CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de IULIAN C » 29 Oct 2008, 10:32

Marinita scrie:
@iulian C. Ma simt obligat sa intervin cu unele precizari(ai pomenit si numele meu )Oricand esti binevenit alaturi de noi.Asa cum ai spus te-au ajutat toti care le-ai cerut ajutorul si sunt convins ca o vor face in continuare dar sa sti ca pescarii sunt deosebit de orgoliosi, cei care i-ai enumerat mai sus sunt diferiti de alti si datorita faptului ca nu se lauda cu capturi si rezultate,alti vorbesc de realizarile lor.Eu consider un pescar bun acela care este rezervat in declaratii cu performanta lui.Lasa sa vorbeasca faptele.Ma simt nevoit sa iti amintesc din nou discutia de la concursul individual de asta vara de pe Moara.Ma bucur ca esti ambitios si doresti sa te afirmi cu performantele pe care le vei realiza ,tine-o tot asa si vei avea de castigat.dar nu uita ca intrarea intr-un club se face la propunerea unor membri din clubul respectiv deci "rabdare si vei avea capturi "

N-am uitat nimic din ce m-ati sfatuit,invatat si dojenit....ai dreptate deplina,nu vreau nicicum sa ranesc orgolii nici sa atac in vreun fel pe cineva,da... rabdarea e cheia succesului mai ales in domeniul asta...
De acord si in ce priveste clubul,recunosc deschis ca sunt cam des predispus greselilor dar stand pe langa voi imi completez "educatia si etica" de pescar....deci orice dojana sau mustrare vin sa ma indrepte,sa ma cizeleze....asadar imi cer scuze daca am fost cam insistent....poate n-am stiut sa-mi suprim anumite aspiratii...
"mea culpa" si scuze inca o data!
Mi-am pus deja in cap sa actionez (dupa cum bine mi-ai sugerat) dupa dictonul
"Facta,non verba"
Multumesc pt interventia plina de precizari importante atat pt mine cat si pt multi altii ca mine,
Sa va dea Domnul sanatate sa ne fiti profesori mult timp de-aici innainte!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de IULIAN C » 29 Oct 2008, 10:46

Si....intr-adevar este prezent Carp-Zone....o reusita frumoasa sa aiba si putere de..."lupta" ca restul...se va vedea "in terenul de joc" !!!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Marinita » 29 Oct 2008, 10:59

IULIAN C scrie:Marinita scrie:
@iulian C. Ma simt obligat sa intervin cu unele precizari(ai pomenit si numele meu )Oricand esti binevenit alaturi de noi.Asa cum ai spus te-au ajutat toti care le-ai cerut ajutorul si sunt convins ca o vor face in continuare dar sa sti ca pescarii sunt deosebit de orgoliosi, cei care i-ai enumerat mai sus sunt diferiti de alti si datorita faptului ca nu se lauda cu capturi si rezultate,alti vorbesc de realizarile lor.Eu consider un pescar bun acela care este rezervat in declaratii cu performanta lui.Lasa sa vorbeasca faptele.Ma simt nevoit sa iti amintesc din nou discutia de la concursul individual de asta vara de pe Moara.Ma bucur ca esti ambitios si doresti sa te afirmi cu performantele pe care le vei realiza ,tine-o tot asa si vei avea de castigat.dar nu uita ca intrarea intr-un club se face la propunerea unor membri din clubul respectiv deci "rabdare si vei avea capturi "


N-am uitat nimic din ce m-ati sfatuit,invatat si dojenit....ai dreptate deplina,nu vreau nicicum sa ranesc orgolii nici sa atac in vreun fel pe cineva,da... rabdarea e cheia succesului mai ales in domeniul asta...
De acord si in ce priveste clubul,recunosc deschis ca sunt cam des predispus greselilor dar stand pe langa voi imi completez "educatia si etica" de pescar....deci orice dojana sau mustrare vin sa ma indrepte,sa ma cizeleze....asadar imi cer scuze daca am fost cam insistent....poate n-am stiut sa-mi suprim anumite aspiratii...
"mea culpa" si scuze inca o data!
Mi-am pus deja in cap sa actionez (dupa cum bine mi-ai sugerat) dupa dictonul
"Facta,non verba"
Multumesc pt interventia plina de precizari importante atat pt mine cat si pt multi altii ca mine,
Sa va dea Domnul sanatate sa ne fiti profesori mult timp de-aici innainte!
Iulian ,ca varsta esti ca si copilul meu :D (probabil)lasa-ma sa fiu ca un tata in ceea ce te sfatuiesc si vei avea de castigat.Nu suntem profesori ci doar prieteni.Prietenii se ajuta la nevoie. :D A si inca ceva nu te mai tot scuza ca nu ai facut nimic rau.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Marinita » 29 Oct 2008, 11:00

IULIAN C scrie:Si....intr-adevar este prezent Carp-Zone....o reusita frumoasa sa aiba si putere de..."lupta" ca restul...se va vedea "in terenul de joc" !!!
Asa tata ,asa. :D , :D , :D , :D
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Madalin Dirla » 29 Oct 2008, 22:01

Tinanda cont ca maine va incepe concursul de la MV2 vreau sa urez FIR IN DRILL tuturor echipelor de CARPZONISTI care vor fi prezenti la aceasta "lupta"!! :D

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de cristea radu » 29 Oct 2008, 22:24

FIR INTINS TUTUROR!!! Fie ca cei mai buni (si inspirati - dupa standul tras) sa castige. Asteptam informatii noi din concurs.NUMAI BINE (si aveti grija cu frigul)

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de vali003 » 30 Oct 2008, 01:14

Fire intinse CARP ZONE , fiind ultimul concurs speram sa va vedem pe podium , cit mai multi :D :D

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de nando » 30 Oct 2008, 09:01

fie ca cei mai buni sa cistige. fir in drill la toti participantii
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 30 Oct 2008, 10:18

multumim mult ........speram sa avem in club si RECORDUL NATIONAL de crap prins in 72 ore......asta daca ne ajuta locul pe care picam.......este singurulul obstacol care ne poate "impiedica" sa castigam locul 1 si recordul national......noi preconozam daca avem vad bun sa prindem in jur de 700 kg.....dar numai pe vad bun... :oops:



ps. e ora 9 si 15 minute si inca mai sunt la servici dar sper intr-o ora sa ajung pe balta.....

FIR INTINS TUTUROR ECHIPELOR CARP ZONE :wink: ........

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de dan _city_center » 30 Oct 2008, 11:17

si vrabia malai viseaza :!:fir intins!
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
Marius L
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 23 Iun 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Marius L » 30 Oct 2008, 12:41

Fir intins Iuliane si sa dea Dzeu sa realizati ce v-ati propus !

Sambata vin pe la voi sa vad cum e treaba . :wink:
Pescar de crap 100%

Avatar utilizator
Tony
senior
senior
Mesaje: 203
Membru din: 09 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Tony » 30 Oct 2008, 14:19

Fire intinse tuturor participantilor , si asteptam vesti
Wants food.......but it's too late to eat!!!

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de cristea radu » 30 Oct 2008, 19:41

Nu stie nimeni ceva de concurs?Cei din Bucuresti sau care sunt mai aproape.Asteptam.

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Teddy » 30 Oct 2008, 20:01

Acum m-am intors dupa balta, am fost toata ziua alaturi de echipa lui Florentin si Iulian. Pozitia standurilor este urmatoarea:
Standul 1 la intrare, standul 24 langa ponton spre padure.
1 - Gaoaza
2 - Ghita Comin
3 - Claudiu Popa
4 - Baican
5 - Razvan Ulmeanu
6 - Baboieru
7 - George Slave
8 - Tibi Ionescu
9 - Mido Craiova
10 - Florentin Iuga - Iulian Comanescu
11- Orhei
12 - George Alexandru - Iulian Petre
13 - Mati
14 - Burak
15 - David
16 - Stefan Cioculet
17 - Mihai Buturugeanu
18 - Cristi Trofim
19 - Dochita
20 - Nick Manoiu
21 - Zarguzon
22 - Cristi Popescu
23 - Dan Mitranescu
24 - Dan Marinita

Scuze daca am scris gresit numele cuiva, eu doar am copiat ce scria pe fisele arbitrilor dupa tragerea la sorti.

Primele 4 standuri sunt noi, creeate special pentru acest concurs. In acea zona nu s-a mai pescuit, balta este foarte lata. Pana la plecarea mea nu se facuse nici o cantarire oficiala , dar situatia era urmatoarea:

Echipa de pe standul 1 are captura , 17 Kg. Echipele de pe standurile 23 si 24 sunt cele mai prinzatoare, aveau aprox 13-14 saci in apa. Mati avea aprox 10 bucati, George si Iulian 3 sau 4 bucati (dar mai mari decat media celorlalti - 6-8 kg). Florentin are 3 bucati , aprox 4-5 fiecare. Media pestilor care se prind este de 4 kg, semn ca pestele care a fost introdus saptamana trecuta (aprox 11 tone) mananca foarte bine. Restul concurentilor nu aveau peste, cateva echipe aveau 1-3 pesti in apa. Se pare ca o sa vede o lupta intre Mati-Dan Marinita-Dan Mitranescu-George-Florentin.

Fire intinse tuturor participantilor, se pare ca va fi un concurs pe cinste. Vremea este superba, conditiile sunt extraordinare.

Multumim bucatarului sef pentru berbecutul la protap, a fost o surpriza placuta si foarte delicioasa.

Si cateva poze ca sa va faceti o idee despre ce se intampla acolo.
Fişiere ataşate
Mati cu unul din multii crapi de pe Moara
Mati cu unul din multii crapi de pe Moara
Florentin si nadirea grea la distanta
Florentin si nadirea grea la distanta
Dan Marinita la aparate
Dan Marinita la aparate
Un crap frumos marca George Alexandru
Un crap frumos marca George Alexandru
George la aparate
George la aparate
Iulian la nadire si George cu prima captura a echipei.
Iulian la nadire si George cu prima captura a echipei.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Teddy » 30 Oct 2008, 20:06

Alte poze de la concurs.
Fişiere ataşate
O salonta frumoasa marca Mati
O salonta frumoasa marca Mati
Dan Mitranescu in actiune. In acel moment mai avea un crap in alta lanseta intepat, si care tot lua fir....
Dan Mitranescu in actiune. In acel moment mai avea un crap in alta lanseta intepat, si care tot lua fir....
si Dan Marinita se lupta cu ei....
si Dan Marinita se lupta cu ei....
George iar in lupta cu crapii
George iar in lupta cu crapii
Florentin nadind cu cobra
Florentin nadind cu cobra
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”