PARERI BOILIES SENZOR

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de mazare » 05 Mar 2011, 22:38

SALUT m-ar interesa si pe mine parerile dvs despre boiliesurile de la senzor in general solubilele si de ce nu toate produsele lor (mixuri,arome,r red,ssamd)
am vazut ca au mai scos ceva produse noi si sunt curios ce o fi de ele :-??
banuiesc ca momentan nu a pescuit nimeni cu produsele noi dar pe viitor cand veti folosi sper ca veti posta sa ne impartasiti si noua impresiile dvs

VA MULTUMESC ---<><
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de mircea62 » 06 Mar 2011, 14:39

Am folosit MHLM, Amix, bile din gama 1016 si nu am fost dezamagit.
Despre noile produse.. vorbim la toamna.

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de Amstel » 06 Mar 2011, 17:16

bobo_pescar scrie:SALUT m-ar interesa si pe mine parerile dvs despre boiliesurile de la senzor ....
Eu am adus aici 1016 solubile si am avut rezultate destul de bune... la cantitate, in partidele scurte . Am dat si la altii din club si mi-au cerut si anul acesta, deci au fost multumiti de ele...pacat ca nu le-am gasit in nici un magazin din romania in februarie. Dar poate-i mai bine asa ca anul asta m-am decis sa incerc produsele Carping...care nici alea nu se "gaseste"... :)) ..puturosi mai sunt producatorii romani de nada :))

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de mazare » 06 Mar 2011, 19:13

multumesc pt raspunsuri si asteptam si pe altii cu parerile lor :D
ca nu ati gasit bile in luna februarie nu poate decat sa ne bucure asta insemnand ca tot timpul luam marfa "proaspata" si spun asta deoarece am vrut sa iau niste bile de la o firma consacrata si erau productie 2009
eu am folosit cu succes planet impactul(solubile de carlig) r redul si betaina dar cred ca voi incerca si cateva din produsele noi si PI + 1016 (din dorinta de a avea de toate la mine )
m-ar interesa opiniile dvs si despre bilele solubile care se vand la kg oare este dif mare fata de cele de carlig ???

cat despre club carping am auzit lucruri ff bune despre ei si voi folosii nada lor in proportie de 90% anul acesta( si poate si la anul daca sunt conform asteptarilor)

ASTEPT IN CONTINUARE ALTE PARERI **==
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de Jogo » 08 Mar 2011, 01:06

L e poti folosi cu incredere. Incearca Planet Impact Limited Edition ---<><

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de mazare » 08 Mar 2011, 02:41

multumesc :-h
alti pescari chiar nu au nimic de spus :D
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de Lazar Mihai » 08 Mar 2011, 11:28

Ce as putea spune eu?? Sunt foarte, dar FOARTE scumpe pentru niste bile ciortan viteza( nu am incercat VB care au niste faina de sange, poate acelea fac mai bine selectia). Ele sunt prinzatoare dar, la ce preturi au , eu unul prefer sa imi fac singur bilele.Tine cont ca iti faci reteta cu 18-20 ingrediente (mix+lichide 90%CCmoore+10%Nutrabaits) undeva in jurul a 55-60 lei .Numai bine :-B
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de Madalin Dirla » 08 Mar 2011, 20:41

Lazar Mihai scrie:Ce as putea spune eu?? Sunt foarte, dar FOARTE scumpe pentru niste bile ciortan viteza( nu am incercat VB care au niste faina de sange, poate acelea fac mai bine selectia). Ele sunt prinzatoare dar, la ce preturi au , eu unul prefer sa imi fac singur bilele.Tine cont ca iti faci reteta cu 18-20 ingrediente (mix+lichide 90%CCmoore+10%Nutrabaits) undeva in jurul a 55-60 lei .Numai bine :-B
Corect Mihai,la 50-60lei/kg faci super bile. ;)

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de Lazar Mihai » 08 Mar 2011, 22:52

Si iti dau si tie madalin sa probezi prima oara cand te vad pe greaca :D
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de pharaoh » 08 Mar 2011, 23:58

Asa e, insa sunt si pescari care nu se pricep la "bucatarie" sau pur si simplu nu ii pasioneaza. Prefera sa isi cumpere bile gata facute sau eventual doar sa ruleze un mix gata facut. Cert e ca boilies-urile Senzor au confirmat pe balti. Eu personal n-am folosit decat 1016 si nici nu cred ca as folosi altceva de la ei. Mi se par super. Pretul este intr-adevar cam ridicat. Din motivul asta as vrea sa renunt la ele anul acesta. Am mai folosit si am fost multumit si de alte produse de la Senzor: pop-urile, aromele si whisky link-ul.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de tonny » 09 Mar 2011, 00:25

Lasati fratilor firmele de renume romanesti si treceti pe bile facute in serie mica de pescari care au si ei preturi decente ca deja ma doare capu cand aud de preturi de genu 89ron/kg si destea ca din 4 kile de bile imi cumpar un porc de 100 kg care ii carne vorba aia.Eu ii sfatuiesc pe toti sa inceapa sa-si conceapa propriile mixuri si sa nu mai dea bani asa numa ca si la 25-30 ron/kg iasa un mix foarte bun si mai este satisfactia ca e facut de tine din propria experienta si reteta.Asa ajung unii sa bage in buzunar de 4-5 ori pretul de productie.Puneti picioru in prag sau la voi nu e criza?

Scuze de off topic!!!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de pharaoh » 09 Mar 2011, 00:48

Da. Hai sa ne facem toti firme de nada.

Parca nu se poate nici asa, nu?
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de Costi P » 09 Mar 2011, 01:18

pharaoh scrie:Da. Hai sa ne facem toti firme de nada.

Parca nu se poate nici asa, nu?
Nu ne facem firme de nada, dar parca este mult mai frumos sa ai capturi cu propriile tale retete de bile si unde mai pui ca iesi si mai bine la bani, cu o calitate superioara. Incearca sa-ti faci o serie de bile, cu reteta data de un anume producator, vei observa ca iesi mai ieftin ( la 60-70 % din pretul lor) si peste asta poti imbunatati si reteta.
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de pharaoh » 09 Mar 2011, 01:25

Am incercat, iti dai seama. Ready made folosesc doar in caz ca nu am alta alternativa de moment, mai rapida.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: PARERI BOILIES SENZOR

Mesaj de tonny » 09 Mar 2011, 12:01

pharaoh scrie:Am incercat, iti dai seama. Ready made folosesc doar in caz ca nu am alta alternativa de moment, mai rapida.
Pai daca ai incercat ce inseamna raspunsul asta ironic?Si in primul rand eu nu iti dadeam exemplu tie ci tuturor,nu ma refeream in special la tine.
pharaoh scrie:Da. Hai sa ne facem toti firme de nada.

Parca nu se poate nici asa, nu?
Eu tot ce voiam sa subliniez era ca sunt destui pescari buni care fac bile de exceptie dar care au si preturi bune la ele si vorba aia mai si castiga ceva,dar cand aud de 89ron/kg asta mi se pare deja bagare de mana.Un pret la o bila buna zic eu ca ar fii maxim 45 ron la una premium si in jur la 30 ron una medie ca si calitate dar cand deja se ajunge la preturi exorbitante deja ma face sa cred ca au luat modelul celor de la benzinarii care scumpesc non stop.
Eu nu am nimic cu bilele Senzor sau cu altele ca sa nu se inteleaga gresit.
Si mai spun ca am o deosebita stima pentru cei care pescuiesc cu nade si bile facute de ei acasa,chiar daca nu vor fii foarte prinzatoare de la inceput eu nu pot decat sa ii incurajez si sa le spun ca intr-o zii vor ajunge sa aiba o reteta proprie cu care se vor mandrii si vor realiza ca nu merita sa bagi bani altora in buzunar doar de dragul de a o face si atat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”