montura pentru agatatori

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

montura pentru agatatori

Mesaj de vali003 » 09 Oct 2008, 02:35

Am nevoie de ajutorul vostru George , Florentin sau Iulian stiu ca pescuiti cu cirlige owner light mutu , am reusit sa fac rost de aceste cirlige , nr. 0-1 si 0-2 , am legat cu un textil mai batos de la fireline de 50 lb. , cele portocalii sint de 10 , iar cealalta este un snowman , am facut bine ??? se pot folosi si la snowman ? ori numai la scufundatoare ? distanta pina la cirlig este buna ? este bine ca am pus tub de silicon ? astept raspuns de la voi . am sa ies vineri sa le incerc . multumesc .
PA080061.JPG

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de Ion Mironov » 09 Oct 2008, 04:28

sal vali aceste carlige se numesc maruto la noi....sunt foarte bune....nu am avut nici un rateu la ele insa ar fi o problema grava....raneste pestele rau de tot ii coase gurita de il gaseste draciii.....
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de Ion Mironov » 09 Oct 2008, 04:31

si inca ceva....daca pescuiesti pe balti cu fund nisipos dupa o partida maxim doua trebuiesc inlocuite pt ca se tocesc varfurile...daca nu,cred ca,dupa maxim 5 partide nu mai sunt bune....binenteles asta daca sunt maruto.....modelul asta alta natie nu cunosc dar poate cunosc ceilalti...numai bine si fir intins iti doresc
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
sandupodaru
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2008, 11:22

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de sandupodaru » 09 Oct 2008, 09:06

la snowman iti mai trebuie un opritor pe firul de par ca bila de sub carlig sa nu culiseze pe fir,cu opritor le tii lipite una de alta

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de vali003 » 09 Oct 2008, 14:17

La snowman , le pun o bucatica de scobitoare in a doua bila , cirligele sint owner . astept de la GEORGEsau IULIAN , FLORENTIN ei sint cei care le-au folosit . multumesc de raspunsuri , le incerc miine si va tin la curent . fire intinse .

Avatar utilizator
joga petre
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 22 Mar 2008, 22:16

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de joga petre » 09 Oct 2008, 15:54

da este bine si varnisul e pozitionat bine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de florentiniuga » 09 Oct 2008, 20:10

vali003 scrie:La snowman , le pun o bucatica de scobitoare in a doua bila , cirligele sint owner . astept de la GEORGEsau IULIAN , FLORENTIN ei sint cei care le-au folosit . multumesc de raspunsuri , le incerc miine si va tin la curent . fire intinse .
Sunt bine facute Vali. Si eu folosesc scobitoare daca nu am pus opritor de la inceput. Sincer, nu le-am folosit cu snowman (sau nu-mi aduc aminte bine) dar nu vad de ce n-ar merge. Poate ca la snowman ar trebui tras varnisul mai spre curbura putin dar te orientezi daca ai rateuri. Fir intins si nu uita camera. :D

@jonny_23
Daca omul zice Owner, atunci Mutu Light sunt. Asa se numesc si la noi si te asigur ca sunt mult mai rezistente decat Maruto. Nu uita ca noi folosim dimensiunile 1/0 sau 2/0
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de george-alexandru » 09 Oct 2008, 21:04

scuze de intarziere,da Vali merg bine si la pop/up si identic fac si eu montajul.

in caz de rateuri sau binganeli sa iei in cosiderare si faptul ca pesticul trebuie sa aibe ceva kg ca sa poata absorbi montajul.in linii mari acest montaj are darul dar nu 100% sa si selecteze putin.
fir intins :wink:
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de vali003 » 09 Oct 2008, 21:28

Multumesc prieteni , George tare as vrea sa prind si eu un ciortan de 2-3 kg. , ai dracu aici au de la 7-8 in sus cred , sint abonati la fast food :D :D , ca mai toata populatia nord americana , noroc cu noi europenii care aratam aschilabrici pe linga ei . fire intinse .Florentin am camera cu mine , aici au inceput artarii sa isi schimbe culoarea la frunze , am sa filmez , este ceva de vis .

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de vali003 » 11 Oct 2008, 02:31

Multumesc , montura functioneaza ceva de speriat , cum pune botul nu mai are nici o sansa , atit ca a trebuit sa trag varnisul mai spre curbura cirligului , la prima trasatura nu a luat-o ca lumea , apoi am miscat varnisul si sa terminat , tot ce a trecut prin zona sa electrocutat :D :D am avut inca trei trasaturi , toti luati , intre 9si 14 kg. , nu am putut sa fac poze fiindca am fost singur , dar duminica sint pe el impreuna cu un prieten si am sa fac si ceva poze .fire intinse si multumesc tuturor .

Avatar utilizator
danp
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 15 Iul 2008, 02:59
Localitate: Toronto, Canada

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de danp » 27 Oct 2008, 05:07

Sal Vali, deci cu gorgoazele astea stiintifice ai dat duminica ? Eu am pus porumb de la Jeff din containere pe un rig la un ac de 1/0 si ai vazut ce am facut ...la primavara schimb strategia, o sa vin cu niste boillies-uri de hrean&tempura si sa vezi capturi de gheishe :wink:
Ce-si face pescarul cu mana lui se numeste ....boillies

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de iulian petre » 27 Noi 2008, 22:11

vali003 scrie:Multumesc , montura functioneaza ceva de speriat , cum pune botul nu mai are nici o sansa , atit ca a trebuit sa trag varnisul mai spre curbura cirligului , la prima trasatura nu a luat-o ca lumea , apoi am miscat varnisul si sa terminat , tot ce a trecut prin zona sa electrocutat :D :D am avut inca trei trasaturi , toti luati , intre 9si 14 kg. , nu am putut sa fac poze fiindca am fost singur , dar duminica sint pe el impreuna cu un prieten si am sa fac si ceva poze .fire intinse si multumesc tuturor .

===========

singura lor problema e ca se mai indreapta daca nu-l coase bine ....dar destul de rar......si acum ma gandesc si-mi vine sa rad :)) ce fata au facut unii pescari care le-am aratat cu ce vrem sa pescuim in concurs ....HOBAIA.. =)) ....citez: ce faceti voi ,va bateti joc de concurs.......cum sa prindeti la ace asa mari :)) :)) ....3 PE 0 =)) ....SI dupa ce-a vazut ce fac.: unde se gasesc? =)) =)) ....adevarul ca odata intepat ....la revedere ....nici o sansa sa mai scape iar forma lor nu da voie sa iasa varful acului din gura pestelui ca sa mai agate si altceva....

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de vali003 » 27 Noi 2008, 22:24

Mersi Iulica :)) ,o sa le folosesc intens , dar numai la primavara .

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: montura pentru agatatori

Mesaj de iulian petre » 28 Noi 2008, 00:40

vali003 scrie:Mersi Iulica :)) ,o sa le folosesc intens , dar numai la primavara .

==========

la noi din pacate nu le putem folosi decat vara cand pestele se hraneste intens.....primavara cat mai mici si usoare..(.korda 6- 8 )..la tine e altceva ca e curgatoare ;)

Scrie răspuns

Înapoi la “Monturi”