Info Pescar TV

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Închis
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de florentiniuga » 14 Noi 2010, 10:51

Orice comentariu, intrebare, sugestie sau reclamatie legata de programele Infopescar TV, pot continua pe acest topic.
Celelalte, care au legatura cu pv-tv au fost inchise dar gasiti si acolo informatii legate de formatul playerului, setari, etc.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
claudiu_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 13 Apr 2009, 16:56

Re: EMISIUNEA Info Pescar - Un nou inceput

Mesaj de claudiu_i » 04 Ian 2011, 21:29

gor965 scrie:
Amos scrie:
gor965 scrie: Sunt difuzate in cadrul programului televiziunii on-line -> Infopescar.tv !!!!!!!!!!!!!!!!!
Gor965 cred că este o neînțelegere la mijloc. Pe http://www.infopescar.tv văd ce se transmite în momentul respectiv. Întrebarea mea era dacă eu, adică eu cu al meu mouse, POT ACCESA O ANUMITĂ EMISIUNE DIN ARHIVĂ? Dacă răspunsul este da, unde pot să dau click cu șoarecele?
Evident ca NU puteti accesa o anumita emisiune din moment ce toata arhiva va este furnizata sub forma de program tv !...nici la ProTv ,nu comandam fiecare ce film dorim ! :)
Cu respect Gor965 dar, sunt site-uri pe care care se pot viziona oricand emisiuni de acest gen realizate de alti ,,mincinosi" si sunt mai ,,FREE" decat ce se preconizeaza a fi ,,EMISIUNEA Info Pescar - Un nou inceput' (pe bani).
Apropo... pot viziona orice emisiune realizata pe parcursul anului 2010. FREE!!!! Fara suparare, nu vreau sa fiu carcotas. :((

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: EMISIUNEA Info Pescar - Un nou inceput

Mesaj de gor965 » 04 Ian 2011, 22:29

claudiu_i scrie:
Cu respect Gor965 dar, sunt site-uri pe care care se pot viziona oricand emisiuni de acest gen realizate de alti ,,mincinosi" si sunt mai ,,FREE" decat ce se preconizeaza a fi ,,EMISIUNEA Info Pescar - Un nou inceput' (pe bani).
Apropo... pot viziona orice emisiune realizata pe parcursul anului 2010. FREE!!!! Fara suparare, nu vreau sa fiu carcotas. :((
Eu m-am referit la arhiva Infopescar , nu la alte emisiuni !...arhiva care a fost Free ani in sir !
Evident ca ce este free e mai ieftin decat ce este pe bani...problema se pune daca este si mai de calitate ori daca dureaza mai mult in timp ! Cine va vrea sa caste gura 7 zile din 7 la emisiuni despre pescuit ...mai noi ,mai vechi , mai hazlii, mai serioase ,etc. , va plati ptr. un SMS sau cum s-o face, iar cine va vrea sa stea sa astepte o emisiune la 7 zile sau va umbla pe net dupa arhive ... va avea ce face in restul celor 6 zile din saptamana ! :D Internetul e un taram liber unde esti la un clik distanta de orice iti doresti si unde nimeni nu te poate obilga sa faci ceva ce nu-ti place ! In concluzie, desii am varianta sa urmaresc posturi libere pe satelit , platesc abonament ca sa casc gura la Pro Tv 7 zile din 7 ... cu toate ca nu dau filmele pe care mi-i le doresc eu...mie imi place de Esca ! ;) :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: Info Pescar TV

Mesaj de Nelutu » 04 Ian 2011, 22:43

Cred ca tu ai vrea salariul lui Esca!! :D :)) :))

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de gor965 » 04 Ian 2011, 22:49

Nelutu scrie:Cred ca tu ai vrea salariul lui Esca!! :D :)) :))
Pai eu cam asta ziceam...ii place Esca, ca si profesionist , face toti banii...nu altceva... :P
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
dany_eok
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 17 Ian 2011, 00:46
Localitate: Otopeni
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de dany_eok » 19 Ian 2011, 20:16

Cand v-om vedeam Info Pescar TV la televizor? Sau nu aveti asemenea planuri.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de florentiniuga » 19 Ian 2011, 21:12

dany_eok scrie:Cand v-om vedeam Info Pescar TV la televizor? Sau nu aveti asemenea planuri.
Sunt costuri prea mari deocamdata pentru asa ceva dar asta nu inseamna ca nu figureaza in planul de perspectiva.
Nu sa luam licenta si sa emitem e problematic. Avem dotarea tehnica pentru a incepe de maine. Problema e ce cablisti ne vor prelua?! Mafia e mai mare decat va puteti imagina. Sunt televiziuni, gen PVTV, care nici dupa un an-doi nu au reusit sa intre in vreun pachet de baza al marilor cablisti. DDTV-ul a intrat dupa 5 ani. Preferam sa ne desfasuram deocamdata activitatea de pionerat aici, adresandu-ne direct consumatorilor acestui program.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: Info Pescar TV

Mesaj de vladdooo » 20 Ian 2011, 22:05

la mine ambele merg cu intreruperi

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de florentiniuga » 20 Ian 2011, 22:20

vladdooo scrie:la mine ambele merg cu intreruperi
Si la mine acasa se vede cu intreruperi dar stiu sigur ca este din cauza conexiunii proaste pe care o am. In paralel, cu un modem de la vodafone se vede cursiv.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de Coleman » 20 Ian 2011, 22:30

La mine se vad bine ambele,dar am si scule capabile :D
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de florentiniuga » 23 Ian 2011, 07:54

ra2hot4you scrie:stati linistiti.....conexiunile prin modemuri portabile au probleme pe timp urat (cand sunt nori grosi de precipitatii)...si ma refer la ori ce tip sau firma de net......presupun ca si voi tot prin satelit emiteti si legatura cu site-ul se face prin diverse servere de la firmele de net....sau transmiteti direct pe cablu?.....din cauza asta se vede sacadat
Nu "emitem" ci transmitem pe net pe fibra optica. Nu are legatura cu perturbarile atmosferice. Mai repede cu sobolanii. :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de gor965 » 23 Ian 2011, 16:25

ra2hot4you scrie:
florentiniuga scrie:
ra2hot4you scrie:stati linistiti.....conexiunile prin modemuri portabile au probleme pe timp urat (cand sunt nori grosi de precipitatii)...si ma refer la ori ce tip sau firma de net......presupun ca si voi tot prin satelit emiteti si legatura cu site-ul se face prin diverse servere de la firmele de net....sau transmiteti direct pe cablu?.....din cauza asta se vede sacadat
Nu "emitem" ci transmitem pe net pe fibra optica. Nu are legatura cu perturbarile atmosferice. Mai repede cu sobolanii. :))
stiu ca suna aiurea......ma refeream strict la modul de transmisie.......prin aer sau cablu
Stiu ca suna aiurea, dar noi avem un satelit secret...sub pamant ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
99gyo
membru activ
membru activ
Mesaje: 69
Membru din: 04 Dec 2010, 10:54
Localitate: de prin baruri
Contact:

DEZAMAGIRE PVTV

Mesaj de 99gyo » 17 Feb 2011, 21:40

Slut FLORENTIN vreau sa te intreb pe tine ca nu stiu pe cine sa intrebin legatura cu postul PVTV(stiu ca nu depinde de tine) dar care este motiul si din ce cauza nu mai da si emisiunile tale pe post? in anii trecuti au mai dat cate ceva, dar in ultima perioada nimic de ce oare?. Te intreb datorit faptului ca am net de la RDS cu tel 3G pentru PC si nu pot urmari emisiunile. Imi pare foarte rau ca nu pot urmari INFOPESCAR, ca pe PVTV au inceput sa dea aproape numai din Ungaria, de la noi nimic de parca in Romania nu a fost nici un concurs anul trecut, acum da emisiuni forte vechi. Am urmarit (pe cat pot) INFOPESCAR si am vazut ca dai pe F&H de ce nu mai dai si pe PVTV?,cred ca in situatia mea sunt foarte multi pescari. Din toate filmarile de anul trecut in afara de CARP ZONE filmata pe balta POPESTI LEORDENI nu a mai fost dat nimic, oare doar atat a fost filmat tot anul? si daca nu de ce nu se mai da nimic?. :noob:

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de florentiniuga » 17 Feb 2011, 23:36

Am incetat colaborarea cu ei din august dar vor mai da si anul asta pentru ca am reluat-o sub alta forma. Mai incearca sa vezi pe net infopescar. Merge si cu modem 3G cuplat la PC, doar sa fie semnalul intr-adevar 3G.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de pharaoh » 18 Feb 2011, 01:03

Cred ca am mai postat de vreo doua ori intreband acelasi lucru: chiar nu se poate pune un reglaj al volumului la player?
I Fish. Therefore I am.

Închis

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”