OFF TOPIC DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 24 Feb 2011, 07:28

sorin1362 scrie:Aici, dragii mei, vom "capta" toate postarile inafara de subiect si toate "amabilitatile" unora :)) . Apoi il rog pe George sa le analizeze, sa le grupeze cum considera de cuvinta si sa le expedieze inspre campurile cu verdeata, adica la Arhiva cea primitoare si atotcuprinzatoare... ori sa le "planteze" la loc. "Si ma refer strict la Delta Dunarii" ... ca sa uzez un citat al unui filosof celebru :))
Sorine ... se cam duseră !!! #:-S
Se poate închide ... =))
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de ionutniculae » 24 Feb 2011, 10:02

Am si eu intrebare?
Trebuie scris numai ce vor unii, sau daca nu le convine, e normal sa stearga ce ai scris, sincer sorin aveam alta parere despre tine, asta e
Multumesc zamfi, vezi ca ai pm
Never give up

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de ionutniculae » 24 Feb 2011, 10:07

Cand eu am spus ca la caterinca sunt campioni, si daca tu ai spus ca muti orice postare, dc nu ai facuto
Never give up

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de ionutniculae » 24 Feb 2011, 10:15

Si imi permit sa te mai intreb ceva, dc sebastian si zamfi au stiut sa raspunda frumos, pe cand tu destul de acid, ma repet, eu m-am referit la moderatori, pt ca eu inteleg ca altfel de persoane sunt cei care au o experienta ridicata si detin f multe informatii legate de pescuit, ca altfel se faceau moderatori niste baieti care doar aveau cunostinte de IT, asta e parerea mea.Legat de ce ai spus tu cu acele "cunostinte", nu am 3 ani, spun ce vreau eu cand consider eu, si te mai intreb ceva, prin chestiile astea atragi mai multi pescari pe site?
P.S.odata te-am laudat ce frumos povesteai, asta daca mai tii minte, asa ca varianta cu "cunostinte" cade....
Never give up

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de gor965 » 24 Feb 2011, 10:34

ionutniculae scrie:Si imi permit sa te mai intreb ceva, dc sebastian si zamfi au stiut sa raspunda frumos, pe cand tu destul de acid, ma repet, eu m-am referit la moderatori, pt ca eu inteleg ca altfel de persoane sunt cei care au o experienta ridicata si detin f multe informatii legate de pescuit, ca altfel se faceau moderatori niste baieti care doar aveau cunostinte de IT, asta e parerea mea.Legat de ce ai spus tu cu acele "cunostinte", nu am 3 ani, spun ce vreau eu cand consider eu, si te mai intreb ceva, prin chestiile astea atragi mai multi pescari pe site?
P.S.odata te-am laudat ce frumos povesteai, asta daca mai tii minte, asa ca varianta cu "cunostinte" cade....
Dl. Ionut , daca ai nelamuriri intrebi in forum , nu-l iei pe Sorin peste picior ptr. ca ti-a indicat ceva de citit pe timp de iarna ...iar trimiterea la Revista eu am facut-o (editand postul) , cu gandul ca daca nu ai ce citi nou aici mai gasesti acolo cate ceva sa-ti umplii timpul ! Moderatorii nu sunt consilieri tehnici angajati si nici nu au obligatia sa faca entertainment ca sa nu se plictiseasca userii pe forum si sa se apuce sa ceara raspunsuri la intrebari puse doar in gand ! Daca vroiam sa pun un Moderator care sa toarne subiecte tehnice , scoteam postul la concurs ! Asa in schimb , am pus eu niste oamni dintre cei care scriau (si inca mai scriu) la rubrica asta, care mi-au parut mie mai deosebiti !Nu-ti convine alegerea mea , asta este ...esti liber sa o dezaprobi dar n-ai nici un drept sa te adresezi unui Moderator ca unui angajat de-al tau !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 24 Feb 2011, 12:58

raspuns catre nea Mircea (craparulsef )
...........................................................
Sorine ... se cam duseră !!! #:-S
Se poate închide ... =))[/quote]
.............................................................................
Carnea de porc si democratia pica greu unora,nea Mircea (uni totusi se impaca cu carnea de porc,,,,dar cu democratia mai greu )
Uite postarea ,nu e postarea ,depinde cine e la taste.

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de ionutniculae » 24 Feb 2011, 15:01

gor965 scrie:
craparulsef scrie:
... sau poate totuși am avut dreptate când spuneam ... "ăsta este scopul nedeclarat al forumurilor în general și nici acesta nu face excepție!"
NU !
Scopul forumului este sa asigure un cadru propice comunicarii si informarii utilizatorilor ! Polemicile sunt scopul unor utilizatori care traiesc din si ptr. asta ! :-B
p.s
Nu stiu de ce va straduiti atat sa-i stricati topicul lui Sorin ?! :-/ Aveti intrebari, nelamuriri, deschideti oameni buni un topic si discutam acolo...nu trebuie sa luati Moderatorii peste picior ca nu fac enterteinment ...ca nu sunt animatoarele voastre :!:
Daca e "topicul lui sorin", ce cauta pe infopescar, sa isi faca un blog, dar de la ce a plecat si ce a ajuns, FELICITARI, eu nu vroiam sa stric nimik, vroiam doar sa il provoc in sensul bun, nu am nimik cu sorin si nici nu am treaba cu mircea(craparulsef) cum s-a spus
Never give up

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de gor965 » 24 Feb 2011, 15:37

ionutniculae scrie: Daca e "topicul lui sorin", ce cauta pe infopescar..........
Fabulos raspus !...fa o paralela intre avatarul dumitale si avataraul lui Sorin si dupa aia mai vorbim de provocari in sensul bun !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de gor965 » 24 Feb 2011, 15:54

Paun Ion scrie:raspuns catre nea Mircea (craparulsef )
...........................................................
Sorine ... se cam duseră !!! #:-S
Se poate închide ... =))
.............................................................................
Carnea de porc si democratia pica greu unora,nea Mircea (uni totusi se impaca cu carnea de porc,,,,dar cu democratia mai greu )
Uite postarea ,nu e postarea ,depinde cine e la taste.
Nea Ioane, mai devreme Nea Mircea cerea sa fim rezonabili ...pe blogul dumitale Moderatorii de pe Infopescar sunt facuti oligofreni , turisti pusi sa dea sfaturi, mancatori de kkt, etc....te intreb sincer, mai merita sa iti las semnatura catre jignirile de felul asta sau sa-ti sterg semnatura ca sa-mi protejez colegii ?! Tine cont ca de la data postarii acelor mojicii , Infopescar nu ti-a adus nici un prejudiciu si ti-a permis in continuare postarea semnaturii ! In atare conditii eu cred ca am fost mai mult decat rezonabili...dar (la modul general) sa ne dam acum si chilotii jos ca sa ne-o traga orice frustrat deja e prea mult ! Infopescar nu a inceput cu un om din Delta si nu se va sfarsii cu un om din Delta ...cred ca esti de acord cu mine !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de ionutniculae » 24 Feb 2011, 16:06

gor965 scrie:
Paun Ion scrie:raspuns catre nea Mircea (craparulsef )
...........................................................
Sorine ... se cam duseră !!! #:-S
Se poate închide ... =))
.............................................................................
Carnea de porc si democratia pica greu unora,nea Mircea (uni totusi se impaca cu carnea de porc,,,,dar cu democratia mai greu )
Uite postarea ,nu e postarea ,depinde cine e la taste.
Nea Ioane, mai devreme Nea Mircea cerea sa fim rezonabili ...pe blogul dumitale Moderatorii de pe Infopescar sunt facuti oligofreni , turisti pusi sa dea sfaturi, mancatori de kkt, etc....te intreb sincer, mai merita sa iti las semnatura catre jignirile de felul asta sau sa-ti sterg semnatura ca sa-mi protejez colegii ?! Tine cont ca de la data postarii acelor mojicii , Infopescar nu ti-a adus nici un prejudiciu si ti-a permis in continuare postarea semnaturii ! In atare conditii eu cred ca am fost mai mult decat rezonabili...dar (la modul general) sa ne dam acum si chilotii jos ca sa ne-o traga orice frustrat deja e prea mult ! Infopescar nu a inceput cu un om din Delta si nu se va sfarsii cu un om din Delta ...cred ca esti de acord cu mine !
Acum ne legam de avatar, trebuia sa imi spui si il schimbam, sper ca nu pe mine m-ai facut frustrat, oricum ce a inceput sorin, tu continua, nush dc imi bat capul, mie sincer si ma repet nu am nimik nici cu tine nici cu sorin, dar ma intreb dc continuati, si inca ceva, daca aveti ceva mai vechi, cu mircea(craparulsef) si cu nea ion nu e treaba mea
Never give up

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 24 Feb 2011, 16:20

ionutniculae scrie:
gor965 scrie:
Paun Ion scrie:raspuns catre nea Mircea (craparulsef )
...........................................................
Sorine ... se cam duseră !!! #:-S
Se poate închide ... =))
.............................................................................
Carnea de porc si democratia pica greu unora,nea Mircea (uni totusi se impaca cu carnea de porc,,,,dar cu democratia mai greu )
Uite postarea ,nu e postarea ,depinde cine e la taste.
Nea Ioane, mai devreme Nea Mircea cerea sa fim rezonabili ...pe blogul dumitale Moderatorii de pe Infopescar sunt facuti oligofreni , turisti pusi sa dea sfaturi, mancatori de kkt, etc....te intreb sincer, mai merita sa iti las semnatura catre jignirile de felul asta sau sa-ti sterg semnatura ca sa-mi protejez colegii ?! Tine cont ca de la data postarii acelor mojicii , Infopescar nu ti-a adus nici un prejudiciu si ti-a permis in continuare postarea semnaturii ! In atare conditii eu cred ca am fost mai mult decat rezonabili...dar (la modul general) sa ne dam acum si chilotii jos ca sa ne-o traga orice frustrat deja e prea mult ! Infopescar nu a inceput cu un om din Delta si nu se va sfarsii cu un om din Delta ...cred ca esti de acord cu mine !
Acum ne legam de avatar, trebuia sa imi spui si il schimbam, sper ca nu pe mine m-ai facut frustrat, oricum ce a inceput sorin, tu continua, nush dc imi bat capul, mie sincer si ma repet nu am nimik nici cu tine nici cu sorin, dar ma intreb dc continuati, si inca ceva, daca aveti ceva mai vechi, cu mircea(craparulsef) si cu nea ion nu e treaba mea
nu are ,nimeni nimic cu nimeni atata timp cat este valabila si reciproca si mai ales cat timp nu afecteaza comunitatea ce activeaza pe acest forum.eu zic sa nu te mai infunzi in explicatii si gesturi puerile,ci mai degraba tine cont de propria ta initiativa-aceea de a vorbi la subiect [fara provocari inutile chiar daca sunt de bun simt sau nu].ps.mie sincer imi este dor de povestiri, din si despre DELTA DUNARII.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de gor965 » 24 Feb 2011, 16:22

ionutniculae scrie:
Acum ne legam de avatar, trebuia sa imi spui si il schimbam, sper ca nu pe mine m-ai facut frustrat, oricum ce a inceput sorin, tu continua, nush dc imi bat capul, mie sincer si ma repet nu am nimik nici cu tine nici cu sorin, dar ma intreb dc continuati, si inca ceva, daca aveti ceva mai vechi, cu mircea(craparulsef) si cu nea ion nu e treaba mea
Incearca sa citezi exact ce am spus eu si catre cine , altfel ne rupem de context si facem doar speculatii ! Nu interveneam daca nu vedeam ca iei peste picior un Moderator ! Repet, ei nu sunt pusi sa satisfaca cerintele unor useri !
Cand Sorin te-a trimis catre Index n-a facut-o la misto ci chiar cu bunt simt ! Raspunsul dumitale m-a deranjat pe mine , dar'amite pe el ! Eu zic sa ne vedem toti lungul nasului si sa nu avem impresia ca ceilalti ne sunt datori cu ceva !
p.s
daca legat de avatar doar atat ai inteles...e pacat !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 24 Feb 2011, 16:42

gor965 scrie:
Paun Ion scrie:raspuns catre nea Mircea (craparulsef )
...........................................................
Sorine ... se cam duseră !!! #:-S
Se poate închide ... =))
.............................................................................
Carnea de porc si democratia pica greu unora,nea Mircea (uni totusi se impaca cu carnea de porc,,,,dar cu democratia mai greu )
Uite postarea ,nu e postarea ,depinde cine e la taste.
Nea Ioane, mai devreme Nea Mircea cerea sa fim rezonabili ...pe blogul dumitale Moderatorii de pe Infopescar sunt facuti oligofreni , turisti pusi sa dea sfaturi, mancatori de kkt, etc....te intreb sincer, mai merita sa iti las semnatura catre jignirile de felul asta sau sa-ti sterg semnatura ca sa-mi protejez colegii ?! Tine cont ca de la data postarii acelor mojicii , Infopescar nu ti-a adus nici un prejudiciu si ti-a permis in continuare postarea semnaturii ! In atare conditii eu cred ca am fost mai mult decat rezonabili...dar (la modul general) sa ne dam acum si chilotii jos ca sa ne-o traga orice frustrat deja e prea mult ! Infopescar nu a inceput cu un om din Delta si nu se va sfarsii cu un om din Delta ...cred ca esti de acord cu mine !
.........................................................................................

Pe blog a existat un topic ,,De la pescar la pescar fara moderatori,, acum citeva saptamini am sters topicul ,au fost comentari ale unor pescari cam acuzatoare la adresa unor moderatori,au fost si din partea mea ,dar nu jignitoare (eu asa consider ).Sincer imi pare rau ca l-am sters ,nu sint adeptul ,pe viitor o sa las orice postare ,chiar daca cineva ma injura pe buna dreptate sau nu (accept orice postare semnata cu nume real,pe cele anonime de rea credinta ,le sterg ),, trebuie sa invatam sa fim impartiali ,sa nu jignim ,sa nu ne ascundem in spatele puteri oferite de functia de moderator ,stergind postarile altora ,in joaca ,bucurindune de puterea oferita de functie ,cei care posteaza jignitor arogant etc .bineinteles ca vor fi intelesi la adevarata lor valoare si vor fi marginalizati . am sa caut sa fiu cit mai neutru in postari .In concluzie nu raspund de postarile altora chiar daca posteaza pe blogul creat de mine ,blogul asta e o platform de libera exprimare asa cum o inteleg eu.
ps.cu ocazia asta ii multumesc sincer lui Sorin , daca nu ma provoca ,cred ca blogul nu exista
ps.bineinteles ca pe infopescar nu fac eu reguli (cele scrise mai sus sint doar reguli personale dupa care ma ghidez)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de gor965 » 24 Feb 2011, 16:55

Nea Ioane, postarerea lui Iorgu inca e acolo (am recitit-o aseara) si te intreb la modul cel mai sincer....daca eu incep sa te fac albie de porci aici , imi dai voie sa pun link-ul paginii asteia pe blog-ul matale, ca sa te fac si mai de kko ? :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: OFF TOPIC DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 24 Feb 2011, 16:59

sunt curios si eu cum arata o injuratura de buna credinta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”