OFF TOPIC DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorin1362 » 22 Feb 2011, 22:20

Aici, dragii mei, vom "capta" toate postarile inafara de subiect si toate "amabilitatile" unora :)) . Apoi il rog pe George sa le analizeze, sa le grupeze cum considera de cuvinta si sa le expedieze inspre campurile cu verdeata, adica la Arhiva cea primitoare si atotcuprinzatoare... ori sa le "planteze" la loc. "Si ma refer strict la Delta Dunarii" ... ca sa uzez un citat al unui filosof celebru :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

IAR OFF TOPIC

Mesaj de ionutniculae » 23 Feb 2011, 15:00

sorin1362 scrie:
ionutniculae scrie:Domnilor moderatori, bine ar fi sa mai scrieti cate ceva si de pescuit, ca altfel sa duce ..... site si pacat de el...
Ma refer strict la delta dunarii .
Domnule Ionut, ar fi bine sa scrii du'mata, iar moderatorii sa beleasca ochii ca sarmaua la ce ne relatezi despre pescuitul in Delta Dunarii. :)) Ori s-a intors lumea cu fundu-n sus, ... ori ... , si-a bagat codita o cunostinta comuna ? ;)
Cat despre site ... lasa, nu-i purta de grija, ca avem suficienta adrenalina pentru reanimare :)) . Si ma refer strict la Delta Dunarii !!!
Inseamna ca am gresit, eu am crezut din ce am citit pana acum, ca persoane ca tine de exemplu, avand o experienta in pescuitl in delta, poate sa ne mai invete cate ceva...
P.S.daca nu ma interesa nu mai scriam, si povesteam eu din bogata mea "experienta", ideea e ca inainte era lumea ceva mai activa...Interesant subiectul care l-a lansat sebastian, fiind iarna macar sa avem ce sa dezbatem, bravo
Never give up

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de ionutniculae » 23 Feb 2011, 19:34

sorin1362 scrie:Ionut, du-te in stanga sus si dai clik pe "Index" (sau mergi la REVISTA)... vei gasi niste povestiri interesante ;)
Toata lumea ar vrea sa citeasca intamplari, dar, apoi, fiecare e dator sa "plateasca" prin a scrie la randul lui. Asta-i trocul pe orice forum.
De aia nu mai scrie nici dreaku, nu poate sa zica nimeni nimik, scrieti doar voi ca eu ma duc sa caut in INDEX, eu nu vroiam povesti, vroiam orice legat de tehnica, locuri, bete, fire, ace .... si aici nu ma refer neaparat aici, pe subiectul asta, oriunde in delta dunarii.Tocmai de aia l-am laudat pe sebastian, care in schimb a propus 2 subiecte interesante, pe cand "dvs d.sorin", ce ati facut?, m-ati trimis la index, multumesc, sanatate maxima
Never give up

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de Paun Ion » 23 Feb 2011, 21:03

craparulsef scrie:Deschid acest topic, pentru toți pescarii interesați în a organiza împreună, de comun acord, în anul 2011 o călătorie prin Delta Dunării ...
Pentru început îndrăznesc să mă gândesc la un grup de maxim 30 persoane, prieteni pescari în devenire ... în mod evident fiecare pescar cu barca lui cu motor, un minim de echipament camping, ceva scule de pescuit, eventual din barca, camere foto şi multă voie bună !!!
Aștept propuneri, idei constructive, poate reușim împreună să ne bucurăm de natură!
...................................................................
Nea Mircea ,cu acordul matale o sa deschid topicul asta special si pe blog , cu ocazia asta va sti mai multa lume de proiect.

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de craparulsef » 23 Feb 2011, 21:34

sorin1362 scrie:....Domnule Ionut, ar fi bine sa scrii du'mata, iar moderatorii sa beleasca ochii ca sarmaua la ce ne relatezi despre pescuitul in Delta Dunarii. :)) Ori s-a intors lumea cu fundu-n sus, ... ori ... , si-a bagat codita o cunostinta comuna ? ;)
Cat despre site ... lasa, nu-i purta de grija, ca avem suficienta adrenalina pentru reanimare :)) . Si ma refer strict la Delta Dunarii !!!
Forumiști, vă rog nu răspundeți unor astfel de provocări, :-& ...ele nu vor înceta prea curând dar riscă să ne ducă într-o cu totul altă direcţie, iar eu nu sunt de acord [-x cu astfel de manifestări ... :-q

P.S. "du'mata" ...te rog să ne faci o explicație pentru ca ai mai folosit şi cu altă ocazie "expresia" ... ca să nu se nască şi alte conflicte. Mulţumesc.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de Paun Ion » 23 Feb 2011, 21:51

Am deschis topicul la rubrica Pagini speciale .

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de craparulsef » 23 Feb 2011, 21:53

Paun Ion scrie:
craparulsef scrie:...
Nea Mircea ,cu acordul matale o sa deschid topicul asta special și pe blog , cu ocazia asta va ști mai multa lume de proiect.
De acord !!!
Mulţumesc pentru încredere.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Sebastian » 23 Feb 2011, 22:11

craparulsef scrie:
sorin1362 scrie:....Domnule Ionut, ar fi bine sa scrii du'mata, iar moderatorii sa beleasca ochii ca sarmaua la ce ne relatezi despre pescuitul in Delta Dunarii. :)) Ori s-a intors lumea cu fundu-n sus, ... ori ... , si-a bagat codita o cunostinta comuna ? ;)
Cat despre site ... lasa, nu-i purta de grija, ca avem suficienta adrenalina pentru reanimare :)) . Si ma refer strict la Delta Dunarii !!!
Forumiști, vă rog nu răspundeți unor astfel de provocări, :-& ...ele nu vor înceta prea curând dar riscă să ne ducă într-o cu totul altă direcţie, iar eu nu sunt de acord [-x cu astfel de manifestări ... :-q

P.S. "du'mata" ...te rog să ne faci o explicație pentru ca ai mai folosit şi cu altă ocazie "expresia" ... ca să nu se nască şi alte conflicte. Mulţumesc.
Unde vezi dumneta bre nea mircea, sefule ,conflicte si provocari?daca tu le vezi ,nu te obliga nimeni sa le bagi in seama sau mai ales sa raspunzi la ele,IGNORALE.spuneti parerea personala daca nu esti de acord cum spui,ca doar nu esti tu vreun Mesia al forumistilor sau vreun avocat al lor[fara nici o aluzie la al pacino >:) ]eu zic ca este mai bine sa multumesti ca nimeni cu se ia de reclama mascata pe care o faci pe acest forum[intereselor tale]si mai ales ca nimeni nu ti a spus nici fate incolo,in momentul in care nu ai respectat esenta acestui forum [care se numeste ,daca ai uitat-INFOPESCAR-informatii,nu intrigii de budoar]postant o atitudine de ,,calusul in gura ''unor persoane care din buna credinta si spirit cu adevarat forumist[sau poate naivitate] au inceput sa dea detalii despre locurile unde au prins ,alaturi de tine, peste[a se vedea pe topicul SULINA -replicile dintre dumneata si domnul Brad].exemplele pot continua.in consecinta eu zic sa renunti la postura de fitilist si sa revii la cel ce ai fost la inceputuri,daca poti,pt ca eu unul nu am sa mai tolerez aceste atitudini paranoice si ifose,ce strica cu adevarat acest forum.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de Sebastian » 23 Feb 2011, 22:21

heii cei cu atata reclama pe aici?exista vreun acord intre acel blog si siteul acesta?din cate stiu eu nu?va puteti cere permisiuni acolo sau pe privat. a ramas fara laudatorii tribunului?sau e ratingul pitic? :)) :))

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de craparulsef » 23 Feb 2011, 22:28

No comment !!!

... sau poate totuși am avut dreptate când spuneam ... "ăsta este scopul nedeclarat al forumurilor în general și nici acesta nu face excepție!"
Din partea mea Sebastian fie cum vrei tu ... dacă doriți polemici, nu aveți decât a vă angaja în astfel de stupizenii ... personal nu voi răspunde la provocările tale!
Ești moderator şi eu voi încerca să te înțeleg şi pe tine ... rugămintea mea ar fi pentru moment să nu te pripești a trage eventuale concluzii finale ... în rest să auzim numai de bine!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de craparulsef » 23 Feb 2011, 22:41

sebastian scrie:heii cei cu atata reclama pe aici?exista vreun acord intre acel blog si siteul acesta?din cate stiu eu nu?va puteti cere permisiuni acolo sau pe privat. a ramas fara laudatorii tribunului?sau e ratingul pitic? :)) :))
Sebastian, nu crezi că şi eu şi alții ca mine am făcut reclamă acestui site? De ce împroști cu noroi?
Nu cred că te califică aceste malițiozități. Pentru a treia oară astăzi repet, - poate ... ăsta este scopul nedeclarat al forumurilor în general și nici acesta nu face excepție! De ce mereu trebuie să aveți un comportament brutal, de ce nu putem discuta politicos unii cu alții, de ce e nevoie de atâta patimă, ce dorim a fi până la urmă?
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de gor965 » 23 Feb 2011, 22:43

craparulsef scrie:
... sau poate totuși am avut dreptate când spuneam ... "ăsta este scopul nedeclarat al forumurilor în general și nici acesta nu face excepție!"
NU !
Scopul forumului este sa asigure un cadru propice comunicarii si informarii utilizatorilor ! Polemicile sunt scopul unor utilizatori care traiesc din si ptr. asta ! :-B
p.s
Nu stiu de ce va straduiti atat sa-i stricati topicul lui Sorin ?! :-/ Aveti intrebari, nelamuriri, deschideti oameni buni un topic si discutam acolo...nu trebuie sa luati Moderatorii peste picior ca nu fac enterteinment ...ca nu sunt animatoarele voastre :!:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de Paun Ion » 23 Feb 2011, 22:54

sebastian scrie:heii cei cu atata reclama pe aici?exista vreun acord intre acel blog si siteul acesta?din cate stiu eu nu?va puteti cere permisiuni acolo sau pe privat. a ramas fara laudatorii tribunului?sau e ratingul pitic? :)) :))
..........................................
Seby ,pe blog la rubrica ce mai urmarim uneori printre alte siteuri si bloguri este si Forumul Infopescar ,(este o conexiune facuta de mine catre Infopescar,, iar cum ai pus tu problema ? poate fi considerata reclama catre infopescar.
In ochii altora este doar o conexiune catre alte surse de informare

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de craparulsef » 23 Feb 2011, 23:09

gor965 scrie:...
Nu stiu de ce va straduiti atat sa-i stricati topicul lui Sorin ?! :-/ Aveti intrebari, nelamuriri, deschideti oameni buni un topic si discutam acolo...nu trebuie sa luati Moderatorii peste picior ca nu fac enterteinment ...ca nu sunt animatoarele voastre :!:
George, personal nu-mi doresc a strica nimic, cu atât mai mult acest topic ... știi foarte bine cât de mult am încercat a "construi" pe forum. Mă uimește însă faptul că se continuă a se pune atâta patimă răuvoitoare şi chiar nu înțeleg de ce colegii noştri, moderatori în anumite situaţii, intervin cu brutalitate!
Ce vor să înțelegem din toate aceste intervenții nu de puține ori malițioase? Sincer abia acum îmi pare rău, că nu am dat curs invitației tale ... care sunt convins că era bine intenționată. Îmi pare nespus de rău!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de craparulsef » 23 Feb 2011, 23:15

Paun Ion scrie:.....Seby ,pe blog la rubrica ce mai urmarim uneori printre alte siteuri si bloguri este si Forumul Infopescar ,(este o conexiune facuta de mine catre Infopescar,, iar cum ai pus tu problema ? poate fi considerata reclama catre infopescar.
In ochii altora este doar o conexiune catre alte surse de informare
Acelaş lucru este făcut de către mine de aproape un an de zile pe pagina mea de Netlog ... Sebastian fii te rog mai rezonabil!
http://ro.netlog.com/craparulsef
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”