IMPORTANT PENTRU TOTI

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: IMPORTANT PENTRU TOTI

Mesaj de george-alexandru » 27 Mai 2010, 23:59

@Iorgu

Salut,o sa fiu cat mai explicit si o sa raspund pe rand la fiecare intrebare la care asteptai raspuns.

............................................................................................................................
edit---->florentiniuga
Nu ti se pare deplasata si tupeista reclama kilometrica a clubului pe care-l "pastoresti", pe acest forum si in special sub titlul acestui topic ? :">
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: IMPORTANT PENTRU TOTI

Mesaj de george-alexandru » 28 Mai 2010, 23:49

Salut Florentine,nu am avut nici o intentie sa deranjez,am fost rugat sa-mi argumentez postarea si asta am facut.pe bune.cineva a pus niste intrebari si eu am raspuns.Si pana la urma la ce fac reclama?la o asociatie club sportiv non profit care promoveaza practicarea unui pescuit sportiv si incearca sa aduca cati mai multi adepti in randurile noastre nu?Un lucru bun dupa parerea mea.

O seara placuta,si sper sa nu interpretezi cine stie cum. ;;)
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: IMPORTANT PENTRU TOTI

Mesaj de florentiniuga » 29 Mai 2010, 00:22

NON PROFIT??? Pai probabil ca nu sti ce face un club non-profit. Sa-ti explic cu exemplu. Asociatia P4Ever este dupa parerea mea genul pus aici in discutie. Pe langa concursurile cu adevarat non-profit, grupul acesta de oameni sufletisti au si o sumedenie de actiuni CARITABILE. De fiecare 1 iunie iau copiii de la orfelinat si le ofera o raza de bucurie, promoveaza pescuitul sportiv in randul tineretului, au actiuni de ecologizare dar in special de socializare intre membrii lor, pescari obisnuiti fara pretentii de vedete ale marilor competitii. Si ca ei mai sunt multi stransi in alte asociatii de pretutindeni din tara dar pe care nu le sti pentru ca nu umbla cu steaguri in bat dupa glorie.

PS Din bun-simt si o ramasita de prietenie nu ti-am interzis semnatura "zgomotoasa" asa cum au facut altii dar nu ma face sa ma razgandesc.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: IMPORTANT PENTRU TOTI

Mesaj de george-alexandru » 29 Mai 2010, 00:28

Nu te fac sa te razgandesti,doar ma cunosti destul de bine(centrul pamantului) :D

O seara placuta.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
nou_nout
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 24 Sep 2010, 18:02
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: IMPORTANT PENTRU TOTI

Mesaj de nou_nout » 26 Sep 2010, 23:01

"Ce considerati ca este mai important pentru voi din arsenalul de pescuit pe care il aveti sau l-ati dori ?"
Daca in balta/apa este cel putin 1 peste, atunci eu consider ca este important :
1. un ac de pescuit f. ascutit;
2. o momeala buna;
3. un fir bun;
Restul de arsenal este facultativ (nici nu iau in considerare padurea de lansete, roaba cu divers echipament si bascula de nada ==> cam un tir de 20t/PESCAR)
!!! Atrag respectos atentia celor care ar vrea sa aibe barcute de nadire si plantare dar nu au cel putin 2000 ron ca exista solutia mult mai ieftina de 10 ori (cca 200 ron) a elicopterelor teleghidate si ve-ti avea satisfactia secolului XXI = NADIREA si PLANTAREA cu ELICOPTERUL. Unde nu mai pui ca poti sa faci si lansari cu el, bariera de 250m va fi un mizilic........totul depinde de acumulatori 1500mAh = 1000m sau 2400mAh = 2000 m( 2 Km ) .Va fi mai greu cu urmaritul plutei ( dezavantaj pentru Mach/Feeder ) dar polaroid va inveta lentilele tri sau chiar quatro polarizate si problema este rezolvata. Bat/lanseta cu fel de fel de actiuni/lungimi/forte este de domeniul trecutului : ai nevoie numai de masina cu care ti-ai adus gratarul( ca sa nu stai aplecat), carbunii si carnea de porc ca sa tragi 1 Km de fir de pescuit.
Ce conteaza in spatele batului :
1. sa fi om, nu animal (nu pescui in dusmanie)
2. experienta
In zilele noastre sunt 3 categorii mari de pescari :
- agrement
- profesionisti/competitie
- fomisti/braconieri - care din pacate sunt tot mai multi si sunt ajutati si de regimul de acum - pestele este o sursa de baza de mancare si bani (vanzare)
si eu cred ca anul acesta este CRIZA, dar la anul va fi foamete MARE
Ce nu cred :
1. nu exista CONCURSURI caritabile, pentru ca prin definitie concursul este o competitie cu invingator(i) si invins(i)

Va urez cit mai multe ROD POD-URI !
Efectuez INMATRICULARI si TUNING barci plantat si inadit.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”