Intrebare Varga !

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adam Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 18 Mar 2009, 20:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Intrebare Varga !

Mesaj de Adam Mihai » 08 Mar 2011, 17:04

Buna ziua ! Uitandu.ma la mai multe emisiuni "infoPescar" si nu numai am observat unele vergi care iti lasa gura apa (mie unu DA :)) :)) :)) ) ...Daca m.ati putea sa le identific : Au cam 2m (dupa ochiul meu) , sunt in totalitate negre (plus inelele) plus buretele de la maner tot negru ...daca mi.ati putea spune modelul v.as fi foarte recunoscator . Caut aceste vergi de jumatate de an dar spre dezamagirea mea nimic :( !

UPDATE 1 : Am vazut acest model parca si la domnul Iuga :D !

---<>< Va multumesc mult ! ---<><
!!! F!R !NT!NS !!!

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Intrebare Varga !

Mesaj de stefan_kwr » 08 Mar 2011, 17:23

m33hay scrie:Buna ziua ! Uitandu.ma la mai multe emisiuni "infoPescar" si nu numai am observat unele vergi care iti lasa gura apa (mie unu DA :)) :)) :)) ) ...Daca m.ati putea sa le identific : Au cam 2m (dupa ochiul meu) , sunt in totalitate negre (plus inelele) plus buretele de la maner tot negru ...daca mi.ati putea spune modelul v.as fi foarte recunoscator . Caut aceste vergi de jumatate de an dar spre dezamagirea mea nimic :( !

UPDATE 1 : Am vazut acest model parca si la domnul Iuga :D !

---<>< Va multumesc mult ! ---<><
Pai ori este varga, ori lanseta si are in jur de 2m? Poate este vreun varf de rubeziana...

Avatar utilizator
Adam Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 18 Mar 2009, 20:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare Varga !

Mesaj de Adam Mihai » 08 Mar 2011, 17:29

Am gasit un video ... http://www.youtube.com/watch?v=A-STqBwqMvo ...chiar in inceputul filmuletului se poate observa modelul cautat !
!!! F!R !NT!NS !!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Intrebare Varga !

Mesaj de gor965 » 08 Mar 2011, 17:46

Tinere, cunosti diferenta intre undita si lanseta ? Lanseta de crap (precum cea de la inceputul filmuletului de mai sus) nu are 2 m decat cand e stransa in cele 2 bucati componente ! Mai mult, lanseta respectiva este un Spod, respectiv o lanseta special conceputa ptr. nadire cu racheta sau cupa !...de cea de la inceputul filmuletului vorbesc, restul sunt lansete de crap cu lungimi de la 3.60 la 3.90 m !
p.s.
...si te mai rog sa scrii corect...cratima se scrie cu o liniuta , nu cu un punct !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Intrebare Varga !

Mesaj de stefan_kwr » 08 Mar 2011, 17:53

Adam Mihai scrie:Am gasit un video ... http://www.youtube.com/watch?v=A-STqBwqMvo ...chiar in inceputul filmuletului se poate observa modelul cautat !
Cred ca pana la urma tu te referi la o lanseta de crap si nu la o varga, nu? In acest filmulet este prezentat un concurs de pescuit la crap, unde se folosesc bete de minim 3,60m nu de 2 m.

Avatar utilizator
Adam Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 18 Mar 2009, 20:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare Varga !

Mesaj de Adam Mihai » 08 Mar 2011, 18:05

Domnule Stefan , domnule gor imi cer scuze ! Am vrut sa scriu lanseta , nu varga ! Acum am sesizat eroarea . Imi cer mi de scuze ! Am inteles de la domnul gor ca acest model este spod .


Va multumesc mult , si inca o data scuze pentru prostia pe care am putut sa o debitez si pentru timpul pe care vi l-am "furat" cu acest subiect !
!!! F!R !NT!NS !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”