populare cu pescari-proiect stationar c&r

Moderator: mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabri
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 18 Feb 2013, 11:01

populare cu pescari-proiect stationar c&r

Mesaj de gabri » 18 Feb 2013, 11:24

Buna ziua tuturor pasionatilor de pescuit stationar si nu numai.
Dupa inventarea unditei si succesiv disparitia pestilor prin poluare,pescuit intensiv si braconaj,s-au infiintat lacurile cu plata care promiteau divertisment,promisiune ce poate fi tinuta numai in sistem c&r,deoarece nu poti duce acasa in fiecare zi si sa ai pretentia ca a doua zi sa mai gasesti ceva-devine nerentabil.Au luat fiinta posturi tv care ne alina suferinta in zilele lungi de iarna si unde gasim multe sfaturi bune despre monturi si strategii,dar repetitive,ca sa nu vorbim despre publicitatea la care suntem supusi.Dupa cum se vede,greu cu noutatile in pescuitul sportiv,parerea mea ca interesante vor fi doar malurile lacurilor private!
Majoritatea pescarilor ar vrea sa mearga impreuna cu familia la pescuit,cele 4-5 ore pe care le pot dedica saptamanal acestei frumoase pasiuni sa fie satisfacatoare, vorbind in termeni de capturi,copiii sa vrea sa repete aventura,sotiile sa-si reaminteasca ca de aur e numai tacerea.Se subintelege,cred,ce castiguri ar genera un numar din ce in ce mai mare de multumiti,ce interese ar putea atrage!Ce au prins astazi,cum au nadit,ce ar putea fi util maine,pentru a avea ce povesti,sunt intrebari carora le-am gasit raspunsul(cred),toti avand de castigat:nepotei incantati,pescari care stiu unde pot merge chiar pt o partida de 4 ore,proprietari ocupati cu numaratul incasarilor si organizarea concursurilor.
Bineinteles,totul presupune o anumita investitie,detinerea unui lac de cca 2ha in vecinatatea unui oras maricel,bucuria de a fi initiatorul acestui nou val.Proiectul elaborat de mine se adreseaza numai PRIVATILOR care vor sa-si populeze lacul si cu pescari-platitori,vederea a 20 de unditari zilnic nemaifiind o surpriza.Nu polemica-doar propuneri de colaborare-detalii doar privatilor interesati!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: populare cu pescari-proiect stationar c&r

Mesaj de florentiniuga » 21 Feb 2013, 01:05

Pai da detaliile, doar nu vrei sa te apuci sa comunici cu cei interesati prin PM, ca atunci nu mai inteleg rostul deschiderii acestui topic. Cine sa-si dea seama ce idei ai, daca nu le exprimi?!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: populare cu pescari-proiect stationar c&r

Mesaj de Allen Besnovich » 21 Feb 2013, 02:01

Postarea asta am mai vazut-o pe cateva forumuri. Chiar nu inteleg ce vrea sa spuna omul. Nu stiu de ce am impresia ca nu o sa mai primiti nici un raspuns de la el..
C.S. OLTENIA FISHING

Scrie răspuns

Înapoi la “Stationar”