Spod

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Re: Spod

Mesaj de vladut mateianu » 06 Mar 2008, 09:39

@nini
Castigi distanta, adica arunci mai departe ! Ce nu e clar ? :D

ESte mai lung decat un spod normal, este finut, fine lucrat , usor, inel de plecare de 50 mm, o bijuterie !
Dar nu mai scriu cum se numeste, daca nu e voie cu reclama....la FOX ! :oops:
Pa.
APCR

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Spod

Mesaj de florentiniuga » 07 Mar 2008, 03:30

vladut mateianu scrie:@nini
Castigi distanta, adica arunci mai departe ! Ce nu e clar ? :D

ESte mai lung decat un spod normal, este finut, fine lucrat , usor, inel de plecare de 50 mm, o bijuterie !
Dar nu mai scriu cum se numeste, daca nu e voie cu reclama....la FOX ! :oops:
Pa.
Nu te aprinde Vladut. Nini glumeste. ...sau testeaza zambaretii :lol:
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Re: Spod

Mesaj de vladut mateianu » 07 Mar 2008, 22:03

Si eu glumesc Florentine....imi place sa-l atat pe Ninisor, stii ca e usor coleric ! :D
APCR

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: Spod

Mesaj de nini » 07 Mar 2008, 23:17

Asa e Vladut...dar numai asa te face omu sa impartasesti din experienta ta :wink: :wink: :wink:

ps..o fur eu pt binele celorlalti pescari :wink:
APCR

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Spod

Mesaj de IULIAN C » 22 Oct 2008, 10:24

florentiniuga scrie:Poate intelegem si noi pana la urma ce vreti sa spuneti. Folositi limbajul conventional daca aveti ceva de spus. Daca nu, lasati-i pe altii.
Eu mi-am luat recent un Fox Horizon Distance Spod si ma inteleg bine cu el. Cu argumente? Ce argumente, daca nu e voie ala cu raportul pret-calitate. Atunci am voie ala cu "the best money can buy"? Cred ca la asta se reduce totul, adica cea mai buna scula pe care mi-o permit. Si in domeniul betelor, cea mai buna nu e intotdeauna ce mai scumpa pe care mi-o pot permite, ci cea mai scumpa pe care mi-o pot permite si imi vine bine pe mana.
In iarna asta vreau si eu sa-mi mai adaug ce-mi trebuie la echipament si la capitolul asta nu prea stiu care ar trebui sa fie caracteristicile cautate la o lanseta de nadire?
Sa fie mai lunga,sau mai puternica?trebuie sa caut una pe care scrie 4-5 livre ca sa fiu sigur ca e buna?Sau ce caracteristica trebuie cautata in principal?Si de unde stiu cat de mult pot pune pe ea,ca nu prea ma descurc?in cazul bulgarilor aruncati cu catapulta e vb de 180-200g le tine o lanseta de 4 livre?
Care dintre astea ar merita luate in seama?Tinand seama si de investitie..deci de raportul pret-calitate:
-FOX Warior Spod 3,6 M 5,5lbs -300 lei
-Sert Powerspod 3,60m/5Lbs 2 bucati -227 lei
iMission Carp Spod Rod(Daiwa) 3.60m/4lbs-400 lei
Astea ar fi 2 exemple,va rog sa mai adaugati daca mai stiti vreuna capabila si ca pret pana in 450 lei!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
costel pisoiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 23 Noi 2007, 23:10
Localitate: ploiesti

Re: Spod

Mesaj de costel pisoiu » 22 Oct 2008, 21:11

Am vrut sa-mi cumpar si eu acum o luna Warrior spod rod ,dar nu se mai fabrica ! Am cumparat generatia urmatoare de 4.25 lb., dar este 7,5 mil.

Avatar utilizator
Trofim Cristian
senior
senior
Mesaje: 170
Membru din: 17 Feb 2008, 23:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Spod

Mesaj de Trofim Cristian » 22 Oct 2008, 21:25

Eu am spodul de la Fox..Warrior de 3.60 m si 5.5 lb si pot sa spun ca este bestial...prietenii stiu de ce :mrgreen:
C.S Green Lake

Avatar utilizator
Trofim Cristian
senior
senior
Mesaje: 170
Membru din: 17 Feb 2008, 23:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Spod

Mesaj de Trofim Cristian » 22 Oct 2008, 21:26

IULIAN C scrie:
florentiniuga scrie:Poate intelegem si noi pana la urma ce vreti sa spuneti. Folositi limbajul conventional daca aveti ceva de spus. Daca nu, lasati-i pe altii.
Eu mi-am luat recent un Fox Horizon Distance Spod si ma inteleg bine cu el. Cu argumente? Ce argumente, daca nu e voie ala cu raportul pret-calitate. Atunci am voie ala cu "the best money can buy"? Cred ca la asta se reduce totul, adica cea mai buna scula pe care mi-o permit. Si in domeniul betelor, cea mai buna nu e intotdeauna ce mai scumpa pe care mi-o pot permite, ci cea mai scumpa pe care mi-o pot permite si imi vine bine pe mana.
In iarna asta vreau si eu sa-mi mai adaug ce-mi trebuie la echipament si la capitolul asta nu prea stiu care ar trebui sa fie caracteristicile cautate la o lanseta de nadire?
Sa fie mai lunga,sau mai puternica?trebuie sa caut una pe care scrie 4-5 livre ca sa fiu sigur ca e buna?Sau ce caracteristica trebuie cautata in principal?Si de unde stiu cat de mult pot pune pe ea,ca nu prea ma descurc?in cazul bulgarilor aruncati cu catapulta e vb de 180-200g le tine o lanseta de 4 livre?
Care dintre astea ar merita luate in seama?Tinand seama si de investitie..deci de raportul pret-calitate:
-FOX Warior Spod 3,6 M 5,5lbs -300 lei
-Sert Powerspod 3,60m/5Lbs 2 bucati -227 lei
iMission Carp Spod Rod(Daiwa) 3.60m/4lbs-400 lei
Astea ar fi 2 exemple,va rog sa mai adaugati daca mai stiti vreuna capabila si ca pret pana in 450 lei!

Iuliane iti recomand cu caldura Spod Fox Warrior :D
C.S Green Lake

Avatar utilizator
Trofim Cristian
senior
senior
Mesaje: 170
Membru din: 17 Feb 2008, 23:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Spod

Mesaj de Trofim Cristian » 22 Oct 2008, 21:31

costel pisoiu scrie:Am vrut sa-mi cumpar si eu acum o luna Warrior spod rod ,dar nu se mai fabrica ! Am cumparat generatia urmatoare de 4.25 lb., dar este 7,5 mil.

Il gasesti pe carpio :P
C.S Green Lake

Avatar utilizator
costel pisoiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 23 Noi 2007, 23:10
Localitate: ploiesti

Re: Spod

Mesaj de costel pisoiu » 22 Oct 2008, 21:49

Imi cer scuze ,Horizon am inteles ca nu se mai fabrica !!!

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Spod

Mesaj de vali003 » 22 Oct 2008, 21:56

Trofim Cristian scrie:Eu am spodul de la Fox..Warrior de 3.60 m si 5.5 lb si pot sa spun ca este bestial...prietenii stiu de ce :mrgreen:
Am acelasi spod si lucreaza super , il recomand cu caldura .

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Spod

Mesaj de IULIAN C » 23 Oct 2008, 10:52

Multam Cristi si Vali pt sfat,am intrat pe siturile romanesti care din pacate sunt f zgarcite in descrierea produselor si am intrat si pe site-ul lor si am vazut ce poate.Ce nu prea reusesc eu sa ma prind este cu transformarea asta...livre-grame..din ce scrie pe site-ul oficial,ar tine pana la 225grame...gandindu-ma la cate aruncari ar trebui pt ...sa zicem un kg de seminteturi sau ceva asemanator care sunt umede cred ca sunt vreo 5 aruncari...n-ar fi rau!
Si la 300 lei chiar nu e mult de speriat!
Ce mi-ar mai trebui pt la anul...ar mai fi inca o lanseta pt marker +kit-ul de marker mulineta si fir(inteleg ca firul textil se recomanda pt asta,nu?)...de asemenea1-2 cobre,dar cel mai tare ma sperie nevoia achizitionarii de rod-pod pt ca in concursuri nu stii pe unde pici,si a sacilor de pastrare care sunt cam 500lei 20buc-pretul minim!
In total,2 lansete +mulinete+fire+rod+sacii+accesoriile pt nadit si marker...m-ar duce cam pana pe la sfarsitul lui martie...ceea ce ar pica numai bine in vederea participarii la Cupa Primaverii pe M.V!
Ce fir o fi oare indicat pt spod,pt marker...?textil in ambele cazuri?
Ca pe lansetele mele n-o sa mai pun sufix tritanium ca desi m-au tinut aproape tot sezonul...mi-au npocnit la ultima partida pe 2 din lansete....am av de 0,28
Un prowess operator cred ca am sa le pun
Iar la mulinete...chiar daca sunt chinezesti...am sa merg in totalitate pe banax helicon 5600nf,ca m-au ajutat si sunt si ieftine
Cu putin noroc mai inlocuiesc si avertizorii(fox micron warrior) cu cei de la energoteam cu statie si ...m-am scos!
Imi motivez tendinta de "offtopic" prin faptul ca am scutit ceva spatiu daca as fi pus cate un post la fiec categ in parte...
Ce veti spune voi...legat de ce m-am gandit eu ca ar trebui achizitionat ma va ajuta in a-mi lua ceea ce e mai indicat pt sezonul viitor care sper sa fie si debutulmeu in competitii...Va multumesc si....scuze adminilor daca am gresit cu ceva aici....
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Spod

Mesaj de iulian petre » 23 Oct 2008, 15:15

Spod Fox Warrior ....am avut placerea sa nadasc cu acest bat si am ramas placut impresionat......culmea ca e si foarte usor :wink:

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Spod

Mesaj de marian_popescu » 04 Noi 2008, 19:55

inseamna ca e chiar bun fox-ul asta...
nu e bine sa crezi chiar tot ce scrie pe forumuri, dar chiar m-am convins
totusi, pentru mine e suficient si powewspodul, urmeaza sa imi soseasca zilele astea>190 ron
...probabil ca atunci cand voi incepe sa pescuiesc pe ape unde voi avea nevoie de distanta sau...mai probabil cand voi avea ocazia sa il compar cu fox-ul, imi voi cumpara si eu :D
Fishing is life. The rest...just details

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”