campionatul mondial de la beograd

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

campionatul mondial de la beograd

Mesaj de toader nicolae » 24 Feb 2009, 20:41

Va rog sa-mi spuneti si mie care sunt emisiunile despre acest eveniment si cand le adaugati in arhiva????

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de toader nicolae » 27 Feb 2009, 09:41

Chiar niciunul dintre moderatori nu ma poate ajuta?Baietii acestia au fost vicecampioni mondiali,trebuie sa vedem reusita lor.HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de gor965 » 27 Feb 2009, 13:36

Vezi emisiunile : 2007.10.06 ; 2007.10.13 si 2007.10.20 !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de toader nicolae » 27 Feb 2009, 23:41

ABSOLUT SUPERB!!!!!!!!!!!!!!!!!!TOTUL ESTE LA SUPERLATIV!!!!!!!!!!!!!Felicitari Croatia pentru aurul mondial.Baieti,suntem mandri de voi si puteti fi cu usurinta exemple pentru toate generatiile din Romania.SUNTEM SIGURI CA VA VENI SI RANDUL NOSTRU LA AURUL MONDIAL.Spun randul nostru pentru ca aurul mondial nu poate fi doar al vostru,trebuie impartit cu noi,toti cei ce respira pentru pescuit.TREBUIE SA FELICITAM SERBIA,o tara macinata de razboaie care poate sa respecte natura sa respecte viata si mai ales pentru ca au inteles ca :"tot ce este frumos trebuie sa traiasca"Singura noastra consolare este faptul ca suntem compatrioti cu acesti baieti minunati care au monopolizat podiumul mondial de cativa ani incoace.P.S CE CAUTAM NOI IN EUROPA. MULTUMIM INFOPESCAR ca am putut fi martori la o asemenea competitie,dar din pacate nu putem decat sa salivam la sansa de a pescui intr-o capitala cu adevarat europeana.

Avatar utilizator
Cornel Rosioru
maestru emerit
maestru emerit
Mesaje: 17
Membru din: 24 Feb 2008, 20:26

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de Cornel Rosioru » 28 Feb 2009, 13:28

Romania a fost campioana mondiala 12 min.
Nu a fost sa fie. A fost cel mai greu moment din istoria participarilor noastre.
Poate alta data.
Cornel Rosioru
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA
http://WWW.CRAPMANA.RO

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de toader nicolae » 28 Feb 2009, 15:23

Am citit povestea in "Aventuri la pescuit" dar nu vazusem nici o imagine pana nu am citit pe forum ca domnul Iuga si infopescar au fost acolo .Pentru televiziunile noastre un campionat mondial nu este ceva interesant.Ogica ,Magda CIOMAG,Naomi si alte specimene inculte fac audienta.Din pacate asta este nivelul de cultura al majoritatii cetatenilor romani.Maestre ,este o onoare sa am sansa sa comunic cu dumneavoastra desi incerc cel mai mare sentiment de invidie fata de sansa care o aveti de a fi alaturi de acesti baieti minunati.FITI MANDRU EI,FITI MANDRU DE DUMNEAVOASTRA SI MAI ALES FITI MANDRU CA SUNTETI ROMAN.P.S Romania trebuie asociata cu EMINESCU,CREANGA,IORGA,STEFAN,MIRCEA,MIHAI si alte personalitati ale istoriei si nu cu cei care stirbesc imaginea acestei tari.Sper din suflet sa am sansa sa va intalnesc.

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de toader nicolae » 28 Feb 2009, 15:42

Cu speranta ca nu par nesimtit ,pot spera ca voi avea sansa sa intalnesc tot lotul national si inpreuna cu toti pescarii care au intrebari pentru acesti campioni sa organizati o conferinta,o partida de pescuit amicala sau eventual daca aveti timp cititi ''proiectul meu" "OPERATIUNEA MONSTRU" si va invitam acolo,oriunde in delta,locul unde putem sa fim cu toti egali si unde nu mai putem fi umiliti de asa numitii patroni de balti de paznicii lor si de pseudopescarii care ne zgaraie auzul cu manele lor si vazul cu mizeria care o lasa in urma lor.Iertare daca am cerut prea mult,iar daca in delta nu s-o putea ne putem intalni si undeva prin BUCURESTI si ma oblig ca berea s-o aduc eu.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de florentiniuga » 03 Mar 2009, 04:05

Domnule toader nicolae, desi nu sunt suparat pe dumneata (cum spuneai pe alt topic), scuza-ma dar pana acum ai hibernat? Au trecut totusi aproape doi ani de la CM din Serbia.
Apropo, daca tot ai pomenit de Aventuri la pescuit, ce ai citit acolo despre prezenta Info Pescar la Belgrad, despre sustinerea si promovarea pe care am facut-o lotului Romaniei si rezultatului obtinut? Un articol de Andrei Vladeanu.
Fa-mi te rog placerea si da-mi un citat.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de toader nicolae » 03 Mar 2009, 04:57

Domnule Iuga,eu am descoperit forumul acesta de putin timp si implicit faptul ca aveti o arhiva a majoritatii emisiunilor dumneavoastra.In legatura cu citatul ,scriu acum cel pasajul care mie mi s-a parut cel mai reprezentativ pentru ceea ce inseamna un finish la fotografie ,intr-un campionat mondial;Concursul se termina.In cateva minute apare Cornel Rosioru pe bicicleta,sfarsit de emotie si efort si ne spune cu ultimele forte,precum soldatul de le Maraton,ca pestele rusilor a existat,dar nu a fost punctabil;1,350 kg.Zvonko sare in sus;Am castigat!
Orice ati crede despre mine,sunt un pescar onest si care stie ce inseamna competitia sportiva( dar in alt domeniu )si care cred cu tarie in conceptul C&R fara sa condamn insa pe cei care retin pestele atata timp cat o fac prin metode sportive.

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de toader nicolae » 03 Mar 2009, 05:01

Scuze,daca deranjez ,dar va rog ,putin ajutor la "proiectul" operatiunea"monstru' ".

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de florentiniuga » 04 Mar 2009, 00:59

Cred ca te faci ca nu intelegi ce te-am rugat sa citezi. Ia mai citeste odata postarea mea anterioara
Poate gasesti citatul acela legat de prezenta si sustinerea Info Pescar, daca tot ai revista.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de toader nicolae » 04 Mar 2009, 02:06

Pentru televiziunile noastre un campionat mondial nu este ceva interesant.Ogica ,Magda CIOMAG,Naomi si alte specimene inculte fac audienta.Din pacate asta este nivelul de cultura al majoritatii cetatenilor romani.


Probabil citatul acesta va deranjeaza.Scuze domnule Iuga initial am crezut ca aveti dubii in privinta faptului ca am citit articolul.
Domnule chiar nu sunt un certaret de felul meu iar dumneavoastra sunteti doar un peste intr-un ocean de presa .
Scuze daca ma insel dar o medalie mondiala de argint nu trebuie mediatizata mai mult? Nu ajung 3 emisiuni in 3 saptamani mai ales cand echipa era deja o certitudine la podiumul mondial.Credeti ca este normal ca o singura televiziune sa trimita o echipa acolo? ASA s-a intamplat si in cazul tarilor precum ANGLIA SI Germania?
Cum credeti ca pot sa supar una din cele 2 emisiuni de pescuit BUNE(dar prea scurte) din Romania.
In legatura cu articolul luiANDREI ,eu am gasit doar un pasaj care suna cam asa; "Este de fata si FLORENTIN IUGA(OTV-INFOPESCAR),CARE DEZBATE COT LA COT CU NOI CE AVEM DE FACUT".

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de florentiniuga » 04 Mar 2009, 19:03

Incomplet citatul dar daca nu vrei, nu vrei si gata. Insa poate ca intelegi de ce numai 3 emisiuni. Si mai intelege ceva. Nu m-a trimis nicio televiziune. Eu platesc spatiul de difuzare de la OTV si-mi aleg singur unde sa merg sau nu. Cu Anglia si alte tari ai nimerit-o. Intr-adevar in cazul lor nu s-a intamplat asa. Ei nu au avut nicio televiziune.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de vladdooo » 04 Mar 2009, 20:01

credeam ca ei te platesc pentru emisiune. de fapt, asa ar fi normal!

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: campionatul mondial de la beograd

Mesaj de eugen » 04 Mar 2009, 22:22

...sau cel putin asa ar merita pentru simplul fapt ca pe langa alte emisiuni de ... toata "bafta", emisiunea domnului Iuga este singura emisiune pentru care este cat de cat cunoscut OTV-ul
Sper ca nu am lezat pe nimeni.


Cu stima.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”