bolognese

Moderator: mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alexandru cristian
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 14 Feb 2011, 14:34
Localitate: Craiova

bolognese

Mesaj de alexandru cristian » 25 Feb 2011, 17:55

Ziua buna tuturor.
Mi-am cumparat o lanseta bolo si pretul mi s-a parut accesibil pt. bugetul meu (47 RON).Este cam greuta la lungimea de 6m.si elastica.Puteti sa ma indrumati care este stilul de pescuit bolo (atat pe balta cat si pe rau) ,care este cel mai indicat.
Va multumesc anticipat. :-/

Avatar utilizator
Radu Dascalescu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 159
Membru din: 15 Apr 2009, 22:35

Re: bolognese

Mesaj de Radu Dascalescu » 27 Feb 2011, 16:47

Salutare,

Nu este tocmai un stil la indemana, insa cu putina ambitie, te vei lamuri imediat( aici ma refer la iesiri foarte multe pe maulul apei).
Viziteaza site-ul prducatorilor Energo ,Trabucco, Maver sa iti poti da seama ce inseamna o bologneza corecta dpdv al constructiei. La pretul indicat, imi imaginez ce ai achizitionat, si din experienta iti spun ca nu vei reusi multe lucruri, si nu iti vei insusi corect acest stil.
Nu te gandi nici macar o secunda ca acest bat iti va oferi sansa sa iti insusesti acest stil ( nu spun acest lucru sa jignesc, este mai repede un semnal de alarma ).
Cauta pe youtube filmari cu plute clarusso bolo. Decat sa facem romane aici, mai bine ia bazele din filmari, intra pe site-urile sugerate, iar apoi, te asteptam cu intrebari directe si nu generale, sa iti putem oferi sansa de a merge la tinta.


Toate bune !
Pescarul traieste cate zile i-a lasat Dumnezeu si in plus, zilele in care a fost la pescuit...

Scrie răspuns

Înapoi la “Stationar”