Mulinete Tica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dan-hd
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 24 Feb 2008, 12:45
Localitate: Hunedoara

Mulinete Tica

Mesaj de dan-hd » 08 Mar 2008, 19:19

Am trei mulinete Tica Abyss , mie imi par foarte bune ma mira faptul ca nimeni nu spune nimic de ele , si o parere despre Shimano Speed Master de 3,25 , am citit ca Shimano au unele probleme ....eu sunt tare fericit ca am reusit sa le cumpar , au fost 500 de lei bucata ,arata super impreuna cu mulinetele . Oparere avizata mi-ar prinde tare bine am gresit cumparandu-le ??????
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Mulinete Tica

Mesaj de stefanflorin » 08 Mar 2008, 23:45

Pai Tica produce mulinete foarte bune, mai bune decat nume mari, insa nu e mediatizata suficient si piata lor de desfacere nu e asa de larga
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: Mulinete Tica

Mesaj de Driscu Radu » 09 Mar 2008, 10:16

Tica Abyss se aproprie foarte mult de Shimano BBLC din punct de vedere calitativ folosita de marea majoritate a pescarilor de competitie de la noi.Un amic are o asemnea mulineta (vrea 3 buc. sa-si ia), merge foarte fluid, am incercato doar la aruncari in gol fara, se echilibreaza bine mai mult cu lansete de3,9 decat cu 3,6m, pare putin mai grea decat un banax helicon(asta am eu ).Nu mai bine fir intins

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Mulinete Tica

Mesaj de marian_popescu » 13 Aug 2008, 17:25

superbe piese tica abiss....le aduce un tovaras la 4 milioane.....frana super rapida, reglaj baitrunner super rapid, fluiditate, forta bruta....dc mi le-as putea permite....din pacate m-am oprit la powerliner...suficiente pt nivelul meu
si nu numai abiss....am vazut aries, GD, spin focus, scepter, dolphin, sportera etc...meserie
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
mihai001
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 27 Sep 2008, 09:53
Localitate: Karlsruhe,Germania

Re: Mulinete Tica

Mesaj de mihai001 » 02 Noi 2008, 11:07

Pentru cei care cauta mulinete Tica la un pret mai omenesc.
Tica Abyss 110 dolari
Tica Scepter 60 dolari
Cred ca baieti de acolo trimit si in Romania.Eu am luat de la ei 6 Tica Scepter si am platit 200 de euro pentru 6 buc.

www.knkfishing.com

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Mulinete Tica

Mesaj de gor965 » 02 Noi 2008, 14:06

mihai001 scrie:Pentru cei care cauta mulinete Tica la un pret mai omenesc.
Tica Abyss 110 dolari
Tica Scepter 60 dolari
Cred ca baieti de acolo trimit si in Romania.Eu am luat de la ei 6 Tica Scepter si am platit 200 de euro pentru 6 buc.

http://www.knkfishing.com
Daca spui ..."Cred ca trimit si in Romania" ,e clar ca nu le-ai comandat de la noi (nu-ti stim locatia), deci clar nu stii cum sta treaba cu transportul si vama ptr. comenzile din tari non euro ! Mai era cineva pe forum care a comandat si platit la Cabelas ,din februarie 2008, un produs si inca nu l-a primit (nici nu cred ca-l mai primeste) !
:(
In alta ordine de idei ,pe siturile bulgaresti Tica Abyss TF 9007 e undeva la 290 ron ,fata de 450 ron cat e la Gipo ! :wink:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Mulinete Tica

Mesaj de Qnyx » 02 Noi 2008, 22:48

1@ - Mihai este in Germania (cel putin de acolo posteaza)

2@ - Cabelas mie mi se pare una din cele mai serioase firme pe care le-am intalnit. Tot ce am comandat de la ei au ajuns in perfecta stare si intotdeauna exista diverse bonusuri (surprize) in coletul cu care vin produsele comandate, la care niciodata nu te astepti. Ca idee, Cabelas trimite cataloagele (unele zici ca sunt vechile Neckermanne - daca va mai aduceti aminte) gratuit oricarei persoane, comparativ cu alte firme care percep diverse sume de bani pentru ele.

Cataloagele pot fi comandate AICI.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Mulinete Tica

Mesaj de gor965 » 03 Noi 2008, 16:59

Sa nu ma intelegeti gresit ,am dat exemplu pe Cabelas ,tocmai ptr. ca ei sunt OK ,100% ,iar problemele apar la noi ,la vama si transport ! Mi-a trimis Vali din Canada un plic ce a facut 7 zile pana la Bucuresti si au mai trecut 21 de zile pana l-am luat eu de la Calarasi :( ... la noi vama ptr. colete externe "lucreaza" doar Marti intre orele 10-13 ... :-S
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
mihai001
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 27 Sep 2008, 09:53
Localitate: Karlsruhe,Germania

Re: Mulinete Tica

Mesaj de mihai001 » 03 Noi 2008, 21:41

Scuze ca nu am reusit inca sa imi termin Avatarul.Firma care am postato este in Malaezia deci direct la sursa de aia si preturile asa de mici.

Avatar utilizator
mihai001
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 27 Sep 2008, 09:53
Localitate: Karlsruhe,Germania

Re: Mulinete Tica

Mesaj de mihai001 » 03 Noi 2008, 21:59

Firma acea trimite pachetele cu DHL sau Fed Ex si taxa de transport pentru Romania este de 15 dolari.Eu zic ca se merita mai ales daca comanzi pentru 2-3 persoane mai ales ca baieti fac si reduceri la cantitati mai mari.Mie miau scris ca daca iau mai mult de 10 Tica Scepter ma costa bucata 35 de dolari. La bani astia nu cred ca gasesti o mulineta mai buna.Si cea ce priveste seriozitatea uitate pe EBAY Australia dupa aceasi Firma si sa vezi cite raspunsuri positive din toata lumea au.Eu stiu magazine mari de pescuit in Germania care isi comanda mulinetele acolo.

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Mulinete Tica

Mesaj de marian_popescu » 04 Noi 2008, 20:22

si la noi se gasesc tica la preturi bunicele. problema e ca magazinele gipo (unic importetor) au adaosuri ff mari, nu numai la tica, fata de preturile de depozit
in schimb daca ai un amic comerciant de scule, le poate lua la preturi mai apropiate de cele din afara si iti poate face un pret bun. si eu sunt incantat de abiss, dar si de alte modele tica. si cele de spin sunt destul de bine inchegate si chiar si cele de feeder sau de marimi intermediare, 4000, 5000 ect...ca sa nu mai spun de scepter si dolphin pt crap/somn
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Mulinete Tica

Mesaj de nando » 04 Noi 2008, 20:39

sa crezi tu ca au preturi mari le au ASTRONOMICE
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Mulinete Tica

Mesaj de marian_popescu » 04 Noi 2008, 22:32

...si totusi nu au vanzare doar la viermusi si larve de chironomide :))
Fishing is life. The rest...just details

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”