MONTURA CRAP

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: MONTURA CRAP

Mesaj de Amos » 03 Noi 2010, 13:36

Tot ce se poate. Nu am testat montura pe baltă. Dacă englezii au publicat-o...... :-?

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: MONTURA CRAP

Mesaj de stefan_kwr » 03 Noi 2010, 14:28

Amos scrie:De fapt montura este clasică. Interesant este cum a ataşat 3 fire de păr.
Uita-te mai atent si iti vei da seama.Se iau 3 bucati de fir textil de apoximativ 10 cm cum spune acolo cu o bucla la capete, se baga prin urechea acului, lasandu-se o lungime a celor 3 fire de par dupa dorintele fiecaruia, apoi capetele fara bucla se rasucesc odata dupa tija acului si se trec iar prin urechea acestuia.Dupa aceea se ia un alt fir textil si se realizeaza montura clasica cum ai spus si tu.Uita-te mai atent si sigur iti vei da seama.
ps: cred ca daca era o montura de succes sigur se auzea mai des de ea si o foloseau mai multi pescari, si nu cred ca faci aceasta montura si folosesti boilesuri de 20, mai degraba cate o boaba de porumb pe fiecare fir de par.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: MONTURA CRAP

Mesaj de pharaoh » 03 Noi 2010, 15:36

Cred ca si-a dat seama :). Spunea doar ca i s-a parut interesant.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: MONTURA CRAP

Mesaj de stefan_kwr » 03 Noi 2010, 16:59

:"> Repede m-am mai grabit si eu sa raspund, oricum nu strica o explicatie in plus

Avatar utilizator
horiamic
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 18 Ian 2011, 22:48

Re: MONTURA CRAP

Mesaj de horiamic » 23 Ian 2011, 23:27

alinuu scrie:Imagine
salut ma numesc horia am 14 ani si sunt la inceput ( sunt pescar incepator ):-? miati putea arata si alte tipuri de monturi pentru crap ( si caras si ten ) , poate niste saituri de pe net . va multumesc :lol:

Avatar utilizator
yahoo
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 13 Feb 2011, 18:44

Re: MONTURA CRAP

Mesaj de yahoo » 17 Feb 2011, 20:33

salut ma numesc horia am 14 ani si sunt la inceput ( sunt pescar incepator ):-? miati putea arata si alte tipuri de monturi pentru crap ( si caras si ten ) , poate niste saituri de pe net . va multumesc
...pai horia....nu ai privit si tu mai sus..? sunt aratate si explicate de pescarii mai cu experienta toate monturile celebre pentru pecuitul crapului..iar pentru caras este cea bomba......fir intins @-)

Avatar utilizator
yahoo
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 13 Feb 2011, 18:44

Re: MONTURA CRAP

Mesaj de yahoo » 17 Feb 2011, 20:35

PS : scuze
nu am vazut cuvantul "alte" dar totusi cred ca sunt destule :)) ....dar daca esti creativ poti face si tu combinatii si sa le testezi (la vara logic)...:D

Scrie răspuns

Înapoi la “Monturi”