu am unde din cauza ghetii :(( :((

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: URGENTA!

Mesaj de sece4u20 » 26 Dec 2010, 19:18

dar unde mai e gheata pe la voi?? cel putin la siriu nici urma de zapada nu mai este zici ca vine primavara si te astepti sa iasa ghioceii :d

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: URGENTA!

Mesaj de Marius Vintila » 26 Dec 2010, 19:32

Eu merg aci aproape de Bucuresti, pe Damaroaia. Sper sa ma distrez pentru ca a fost cald si nici urma de gheata sau zapada.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: URGENTA!

Mesaj de Madalin Dirla » 26 Dec 2010, 20:28

sece4u20 scrie:dar unde mai e gheata pe la voi?? cel putin la siriu nici urma de zapada nu mai este zici ca vine primavara si te astepti sa iasa ghioceii :d
ieri am trecut pe langa 2 lacuri si m-am oprit sa vad daca tine gheata,1-2 cm grosime.
cred ca argesul ramane varianta cea mai buna :D !!

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: URGENTA!

Mesaj de cristian505ro » 26 Dec 2010, 22:38

Daywalker scrie:Eu merg aci aproape de Bucuresti, pe Damaroaia. Sper sa ma distrez pentru ca a fost cald si nici urma de gheata sau zapada.
Pe Damaroaia, de fapt cred ca mergi pe Grivita mai in spate.(tine de la 2 cocosi pana in spate spre Damaroaia).
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: URGENTA!

Mesaj de Marius Vintila » 06 Ian 2011, 17:43

cristian505ro scrie:
Daywalker scrie:Eu merg aci aproape de Bucuresti, pe Damaroaia. Sper sa ma distrez pentru ca a fost cald si nici urma de gheata sau zapada.
Pe Damaroaia, de fapt cred ca mergi pe Grivita mai in spate.(tine de la 2 cocosi pana in spate spre Damaroaia).
Da, pe la capatul troleelor, la baraj. Juma' de galeata de caras, de la 2-300g pana la 5-600. Frumos de tot. Cateva peripetii, mult frig, raceala de dupa (binenteles) da' a meritat. Puteam sa prind mai mult daca aveam larve de libelula, ce am avut au fost putine larve de la colegul cu care am fost combinate cu Artificial Bloodworm de la enterprise tackle.
Am observat ca larvele artificiale nu prea da rezultate singure asa ca le-am combinat cu cele naturale.Fara putin sange nu prea pun botu'.
La multi ani si fire intinse in noul an! **==
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: URGENTA!

Mesaj de cristian505ro » 06 Ian 2011, 21:06

Daywalker scrie:. Puteam sa prind mai mult daca aveam larve de libelula,
Il ai pe Marian pe dreapta dupa Cristim, are deschis cam in permanenta si mai mereu are libelule, mai ales in perioada asta.
La multi ani si fir intins!
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: URGENTA!

Mesaj de Marius Vintila » 08 Ian 2011, 18:02

cristian505ro scrie:
Daywalker scrie:. Puteam sa prind mai mult daca aveam larve de libelula,
Il ai pe Marian pe dreapta dupa Cristim, are deschis cam in permanenta si mai mereu are libelule, mai ales in perioada asta.
La multi ani si fir intins!
Da exact numai ca atunci nu era deschis :-?? Nu cred ca tine deschis si de sarbatori, face si el o pauza.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Mixurile”