Intrebare

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Intrebare

Mesaj de dalungulesei » 22 Ian 2011, 11:21

Buna ziua,

Este posibil ca un topic care nu ma mai intereseaza si nu vrea sa-l mai urmaresc sa nu mai apara in sectiunea ''vezi posturile tale'' (eu nu am gasit nici o modalitate de stergere sau mutare de acolo) ?

Va multumesc

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Intrebare

Mesaj de gor965 » 22 Ian 2011, 23:12

dalungulesei scrie:Buna ziua,

Este posibil ca un topic care nu ma mai intereseaza si nu vrea sa-l mai urmaresc sa nu mai apara in sectiunea ''vezi posturile tale'' (eu nu am gasit nici o modalitate de stergere sau mutare de acolo) ?

Va multumesc
Acolo iti apar toate topicurile la care ai postat cel putin o data ! Doar daca-ti vor fi sterse postarile subiectul nu-ti va mai aparea in lista respectiva ! Acuma ,eu unul nu vad de ce te-ar deranja chestia asta ... sau poate te deranjaza anunturile primite pe mail cand se posteaza la un subiect unde ai raspuns si tu ? Ptr. a scoate de sub urmarire un subiect care nu te mai intereseaza ai optiunea -> Panoul Utilizatorului -> Panou principal -> Menajeaza subscrieri -> bifezi ce subiect nu mai vrei sa urmaresti si apesi jos Incetarea urmaririi ! Din acel moment nu mai primesti mesaje pe mail cand se raspunde la subiectul respectiv !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Intrebare

Mesaj de dalungulesei » 23 Ian 2011, 10:31

Ok, am inteles ideea, multumesc mult pentru raspuns.
Respect.

Avatar utilizator
klauzmeu
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 02 Oct 2008, 19:30
Localitate: Timisoara

Re: Intrebare

Mesaj de klauzmeu » 18 Feb 2011, 08:53

Am si eu o intrebare pentru cunoscatorii in domeniu...,de ce oare in reteaua caminelor studentesti nu merge tv online !? trebuie facute ceva setari la browser sau? multumesc!

Avatar utilizator
geoa
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 28 Mai 2011, 20:37
Contact:

Re: Intrebare

Mesaj de geoa » 28 Mai 2011, 20:43

Cum sa fac sa am si eu la tv un post de pescuit ?
In timpul liber imi place sa joc multe jocuri cu barbie si jocuri cu masini .

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebare

Mesaj de Laurentiu » 28 Mai 2011, 22:54

geoa scrie:Cum sa fac sa am si eu la tv un post de pescuit ?
Dai de buftoanele alea de la telecomanda. :-B

Avatar utilizator
andrei1983
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 20 Iul 2011, 02:12

Re: Intrebare

Mesaj de andrei1983 » 20 Iul 2011, 02:20

Buna, ma interesaza care este cantitatea maxima de peste pe care o pot detine intr-un helesteu de 100 m/ 15 m / 3 m? Sau cata cantitate de peste se poate creste pe 1 metru cub de apa fara a afecta evolutia pestelul! va multumesc anticipat

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare

Mesaj de florentiniuga » 20 Iul 2011, 06:54

andrei1983 scrie:Buna, ma interesaza care este cantitatea maxima de peste pe care o pot detine intr-un helesteu de 100 m/ 15 m / 3 m? Sau cata cantitate de peste se poate creste pe 1 metru cub de apa fara a afecta evolutia pestelul! va multumesc anticipat
Depinde de foarte multi factori dar in primul rand de specie, nevoia de oxigen (in biotop natural sau amenajat/filtrat/aerat) si cantitatea de hrana/um (naturala, furajata sau mixta). Ca sa ma fac mai bine inteles, pastravul poate fi tinut la densitati mari in bazine mici dar are nevoie de schimbarea permanenta a apei, o anumita temperatura si furajare. Carasul in schimb, e foarte rezistent la lipsa de oxigen dar si el are nevoie de furajare, ca orice alta specie, daca densitatea/ha depaseste resursele naturale de hrana.
Cifre exacte nu-ti poate da nimeni fara sa cunoasca toti parametri amenajarii pe care o ai in vedere (inclusiv analize ale solului si apei cu care se alimenteaza. Trebuie intai de toate consultat un inginer piscicol si eventual un biolog.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”