Moara Vlasiei

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Închis
Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de nando » 22 Oct 2008, 21:25

MDI un sfat nu te baga la pariu . Iulian are bile patrate si te bate. si mai nou face pt. concurs bile picatura . cica sta mai bine pe substrat
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 23 Oct 2008, 14:49

@ MADALIN ......da a bagat 11 tone

vad ca nu se baga nimeni :twisted: :twisted: ...totusi am precizat ca nu pescuiesc decat cu 2 lansete :wink: .
.....pana la urma vineri la ora 16 ne vedem pe balta pt. un pescuit de 24 ore si cine o sa vina o sa vada in acctiune echipa de soc a anului 2008 :FLORENTIN IUGA-GEORGE ALEXANDRU-PETRE IULIAN...........mergem pt. testarea bilelor si a nazilor asa ca NU o sa fie o intrecere intre noi.... :wink: ca sa nu ne abatem de la "subiectul" partidei)

PS. .....pe seara o sa ni se alature si DAN MARINITA presedintele clubului CARP ZONE......(IN VIZITA DE LUCRU :lol: )......si sper ca si alti membrii si prieteni INFO PESCARI.

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de sdaniel » 23 Oct 2008, 15:37

iulian petre scrie:@ MADALIN ......da a bagat 11 tone

vad ca nu se baga nimeni :twisted: :twisted: ...totusi am precizat ca nu pescuiesc decat cu 2 lansete :wink: .
.....pana la urma vineri la ora 16 ne vedem pe balta pt. un pescuit de 24 ore si cine o sa vina o sa vada in acctiune echipa de soc a anului 2008 :FLORENTIN IUGA-GEORGE ALEXANDRU-PETRE IULIAN...........mergem pt. testarea bilelor si a nazilor asa ca NU o sa fie o intrecere intre noi.... :wink: ca sa nu ne abatem de la "subiectul" partidei)

PS. .....pe seara o sa ni se alature si DAN MARINITA presedintele clubului CARP ZONE......(IN VIZITA DE LUCRU :lol: )......si sper ca si alti membrii si prieteni INFO PESCARI.

Sunt si eu cu Cristi :D
Dan Serban

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Madalin Dirla » 23 Oct 2008, 21:03

Iuliane , trebuie sa fac rezervare la dl. Petcu pt. un pescuit sambata???
Cred ca o sa merg si eu numai ca o sa vin sambata dimineata............daca mai este loc!
fir in drill!! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 26 Oct 2008, 20:36

anuntul trebuia facut asa :

fac "braila" pe taxa baltii contra 4 echipe cu 4 lansete si eu cu 2 lansete....."prietenii stiu de ce" :lol:


pot spune ca am facut un pescuit viteza de 7 ore-(2 BETE) dupa care m-am culcat linistit..(80 kg)......dimineata am schimbat tactica din cauza fluxului mare de pescari "spioni" care sunt inscrisi la concurs.....si randamentul a scazut cu 70%.. :lol: :lol: !

ps. multumim lui NANDO :wink:

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de nando » 26 Oct 2008, 20:51

stai linistit IULIANE ca deja vorbeste lumea cum taiati boilisurile in doua si le puneti in fluture. au reusit sa vada
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 26 Oct 2008, 21:10

PAI au vazut prost ca le taiam in 4 :lol: :lol: .....si oricum cu ce am pescuit noi noaptea e numai 70 % din reteta finala.....si poate nu sti dar dupa ce ne-am bagat la culcare a inceput sa prinda bine si S DANIEL care era in stanga noastra DAR avea unele "arme" date de mine pt. a prinde .... :lol: el stie :wink:

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de nando » 26 Oct 2008, 21:33

de ce nu spui ca juma de bila era de o anumita aroma si cealalta jumate de alta aroma .te las pe tine sa spui daca vrei ce arome foloseai
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de sdaniel » 27 Oct 2008, 14:32

iulian petre scrie:PAI au vazut prost ca le taiam in 4 :lol: :lol: .....si oricum cu ce am pescuit noi noaptea e numai 70 % din reteta finala.....si poate nu sti dar dupa ce ne-am bagat la culcare a inceput sa prinda bine si S DANIEL care era in stanga noastra DAR avea unele "arme" date de mine pt. a prinde .... :lol: el stie :wink:

Noroc cu bilele S&O de la tine ca altfel nu-i vedeam culoarea :lol: .
Dan Serban

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Teddy » 27 Oct 2008, 15:33

Baieti, din pacate eu nu am avut cum sa ajung la ""show"" dar promit ca joi cand incepe concursul sunt pe balta, nu ca spion ci ca un pescar ce vrea sa cunoasca cat mai multe. Se poate ? (nu stiu daca este voie ca spectator sa participi ! ) Poate asa invat si eu cum se pregateste un concurs, vazand niste campioni la lucru. Va spun sincer, ma intereseaza foarte mult strategia de inceput la un concurs (sondat, marcat, nadit), eu pescuiesc de 2 ani pe Moara si inca ""nu stiu nimic"" despre balta :? . Poate cu ce stiu si ce mai invat, sa incep sa am partide mult mai placute si mai productive in viitor.
Fir intins tuturor echipelor inscrise la concurs,dar mai ales echipelor CarpZone, sunteti cei mai tari.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 27 Oct 2008, 20:49

Bafta tuturor celor care participa la concurs,dar parerea mea este ca vor fi multe surprize pentru ca pestele bagat acum va da totul peste cap.Eu pana acum am prins numai la solubile dar in ultimele partide rezultatele cele mai bune le-am avut la porumb si rama ,asa ca eu cred ca vor fi multe surprize.Inca ceva mi-am depasit recordul am prins un crap de 8 kg(sper sa cresc asa usor ).
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de nando » 27 Oct 2008, 21:21

coleman scrie:Bafta tuturor celor care participa la concurs,dar parerea mea este ca vor fi multe surprize pentru ca pestele bagat acum va da totul peste cap.Eu pana acum am prins numai la solubile dar in ultimele partide rezultatele cele mai bune le-am avut la porumb si rama ,asa ca eu cred ca vor fi multe surprize.Inca ceva mi-am depasit recordul am prins un crap de 8 kg(sper sa cresc asa usor ).
sigur ai foarte multi PRIETENI acum
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de IULIAN C » 27 Oct 2008, 21:55

nando scrie:
coleman scrie:Bafta tuturor celor care participa la concurs,dar parerea mea este ca vor fi multe surprize pentru ca pestele bagat acum va da totul peste cap.Eu pana acum am prins numai la solubile dar in ultimele partide rezultatele cele mai bune le-am avut la porumb si rama ,asa ca eu cred ca vor fi multe surprize.Inca ceva mi-am depasit recordul am prins un crap de 8 kg(sper sa cresc asa usor ).
sigur ai foarte multi PRIETENI acum
Da.....pt cei ce sunt foarte superstitiosi....urarea aia a cazut cam aiurea....mai bine ziceai c---t pe bete decat asa!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 27 Oct 2008, 22:26

Teddy scrie:Baieti, din pacate eu nu am avut cum sa ajung la ""show"" dar promit ca joi cand incepe concursul sunt pe balta, nu ca spion ci ca un pescar ce vrea sa cunoasca cat mai multe. Se poate ? (nu stiu daca este voie ca spectator sa participi ! ) Poate asa invat si eu cum se pregateste un concurs, vazand niste campioni la lucru. Va spun sincer, ma intereseaza foarte mult strategia de inceput la un concurs (sondat, marcat, nadit), eu pescuiesc de 2 ani pe Moara si inca ""nu stiu nimic"" despre balta :? . Poate cu ce stiu si ce mai invat, sa incep sa am partide mult mai placute si mai productive in viitor.
Fir intins tuturor echipelor inscrise la concurs,dar mai ales echipelor CarpZone, sunteti cei mai tari.
============================


POTI venii in fiecare zi dar numai ziua....noaptea nu este voie cu vizitatori in standuri si nu ai voie cu masina nici ziua nici noaptea......daca vrei poti veni la noi la stand sa vezi ce n-ai mai vazut niciodata :lol: :lol: ....si nici nu o sa mai vezi la altcineva.......trebuie sa vi la ora 10 ca sa vezi de la A la Z cum se prepara o nada de calitate si cum se nadeste (distanta,"garduri "pt . adversari,localizarea si concentrarea pestelui ,etc etc)...la ora 12 incepe concursul........noi in functie de unde cadem pe stand facem o sedinta si ne facem strategia de nadire .....binenteles ca asta e in functie si de ce vecini de stand avem........si de conditiile meteo(frig,vant tare,directie..etc)

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Teddy » 28 Oct 2008, 10:17

Iulian, exact asta vreau sa si vad. Voi face tot posibilul sa fiu prezent acolo, ceva imi spune ca nu voi fi singurul care va fi spectator la concursul asta. Se anunta lucruri interesante si cred ca fiind si ultimul concurs din sezon, multi vor dori sa vina sa vada campionii la lucru.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Închis

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”