SUGESTIE (arhiva filme)

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

SUGESTIE (arhiva filme)

Mesaj de andrei_i » 14 Dec 2007, 22:16

Cred ca ar fi foarte util daca filmele din arhiva (2004-2007) ar avea si un foarte scurt comentariu pentru o identificare usoara. Eu de exemplu caut emisiunile care au avut ca subiect anumite concursuri....nu e prea usor :D

Numai bine si la cat mai multi forum-isti!

Andrei Ionita

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUGESTIE (arhiva filme)

Mesaj de florentiniuga » 14 Dec 2007, 23:38

andrei_i scrie:Cred ca ar fi foarte util daca filmele din arhiva (2004-2007) ar avea si un foarte scurt comentariu pentru o identificare usoara. Eu de exemplu caut emisiunile care au avut ca subiect anumite concursuri....nu e prea usor :D

Numai bine si la cat mai multi forum-isti!

Andrei Ionita
Salut Andrei
Imi ceri prea mult. Adica ma pui pe mine sa vizionez toata arhiva ca sa va spun voua ce-i in fiecare emisiune? :lol:
Daca vrei concursuri, probabil ca stii lunile cand s-au desfasurat. Ia-le pe alea. Sau pe toate.
Mai sunt ateliere interesante, retete culinare, secvente xxx, etc. :lol: :lol:

Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Re: SUGESTIE (arhiva filme)

Mesaj de andrei_i » 14 Dec 2007, 23:42

florentiniuga scrie:
andrei_i scrie:Cred ca ar fi foarte util daca filmele din arhiva (2004-2007) ar avea si un foarte scurt comentariu pentru o identificare usoara. Eu de exemplu caut emisiunile care au avut ca subiect anumite concursuri....nu e prea usor :D

Numai bine si la cat mai multi forum-isti!

Andrei Ionita
Salut Andrei
Imi ceri prea mult. Adica ma pui pe mine sa vizionez toata arhiva ca sa va spun voua ce-i in fiecare emisiune? :lol:
Daca vrei concursuri, probabil ca stii lunile cand s-au desfasurat. Ia-le pe alea. Sau pe toate.
Mai sunt ateliere interesante, retete culinare, secvente xxx, etc. :lol: :lol:
:lol: :lol: banuiam ca asta vei raspunde.
speram sa ai o lista pe vreo hartie gata facuta...nu vreau sa te pun (neeaparat :lol: ) la munca

Numai bine,
Andrei

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 18 Dec 2007, 14:39

Propunerea mea este urmatoarea: in momentul in care incarcati in arhiva emisiuni noi, sa aduceti la cunostinta userilor forumului. :idea:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 18 Dec 2007, 14:46

Normal ar fi sa-mi functioneze corect ftp serverul care are optiunea "flag new files". dar nu vrea :evil: dar o s-o fac si p'asta. Bineinteles nu si pentru emisiunile curente pe care stiu toti ca le pun in max 4-5 zile.

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 18 Dec 2007, 14:48

Normal. Eu ma refeream la emisiunile din 2004, 2005 si 2006.
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Mesaj de Lucian Nagy » 23 Dec 2007, 00:43

Pt andrei_i Ideea mea ca dupa ce faci download la emisiune,,si o vizionezi,,sa-i dai tu un nume,,pe placul tau.E simplu,,si cu numele dat de tine e mult mai simplu sa le gasesti la tine in PC.SPOR LA TREABA

Avatar utilizator
VallyyBv
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 08 Ian 2008, 01:27
Localitate: Brasov
Contact:

Filmari!

Mesaj de VallyyBv » 11 Ian 2008, 05:25

Salut! Ma numesc Vali am 19 ani si sunt din Brasov. Acum 3 zile mi'am facut si eu user pe forumul acestui site, si am fost placut surpins sa vad ca sunt filmari puse la sectiunea ARHIVA, eu fiind un pescar amator si incepator, de curiozitate m'am pus sa downloadez toate filmarile, si pana la aceasta ora am reushit sa le termin de vizualizat, ce rugaminte as avea eu la D-nul Florentin Iuga, se poate ca sa mai faceti upload si la alte filmulete nu musai cele legate de emisiunea de la OTV, pentru ca mie unul mi'au placut tare mult, si as vrea sa vad si altele, pentru ca sincer sa fiu prin cate locuri ati fost cred ca aveti 100 de gb de filmari,care mai de care mai interesante si mai frumoase.


Va Multumesc!
...

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Filmari!

Mesaj de florentiniuga » 11 Ian 2008, 16:45

VallyyBv scrie:Salut! Ma numesc Vali am 19 ani si sunt din Brasov. Acum 3 zile mi'am facut si eu user pe forumul acestui site, si am fost placut surpins sa vad ca sunt filmari puse la sectiunea ARHIVA, eu fiind un pescar amator si incepator, de curiozitate m'am pus sa downloadez toate filmarile, si pana la aceasta ora am reushit sa le termin de vizualizat, ce rugaminte as avea eu la D-nul Florentin Iuga, se poate ca sa mai faceti upload si la alte filmulete nu musai cele legate de emisiunea de la OTV, pentru ca mie unul mi'au placut tare mult, si as vrea sa vad si altele, pentru ca sincer sa fiu prin cate locuri ati fost cred ca aveti 100 de gb de filmari,care mai de care mai interesante si mai frumoase.


Va Multumesc!
Rezolva tu sa aiba ziua 100 de ore si iti promit ca pun si eu cei 100 Gb :lol:

Avatar utilizator
VallyyBv
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 08 Ian 2008, 01:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de VallyyBv » 12 Ian 2008, 02:37

a da nu ma refeream la 100 de gb strict...am spus shi eu doar asha...ma gande'am ca sunt mai multe filmari decat cele din arhiva, de ce spun asta, pentru ca de exemplu din anul 2005 e o singura filmare, iar din 2006 numai 3, shi ma gande'am eu ca mai pot fii shi altele, dar dak spunetzi ca nu sunt, asta e...ashtept sa mai apara :), multzumesc oricum :)
...

Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Mesaj de andrei_i » 23 Ian 2008, 17:21

Lucian Nagy scrie:Pt andrei_i Ideea mea ca dupa ce faci download la emisiune,,si o vizionezi,,sa-i dai tu un nume,,pe placul tau.E simplu,,si cu numele dat de tine e mult mai simplu sa le gasesti la tine in PC.SPOR LA TREABA
E prea prietenesc acest forum ca sa-ti raspund la "sfatul inteligent" de mai sus. :wink:
Andrei

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Mesaj de Lucian Nagy » 23 Ian 2008, 22:27

Se pare ca te-a cam ""deranjat"" comentariul meu.eu doar ti-am dat o idee((la care sigur te-ai gindit)),,n-am dat cu parul!!!dar se pare ca romanul tot roman e,,si trebuie sa se ""razbune"" cumva. :o

Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Mesaj de andrei_i » 23 Ian 2008, 22:49

Lucian Nagy scrie:Se pare ca te-a cam ""deranjat"" comentariul meu.eu doar ti-am dat o idee((la care sigur te-ai gindit)),,n-am dat cu parul!!!dar se pare ca romanul tot roman e,,si trebuie sa se ""razbune"" cumva. :o

Nu stiam ca a fi ROMAN e un lucru rau !

Iti multumesc pentru ideea la care ma gandisem deja! E bine acum Irlandezule?

pun punct aici pt ca e off-topic si nu e nici constructiv!

Andrei

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 23 Ian 2008, 23:35

Va rog sa nu stirniti polemici fara rost, pt ca asa ceva se poate gasi9la greu) pe alte forumuri. Au mai fost tentative dar as dori sa pastram forumul fara prea multe discutii "iutzi" . Multumesc.
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Mesaj de Lucian Nagy » 24 Ian 2008, 00:55

daca am gresit cu ceva,,IMI CER SCUZE..

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”