Mulinete si lansete incepator

Moderator: mini_mic

Scrie răspuns
fish_hunter

Mulinete si lansete incepator

Mesaj de fish_hunter » 06 Mar 2013, 02:43

Salut! Sunt nou pe forum si un incepator in ale pescuitului! As vrea sa ma sfatuiti in legatura cu achizitionarea a 2 mulinete pt. stationar ( in special caras , platica si ciortanel) si 2 lansete. Cam de la ce pret ar pleca cateva scule bune? deoarece nu imi permit sa investesc ft. mult si cateva exemple daca se poate :D
Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mulinete si lansete incepator

Mesaj de florentiniuga » 08 Mar 2013, 02:37

Poate reuseti sa dai o fuga pana in Bucuresti saptamana viitoare, la targul AVP. O sa ai de unde alege, pentru ca degeaba iti spunem noi cu ce pescuim fiecare, cel mai bine e sa-ti alegi tu, cu sfaturi primite direct de la cunoscatori, acolo, la fata locului, cu mana pe scule si cu gandul la portofel. In plus, mai sunt si reduceri ca de targ. ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
floeug76
senior
senior
Mesaje: 204
Membru din: 28 Ian 2012, 11:04
Localitate: Bucuresti

Re: Mulinete si lansete incepator

Mesaj de floeug76 » 08 Mar 2013, 21:43

daca vrei CALITATE sigur la targul AVP e locatia corecta ,reduceri ,pe bune, sa fie ! Sigur o sa fiu pe acolo si eu. Cat despre preturi cauta la magazinele online de profil.

fish_hunter

Re: Mulinete si lansete incepator

Mesaj de fish_hunter » 09 Mar 2013, 13:45

Baieti , multam pt. sfaturi insa ,din pacate nu sunt din Bucuresti si nu pot ajunge la targ.....am gasit pe net ceva si m-am orientat catre Okuma Compressa http://www.bibanu.ro/mulinete/mulinete- ... 40-rd.html , iar ca lanseta catre http://www.energofish.ro/product.php/La ... rsal/5125/ , varianta 3,60 m .Merita?
Fir intins!

Avatar utilizator
PescarDeMic
senior
senior
Mesaje: 248
Membru din: 24 Dec 2011, 18:26
Localitate: RUEIL MALMAISON

Re: Mulinete si lansete incepator

Mesaj de PescarDeMic » 21 Apr 2013, 10:37

Sal.parerea mea,evita telescopicele,in special pe cele ieftine!!!........cu certitudine vei gasi ce-ti trebuie si aici pe forum,numai sa urmaresti cu atentie anunturile.
---<><
Prietenii sunt ca umbra, nu apar decat cand este soare...

fish_hunter

Re: Mulinete si lansete incepator

Mesaj de fish_hunter » 21 Apr 2013, 13:08

Salut ! Deja am achizitionat pt. crap si Dunare 2 mulinete okuma pl 860 , sh , dar in stare ft buna . Acum pt lansete ma gandesc s iau cv din 2-3 buc. de 3,60 sau 3,90.
Fir intins!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mulinete si lansete incepator

Mesaj de osc1or » 21 Apr 2013, 16:00

si ce buget ai?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
thestormy14
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 08 Mar 2012, 20:06

Re: Mulinete si lansete incepator

Mesaj de thestormy14 » 06 Aug 2013, 11:37

Mulineta sa zicem ca merge, desi cred ca arcul de la piedica se va rupe foarte repede, nu este de calitate, batul e jalnic, in 2 3 partide, sigur inelele nu o sa mai fie la locul lor, eu te-as sfatuii sa iti iei o lanseta din 2-3 bucati, eu iti recoman un feeder pentru ce vrei tu, deoarece te vei distra mult mai bine, uite aici un feeder destul de accesibil pentru nevoia ta http://www.energofish.ro/product.php/La ... 60-m/7520/

Scrie răspuns

Înapoi la “Stationar”