URGENT SI SERIOZITATE MAXIMA !!!!!!!!!!

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Radu Dascalescu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 159
Membru din: 15 Apr 2009, 22:35

URGENT SI SERIOZITATE MAXIMA !!!!!!!!!!

Mesaj de Radu Dascalescu » 11 Feb 2012, 22:35

In Vrancea din pacate lucrurile stau foarte rau. Nu stau la discutii de induiosare si nici critici pentru nemernicii de la putere sau cei care vin acum........


OAMENII AU MURIT SUB ZAPEZI IN CASE !

MAINE VA ASTEPT PE CEI DIN BUCURESTI LA ACADEMIE SA AJUTAM ACEI OAMENI. SE STRANG AJUTOARE CARE CONSTA IN ALIMENTE !
LASATI ORGOLIILE LA O PARTE SI CEI 60 RON CARE II ALOCAM PT UN KG DE BILE SA II TRANSFORMAM IN ALIMENTE PENTRU OAMENI BATRANI CARE DUPA O VIATA DE MUNCA MOR IN CASE MAI RAU CA NISTE CAINI.........

IUBIM VIATA SI ELIBERAM CRAPII... HAIDETI SA DAM O MANA DE AJUTOR UNOR OAMENI DE DATA ASTA.

SUNT RADU DASCALESCU, OM CA VOI TOTI DIN ROMANIA.

VA ROG SA DAM O MANA DE AJUTOR MAINE.
INCHID OCHII SI IMI IMAGINEZ BATRANI CU LACRIMI IN OCHI SUB ZAPEZI IN CASA CARE ESTE MUNCA LOR DE O VIATA, FARA O BUCATA DE PAINE ...SAU CUM A FOST CAZUL FARA SUFLARE..........

SUNT BATRANII NOSTRII PANA LA URMA.

VA ROG SA NU LE INTOARCEM SPATELE !

LA ORA 15.00 VOI FI ACOLO CU CE POT SI CE NU POT.

VA ROG SA MA AJUTATI SI SA VENITI CU CE ALIMENTE PUTETI, HAINE , SI CE VA MAI TRECE PRIN CAP......



Multumesc
Pescarul traieste cate zile i-a lasat Dumnezeu si in plus, zilele in care a fost la pescuit...

Avatar utilizator
crazycrap
senior
senior
Mesaje: 270
Membru din: 04 Iun 2011, 01:25
Localitate: turda.cluj
Contact:

Re: URGENT SI SERIOZITATE MAXIMA !!!!!!!!!!

Mesaj de crazycrap » 11 Feb 2012, 23:40

Apreciez gestul dvs si as face tot posibilul de a ajuta...aveti si un cont,ceva unde pot sa trimit ceva bani...nu sant in tara..
cu respect! **==

Avatar utilizator
Radu Dascalescu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 159
Membru din: 15 Apr 2009, 22:35

Re: URGENT SI SERIOZITATE MAXIMA !!!!!!!!!!

Mesaj de Radu Dascalescu » 11 Feb 2012, 23:50

Florentin?

Ne poti ajuta aici ??

Iti multumesc pentru ajutor crazycrap.
Pescarul traieste cate zile i-a lasat Dumnezeu si in plus, zilele in care a fost la pescuit...

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: URGENT SI SERIOZITATE MAXIMA !!!!!!!!!!

Mesaj de florentiniuga » 12 Feb 2012, 00:10

Nu stiu daca s-au deschis linii pentru donatii dar nu de bani au nevoie oamenii. Unii mor ingropati in nameti cu banii in mana. Au valoare doar alimentele si sursele de incalzire. In afara de asta, mijloacele de dezapezire sunt vitale. Regret dar cu contul personal nu pot fi de mare folos. Eu am fost azi impreuna cu fetita mea pe platoul de la Academie si am donat o gramada de hainute groase pentru copii plus zahar si conserve. Ea a fost mai impresionata si mai generoasa decat m-as fi putut gandi.
Multumesc Radu pentru apelul pe care l-ai facut. Cred ca multi altii au raspuns deja la anuntul facut de Realitatea si Andreea Marin. Cel mai rau e ca vine un nou val de zapezi si deja se prevad mari inundatii la dezghet.
Doamne ocroteste-i pe romani! Tine-i Doamne-n viata pe batrani!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
crazycrap
senior
senior
Mesaje: 270
Membru din: 04 Iun 2011, 01:25
Localitate: turda.cluj
Contact:

Re: URGENT SI SERIOZITATE MAXIMA !!!!!!!!!!

Mesaj de crazycrap » 12 Feb 2012, 00:36

florentiniuga scrie:Nu stiu daca s-au deschis linii pentru donatii dar nu de bani au nevoie oamenii. Unii mor ingropati in nameti cu banii in mana. Au valoare doar alimentele si sursele de incalzire. In afara de asta, mijloacele de dezapezire sunt vitale. Regret dar cu contul personal nu pot fi de mare folos. Eu am fost azi impreuna cu fetita mea pe platoul de la Academie si am donat o gramada de hainute groase pentru copii plus zahar si conserve. Ea a fost mai impresionata si mai generoasa decat m-as fi putut gandi.
Multumesc Radu pentru apelul pe care l-ai facut. Cred ca multi altii au raspuns deja la anuntul facut de Realitatea si Andreea Marin. Cel mai rau e ca vine un nou val de zapezi si deja se prevad mari inundatii la dezghet.
Doamne ocroteste-i pe romani! Tine-i Doamne-n viata pe batrani!
Buna seara!s au deschis si linii de donatii si am trimis si acolo...dar ma gandeam sa facem noi ''pescarii'' cv pentru oamenii astia...asa cum scria Radu...putem si noi sacrifica cateva kg de bile si sa le transformam in ajutor pt cei nevoiti sa indure calamitatile de la noi...eu in mod constant(de cati va ani incoace)de 2-3 ori pe an aduc cate cv pt nevoiasi,dar urmatorul transport a fost amanat(tocmai din cauza calamitatilor)pana la sfarsitul lui martie,dar si la data aceea daca organizam ''noi'' cv sunt dispus sa fac tot posibilul sa ajut!asa ca,pe sfarsitul lui martie va stau la dispozitie...mai mult de atat momentan....Cu respect!...si intradevar''d-zeu sa i ocroteasca pe Romani!!!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: URGENT SI SERIOZITATE MAXIMA !!!!!!!!!!

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Feb 2012, 12:37

Vreau sa donez si eu,daca stie cineva un punct pt. donatii in sectorul 3,imi este mult mai usor!!
Va multumesc !!

Avatar utilizator
Radu Dascalescu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 159
Membru din: 15 Apr 2009, 22:35

Re: URGENT SI SERIOZITATE MAXIMA !!!!!!!!!!

Mesaj de Radu Dascalescu » 12 Feb 2012, 16:54

Asa cum am anuntat , am reusit sa ajung astazi la Academie. Acolo m-am intalnit cu Madalin si impreuna am dat o mana de ajutor unor oameni pe care soarta i-a incercat si ii incearca greu in continuare.

De retinut este ca majoritatea celor prezenti au fost pensionari.

Sper si multumesc pe aceasta cale tuturor pescarilor care au fost acolo si sunt convins ca au fost si vor merge multi in continuare.

Lasati undita in toc , mai amanati achizitiile si intindeti mana unor batrani.

Toti suntem copii ai unor batrani si toti vom ajunge batrani mai tarziu.

Va multumesc si ma inclin in fata voastra, a tuturor.
Pescarul traieste cate zile i-a lasat Dumnezeu si in plus, zilele in care a fost la pescuit...

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: URGENT SI SERIOZITATE MAXIMA !!!!!!!!!!

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Feb 2012, 19:52

Felicitari pentru topic =D> Radu, sper ca toata suflarea pescareasca sa dea o mana de de ajutor celor nevoiasi :) !

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: URGENT SI SERIOZITATE MAXIMA !!!!!!!!!!

Mesaj de sorprodan » 12 Feb 2012, 19:59

FELICITARI sunteti niste oameni deosebiti,,,,,eu stiu ce inseamna suferinta oamenilor ca in 2006 au trecut inundatiile si pe la noi,,,,am bagat la lopata si am umplut sute de saci cu nisip ,,,ti se rupea sufletul de oamenii necajiti CINSTE VOUA,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”