BENGA sarulesti gara

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

BENGA sarulesti gara

Mesaj de Coleman » 02 Sep 2008, 22:37

Am cautat pe acest forum informatii despre una din cele mai bune balti de pescuit la crap si nu am gasit nimic legat de BENGA.Asa ca deschid acest topic in speranta ca o sa impartasim multor ''vanatori'' de crap din experientele despre aceasta balta.Astept comentarii despre capturi,locuri,momeala,si alte experiente despre aceasta balta in care s-a investit foarte mult in ultimi ani(populare crap,curatenie,drum,etc)
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de Coleman » 21 Sep 2008, 17:33

Am trecut azi pe la aceasta balta sa vad ce si cat sa mai prins(am pescuit pana pe la vreo 14:00 pe o balta de langa ea ).Erau vreo 4 pescari care prinsesera ba cate un crap de 4 kg,2 teni,si inaca un crap,unul singur nu prinsesera decat caras.Cam putin inseamna ca s-a cam dus si balta asta.O sa ma conving saptamana viitoare cand o sa ma duc la o partida de pescuit acolo.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de carapavel florin » 27 Sep 2008, 18:43

salut coleman ai fost cumva pe sulimanu sa inteleg ,amtrecut si eu pe acolo sambata trecuta dar era apa foarte jegoasa si am hotarat sa schimb locul.AI ceva informatii proaspete din zona ,ms frumos

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de Coleman » 03 Oct 2008, 00:47

carapavel florin scrie:salut coleman ai fost cumva pe sulimanu sa inteleg ,amtrecut si eu pe acolo sambata trecuta dar era apa foarte jegoasa si am hotarat sa schimb locul.AI ceva informatii proaspete din zona ,ms frumos
nu eu am fost pe benga ,sulimanu e cea de langa benga dar acolo nu am intrebat ce sa prins pt ca pe aia o stiu si nu are peste ca benga.Daca vrei sa afli informatii despre o balta din zona aia sa-mi spui ca stiu toate baltile de acolo de aproape 10 ani numai acolo merg.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de Coleman » 05 Oct 2008, 19:51

Am fost pe ''balta me de suflet'' si sunt tare dezamagit.Balta nu mai are peste deloc,a fost navodita si cred ca au scos tot crapul chiar daca ei spun ca au luat doar fitofagul(asa spun toti).Mare pacat era o balta extraordinara.Pana la anul eu va recomand sa nu mai va duceti aici.fire intinse
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de carapavel florin » 11 Oct 2008, 22:12

vorbesti serios ca au navodit benga,pacat era o balta super de vreo 2ani tot ani tot vreau sa fac o partida acolo si nu am apucat.Daca si nea BOBBY face de astea la banii lui,urat ,mai ales dupa cat a amenajat balta.

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de carapavel florin » 11 Oct 2008, 22:13

salut spune si mie pe ce balti de pe langa benga ai mai pecuit anul asta pe acolo,mersi

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de Coleman » 12 Oct 2008, 14:56

carapavel florin scrie:salut spune si mie pe ce balti de pe langa benga ai mai pecuit anul asta pe acolo,mersi
Am mai fost pe Sulimanu,Calareti(1,2,3),Fantana doamnei.Dar de vreo 2 ani numai pe benga am fost,pt ca eu daca prind nu schimb locul pana nu ma ''intep'' de 2-3 ori, si de data asta am luat plasa pe benga ultimele 2 dati si asa ca am schimbat,am inceput sa ma duc pe moara vlasiei 2 si deocamdata imi merge bine aici.fire intinse
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de Coleman » 15 Noi 2008, 15:30

Am inteles ca ar fi populat din nou aceasta balta,stie careva despre asa ceva sau doar e un zvon aiurea?
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de Coleman » 17 Mar 2009, 13:15

Balta a fost intradevar repopulata si merita sa te duci acolo.Mai multe amanunte gasiti AICI
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de carapavel florin » 21 Mar 2009, 22:02

salut multumesc pentru informatie , dar ai idee cam cu cat a fost populata balta ?
coleman scrie:Balta a fost intradevar repopulata si merita sa te duci acolo.Mai multe amanunte gasiti AICI

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de Coleman » 23 Mar 2009, 11:37

Ei spun ca 20 de tone de crap cu marimi intre 3 si 8 kg ,dar nu trebuie neeaparat sa-i si credem cel mai important este sa se prinda.Apropo am fost si ieri ,o sa public in seara asta exact cum a fost.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
soare33
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 08 Ian 2008, 11:42
Localitate: In Timpul Liber Pe Balta

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de soare33 » 25 Mar 2009, 02:13

inca mai asteptam detalii de pe benga :D :D :D
LogiCarp Team

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de Coleman » 25 Mar 2009, 10:52

Scuze de intarziere dar am uitat ca nu am postat.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Mircea83
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 30 Mar 2009, 18:00

Re: BENGA sarulesti gara

Mesaj de Mircea83 » 30 Mar 2009, 18:58

salutare. coleman se poate niste informatii despre moara vlasiei 2 si benga sarulesti gara? Sunt locuri bune(amenajate,umbrite), drumul este bun, peste este? moara vlasiei 2 unde se afla mai exact?? mersi

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”