Lacurile Tarnita si Fantanele Jud.Cluj

Moderatori: Sebastian, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
emil_cj
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 15 Apr 2009, 13:27

Lacurile Tarnita si Fantanele Jud.Cluj

Mesaj de emil_cj » 29 Ian 2011, 17:48

Buna ziua tuturor pescarilor de pe acest forum si tuturor ...
Am deschis acest topic in speranta de a gasi si a schimba idei si locuri bune de pescuit pe lacul Tarnita din Judetul Cluj .
Vreau sa stiu si cred ca multiar mai vrea daca sunt locuri bune si in ce zone de pescuit la ,, Crap ,, , cum eu sunt un incepator de cativa ani la pescuitul la crap a-si dori sa stiu daca este crap pe acest lac si unde am putea da de el deoarece din cate am vazut pe el sunt si locuri mai maloase cu papura si cu adancime mai mica unde poatearsta crapul. Pana acumatot am auzit de Clean , Biban , Platici ,Obleti , Somni si de ceva Pastrav dar de crap inca nu am auzit si sunt tare curios daca a pescuit cineva la crap si daca a prins , eu din cate am vazut si am pescuit pe Tarnita nu amdat de asa ceva ,amprins numai clean mult si maricel , biban si ceva platici . Ce e drept nuampescuit in locuri maloase si cam unde ar putea sta crapul deoarece nuam avut posibilitati cand ammers.
Daca cumva stie cineva din zona care apescuit sa ne spunasi noua cam pe unde si daca este asa ceva pe baraj ar fi minunat si i-sai multumi mult
Aceasta intrebare a-si pune-o si pentru Lacul Fantanele din Jud. Cluj
Sunt bine asteptate si locuri bune pentru pescuit la biban ,salau si clean (haide ca merge si pt. somn) , binenteles si cu cevamonturi mai prinzatoare , momeli si metode
Va multumesc tuturor si ,, FIR INTINS ,, !!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”